با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
(13 ارديبهشت 1392، 02:00 صبح)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا وحید
یه سوال برام پیش اومده
فرض کنید میخوایم یه متنی رو به صورت ثابت نمایش بدیم اما نه از نقطه ی ابتدایی بلکه مثلا 4 ستون جلوتر از جایی که وقفه اجرا میشه(منظورم متن بدون حرکت هستش)
تو این مورد تایمر 1 و اون محاسباتش میتونن کمکی کنن؟
سلام :
بله ... چرا که نه ؟ البته از تأخیر هم میتونید استفاده کنید . اما از تایمر هم میشه بهره گرفت .
میتونید از تایمر1 برای اندازه گیری زمان چرخش استفاده کنید . بعد با تایمر 0 در کسری از زمان یک دور چرخش ، شروع به نمایش متن بکنید .

مثال میزنم :
فرض کنید تایمر 1 ، زمان یک دور چرخش رو 30 در نظر گرفته . حالا شما باید تایمر 0 رو طوری مقدار دهی کنید که مثلا" بعد از یک سوم از این زمان ، سرریز بشه و در روتین وقفهء تایمر 0 ، دستور نمایش رو صادر کنه .
پاسخ
یعنی با تغییر عدد p مکان نمایش تغییر نمیکنه؟(در حالت ثابت بودن تصویر)
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(13 ارديبهشت 1392، 02:32 صبح)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی با تغییر عدد p مکان نمایش تغییر نمیکنه؟(در حالت ثابت بودن تصویر)
بله mp1 عزیز :

اون متغیر P که من توی برنامهء moving righ & left گذاشته بودم دقیقا" برای همین منظور بود . البته به شکلی متفاوت از اونچه که شما مطرح کردی .

اگه به همون برنامه دقت کنی متوجه میشی که متغیر P بعنوان یک ضریب برای متغیر L ( که تعداد تقسیمات صفحه ست ) در نظر گرفته شده و خود متغیر P در داخل روتین وقفهء تایمر 2 ، بصورت مداوم از 52 تا 0 کاهش و مجددا" از 0 تا 52 افزایش پیدا میکنه و نهایتا" حاصل ضرب P در L هست که مقدار جدید برای تایمر 1 رو تعیین میکنه ...
بطور کلی میشه گفت که کار متغیر P به نوعی همون تعیین موقعیت شروع نوشته ها هست . اما نه بصورت مستقیم ...!

من فرم کلی برنامه برای اون چیزی که شما پرسیدی رو گفتم . پاسخ من اصلا" به اون برنامه هایی که خودم گذاشتم ارتباطی نداشت . فرض کردم که شما میخوای یک برنامه ای بر اساس خواسته ای که مطرح کردی داشته باشی (متن ثابت ) و روش کار رو برات گفتم .
پاسخ
1.منظورم از تغییر دادن عدد p زمانی بود که ما از تایمر 2 تو برنامه استفاده نکنیم(بقیه تایمرها باشن)
یعنی مثلا به جای p = 25 عدد p رو 10 بذاریم و روتین تایمر 1 محاسباتو بر اساس این عدد جدید انجام بده
و متن از نقطه ی جدید به نمایش دربیاد

2.میخواستم بدونم روش دیگه ای برای نوشتن برنامه برای این تابلو هست؟
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(13 ارديبهشت 1392، 03:38 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
1.منظورم از تغییر دادن عدد p زمانی بود که ما از تایمر 2 تو برنامه استفاده نکنیم(بقیه تایمرها باشن)
یعنی مثلا به جای p = 25 عدد p رو 10 بذاریم و روتین تایمر 1 محاسباتو بر اساس این عدد جدید انجام بده
و متن از نقطه ی جدید به نمایش دربیاد

2.میخواستم بدونم روش دیگه ای برای نوشتن برنامه برای این تابلو هست؟
1 - تایمرش که فرقی نمیکنه کدوم باشه ...

دقت کن که در اون برنامهء من ، تایمر 2 در واقع داره نقش اعمال افکت چرخش رو انجام میده ( با تغییر مداوم عدد P ) . پس شما میتونی کلا" دستورات مربوط به کاهش و افزایش عدد P رو ازش حذف کنی و یا بهتر بگم " کلا" تایمر 2 رو غیر فعال کنی " و در همون ابتدای برنامه که نوشته P = 52 ، بجاش بنویسی P = 10 .
به این ترتیب ، متن شما از جایی شروع به نمایش میکنه که مستقیما" عدد P مشخص کرده .
به همین سادگی ...

2 - اصول کار برای نوشتن برنامه همین هست که گفتم . ولی برای تغییر متنها چند روش وجود داره :
اول ) بدست آوردن کدهای هر متن بصورت دستی و قرار دادن اونها در حافظهء میکرو بصورت غیر قابل تغییر ( مگر با پروگرامر و تهیهء متن جدید )
دوم ) تغییر متن توسط نرم افزار کامپیوتری ( که این مورد ، نیازمند مراجعه به برنامه نویسهای کامپیوتره )
سوم ) تغییر متن با دکمه های از پیش تعیین شده روی فیبر مدار که تقریبا" بسیار سخت و شاید عملا" هم غیر ممکن باشه ! چون برای تغییر متن باید مدار نچرخه و در اینصورت چطور میشه از صحت متن نوشته شده اطمینان حاصل کرد !؟
چهارم ) استفاده از سیستم کنترل از راه دور ( یعنی همون روشی که من در مدار ساعت/تابلو چرخان عقربه ای خودم استفاده کردم )

و شاید روشهای دیگری که ممکنه وجود داشته باشه ...
پاسخ
سلام
با لاتینی که گفتید کلی سرچ کردم آره راست می گین اجق وجق حرف زدن یه جایه رسمی مثل کنفرانسی مقاله معتبری ,......این چور چیزا به چشمتون نخورده؟ تو مقالات IEEEاینا خبری نبود سایت دانشگاهی cornellپیدا کردم البته همه صفحاتشو معنی نکرد م

در مورد کار ساعت تون واقعا عالیه جایی خوشحالی داره که بچه های خودمون توانای انجام این چنین کا ر را دارن کار شما عینا دیده می شد فقط شماباز یه ردیف LED اما سه ردیف LED دیده میشه اینم تو برنامه نویسیه؟ریموت؟
البته اگه پاسخ جنبه مالی پروژهتون زیر سوال نبره پاسخ بدین

یه سوال دیگه در مورد بلند کردن شافت موتور با پیچ ریز توضیح می دین .یا کجه یا اتصال موقت ,زود از هم جدا می شن
پاسخ
(14 ارديبهشت 1392، 02:51 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
با لاتینی که گفتید کلی سرچ کردم آره راست می گین اجق وجق حرف زدن یه جایه رسمی مثل کنفرانسی مقاله معتبری ,......این چور چیزا به چشمتون نخورده؟ تو مقالات IEEEاینا خبری نبود سایت دانشگاهی cornellپیدا کردم البته همه صفحاتشو معنی نکرد م

در مورد کار ساعت تون واقعا عالیه جایی خوشحالی داره که بچه های خودمون توانای انجام این چنین کا ر را دارن کار شما عینا دیده می شد فقط شماباز یه ردیف LED اما سه ردیف LED دیده میشه اینم تو برنامه نویسیه؟ریموت؟
البته اگه پاسخ جنبه مالی پروژهتون زیر سوال نبره پاسخ بدین

یه سوال دیگه در مورد بلند کردن شافت موتور با پیچ ریز توضیح می دین .یا کجه یا اتصال موقت ,زود از هم جدا می شن

سلام :

ممنون از اظهار لطفتون ...
متأسفانه همونطور که قبلا" هم گفتم ، هیچ کجا در این مورد توضیحات کافی یا مقالهء بدرد بخوری ندادن .

در مورد اینکه توی اون ساعت عقربه ای ، سه ردیف ( عقربه ) دیده میشه بله ... این موضوع برمیگرده به برنامه نویسی اون و ارتباطی به ریموت کنترل نداره .

در خصوص روش افزایش طول شافت موتور هم در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
( پست شماره 26 ) توضیح دادم که چیکار کنید .

باید از سیم لحیم مرغوب و یک هویهء 60 وات و یا هیتر برای لحیم پیچ استفاده کنید . اگه خوب و تمیز و با دقت این کارو انجام بدید ، دیگه هرگز کنده نمیشه .

من الان 1 هفته هست که ساعتمو بصورت معکوس ( جوری که قاعدتا" خیلی بیشتر از حالت معمول به محل لحیم کاری پیچ فشار میاد ) از سقف آویزون کردم و هیچ مشکلی براش پیش نیومده .

اینکار اصلا" سخت نیست . فقط نیاز به دقت بالا در لحیم کاری داره ...
پاسخ
نقل قول: باید از سیم لحیم مرغوب و یک هویهء 60 وات و یا هیتر برای لحیم پیچ استفاده کنید . اگه خوب و تمیز و با دقت این کارو انجام بدید ، دیگه هرگز کنده نمیشه .

سلام
من امروز دنبال تهیه هیتر و هویه رفتم هویه رو تا15 تومون قیمت دادن هیتر رو تا 300هزار تومن ! این رنج قیمتش هست؟
پاسخ
(16 ارديبهشت 1392، 12:48 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من امروز دنبال تهیه هیتر و هویه رفتم هویه رو تا15 تومون قیمت دادن هیتر رو تا 300هزار تومن ! این رنج قیمتش هست؟
سلام :

بله ... قیمت در همین حدود هست . اما شما اگه فقط بخاطر اینکار احتیاج به هیتر دارید ، لزومی نداره اونو بخرید . همونطور که قبلا" هم گفتم ، با یک هویهء 60w هم براحتی میشه پیچ رو به سر شافت لحیم کرد . چون هیتر بعدا" زیاد به کارتون نمیاد و هزینهء اضافیه ...
پاسخ
با سلام مجدد

امدم دوباره استارت بزنم کارمو پی بگیریم ..Blushبرنامه رو از پست اول دانلود کردم نشون نمیده باز می کنم rar نمایش میده چرا چی شده؟
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: