با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
(22 خرداد 1392، 01:14 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام مجدد

امدم دوباره استارت بزنم کارمو پی بگیریم ..Blushبرنامه رو از پست اول دانلود کردم نشون نمیده باز می کنم rar نمایش میده چرا چی شده؟

فایلها باید با برنامهء winrar باز بشن و پسوورد هم دارن که در همون پست گذاشتم .
پاسخ
سلام
حل شد
پاسخ
سلام
واسه نگه داشتن فنر تو قسمت برق رسانیش از چی استفاده شده ؟پیچ 2میلیمتری با ارتفاع پیدا نمی کنم
پاسخ
سلام :

کلهء یک میخ نازک رو با سیم چین ببرید و به اندازهء 0.5 یا 1 سانتی متر روی صفحهء چوبی بکوبید و بعد ، فنر رو داخل اون قرار بدید . میخ باید از فنر نازکتر باشه و بتونه داخل فنر بره .

پیچ هم در انواع و سایزهای مختلف در بازار و ابزار یراق فروشی ها به وفور موجوده . چنانچه پیدا نکردید میبایست از روشهای ابتکاری استفاده کنید .
پاسخ
سلام
کاررای برق رسانی انجام دادم ولی فیبر رو وصل می کنم نمی چرخه گیر می کنه از زمینه کار تا جای که فیبر وصل می شه 1.5سانته پیچی که واسه مثبتش گذاشتم 1.3سانت فنر رو شم2میل با پیچ فاصله خالی داره. قبلا فاصله پیچ فنر بیشتر بود که فنر رو دوار که باید می چرخید در می رفت.چون قبل فیکس موتور به زمینه پیچ روی شافت لحیم شده ارتفاع کار ار 0.5تا 1 سانت بیشتر می شه

عکسش جاموند

پاسخ
من که زیاد متوجه نشدم چی نوشتید :-)
ولی فهمیدم که موتور نمیچرخه. خب لابد سوراخش تنگه و شافت نمیتونه توش بچرخه. یه کم سوراخ رو بزرگتر کنید..
اگر PCB روی شافت سوار کردید و در این حالت نمیچرخه، 2 حالت داره.
1- موتور هم نمیچرخه
2- موتور میچرخه ولی فیبر نمیچرخه

در حالت اول خب معلومه عیب کار کجاست. موتور جام شده...
در حالت دوم فیبر به شافت موتور محکم نشده
فکر کنم شما فنر رو کوتاه در نظر گرفتید. چون که میگید از فیبر فاصله داره. اینو درست کنید.
مثل اینکه فنر از زیر فیبر در میره.. خب باید فیبر کاملا مسطح و فنر در حالت نیمه فشرده و کاملا عمود باشه... توصیه میکنم یه میخ توی فنر کنید به حدی که تقریبا 80% طول فنر رو داشته باشه..
اینجوری میتونید از در رفتن فنر جلو گیری کنید و فنر رو بر روی میخ استوار نگه دارید...

در ضمن محور موتور منفی هست. نه مثبت!
یه نکته که وحید جان بنا بر تجربه و یا دلایلی علمی (و یا شاید من اشتباه میکنم) فراموش کرده اینه که باید برای منفی هم دیود گذاشت. چون محور موتور به هر حال نویز میگیره به خاطر القا و ...
بهتره که منفی رو هم کاملا ایزوله کنیم و یه دیود با تغذیه منفی بر روی فیبر سری کنیم تا خیالمون راحت بشه. توصیه میکنم دیود ژرمانیومی هم باشه
پاسخ
سلام من این تابلو چرخان رو پروژه برداشتم هفته آینده هم باید تحویل بدم حالا تو برنامش گیر کردم یعنی برنامه رو نوشتم نسبت به برنامه شما ولی جدول کد حروف الفبا (انگلیسی یا فارسی) میخوام پیدا نمیکنم. خواهش میکنم کمک کنید. با چه نرم افزاری حروف رو تبدیل به کد کنم. ممنون میشم اگه کمکم کنید.
پاسخ
نمیدونم چرا هرکی پروژه داره، هفته دیگه باید تحویل بده؟! خب قبلا چکار میکردی مهندس؟؟ :-)

ببین جدول فارسی و انگلیسی که توی نت زیاده. ولی بنظرم شما خودت جدولشو بساز. چجوری؟
ابعادت چنده؟ مثلا 8 در 32. خب توی این ابعاد متن مورد نظرتو بنویس. با صفر و یک. همونو کپی کن توی جدول برنامه آقا وحید...
به همین راحتی..
اگر نتونستی بسازی که بعید میدونم، میتونی ازز نرم افزار های لاچینی و ... استفاده کنی
پاسخ
(13 تير 1392، 03:29 عصر)Tesla نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من که زیاد متوجه نشدم چی نوشتید :-)
ولی فهمیدم که موتور نمیچرخه. خب لابد سوراخش تنگه و شافت نمیتونه توش بچرخه. یه کم سوراخ رو بزرگتر کنید..
اگر PCB روی شافت سوار کردید و در این حالت نمیچرخه، 2 حالت داره.
1- موتور هم نمیچرخه
2- موتور میچرخه ولی فیبر نمیچرخه

در حالت اول خب معلومه عیب کار کجاست. موتور جام شده...
در حالت دوم فیبر به شافت موتور محکم نشده
فکر کنم شما فنر رو کوتاه در نظر گرفتید. چون که میگید از فیبر فاصله داره. اینو درست کنید.
مثل اینکه فنر از زیر فیبر در میره.. خب باید فیبر کاملا مسطح و فنر در حالت نیمه فشرده و کاملا عمود باشه... توصیه میکنم یه میخ توی فنر کنید به حدی که تقریبا 80% طول فنر رو داشته باشه..
اینجوری میتونید از در رفتن فنر جلو گیری کنید و فنر رو بر روی میخ استوار نگه دارید...

در ضمن محور موتور منفی هست. نه مثبت!
یه نکته که وحید جان بنا بر تجربه و یا دلایلی علمی (و یا شاید من اشتباه میکنم) فراموش کرده اینه که باید برای منفی هم دیود گذاشت. چون محور موتور به هر حال نویز میگیره به خاطر القا و ...
بهتره که منفی رو هم کاملا ایزوله کنیم و یه دیود با تغذیه منفی بر روی فیبر سری کنیم تا خیالمون راحت بشه. توصیه میکنم دیود ژرمانیومی هم باشه
سلام
من یه ماه دیگه باید تحویل بدم 4هفته وقت دارم خدا شکر شما پیگری کردید موضوع رو آقای فرهمند دیگه نیستندخدایش کلی وقت انرژی گذاشتن من نتونستم تا زمان حضورشون جمع کنم و حالا... در جریان منفی بودن شافت هستم سر راه مثبتم یه دیود زنری قرار داره تو شماتیک مدار نمی دونم منظورتون علاوه بر این دیود ,دیود دیگه سر راه منفی یا نه ؟موتور در حال چرخشه مشکل نداره .مشکل فنر روی قسمت دورانی گیر می کنه کلا قفل می شه و منحرف می شه به مدارم آسیب زد
کلیه اتود هاوخودکارا اطرافم به خاطر فنر داشتنشو منحدم شدن اقا جایی فنر نمی فروشن تا بقیه شون در امان باشن
پاسخ
اوه اوه اووه!
باور کنید لازم نیست فنر های اتود و خودکار بردارید..
ابزار فروشی هایی که میخ و مهره و واشر و ... میفروشن، فنر دارند. البته همشون نه. بعضی هاشون.
مثلا یه خیابون اینجا هست که همشون ابزار فروشن. از تسمه کولر بگیر تا انبردست و میخ و واشر و فنر و ...
میتونی بری همچین مغازه هایی و فنرهای مختلفی رو بخری..

مشکل شما اینه که فنر روی فیبر لیز میخوره. آره؟
بهتره که یه میخ تا اندازه فنر (کمی کوچکتر) تهیه کنید و اونو وسط فنر قرار بدید. فنر حول محور میخ تکون میخوره. ولی جابه جا نمیشه :-)
در ضمن قبول کنید پروژه کاملا حرفه ای ساخته اید. طبیعی هست این مشکلات سر راهتون باشه ...
یه کم خلاقیت چاشنی کار کنید حتما مشکلتون حل میشه.

من به خوبی وحید جان بلد نیستم. ولی حداقل تا روزی که خودشون دوباره برگردن کمکتون می کنم :-)
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: