با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
نقل قول: سلام نیستید من یه مشکل تازه پیدا کردم اوایل بصورت تصادفی کار میکرد ولی حالاوقتی کلید وصل میشه دستورات اجرا نمیشن وغیر فعاله آخه من بجای سنسور از یه کلید استفاده کردم بطوری که مثبت با یه مقاومت پول آپ به پورت بی پایه صفرم وصل شده ویه سیم به مقاومت بسته شده که به اول ledها وصل شده که به منفی وصل میشه وباعث 0میشه ولی حالا تا وصل میکنم میکرو نمیدونم برای چی میکرو سالمه

سلام
سایر مدیران ما رو ساپورت نمیکنن واسعه شما هم تابلو چرخان تکراری شده
پاسخ
سلام دوستان
دنبال چند تا مرجع در مورد این تابلو می گردم می شه سایت های زبان اصلی که در مورد این نوع پروژه صحبت کرده بهم معرفی کنید
ممنون می شم
پاسخ
(23 فروردين 1392، 06:38 عصر)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام نیستید

من یه مشکل تازه پیدا کردم اوایل بصورت تصادفی کار میکرد ولی حالاوقتی کلید وصل میشه دستورات اجرا نمیشن وغیر فعاله
آخه من بجای سنسور از یه کلید استفاده کردم بطوری که مثبت با یه مقاومت پول آپ به پورت بی پایه صفرم وصل شده ویه سیم به مقاومت بسته شده که به اول ledها وصل شده که به منفی وصل میشه وباعث 0میشه ولی حالا تا وصل میکنم میکرو نمیدونم برای چی میکرو سالمه
سلام :
من هنوز متوجه نمیشم و اصلا" دلیل شما رو برای حذف سنسور مادون قرمزی که خودم گذاشتم نمیدونم دوست من ...!؟

مگه اون چه اشکالی داشت که شما اونو برداشتید و بجاش از یک روش کاملا" غیر اصولی ، مبهم و ناکارامد استفاده میکنید !؟
من که اصلا" سر در نیاوردم این طرح شما چطوری قراره کار بکنه و به میکرو وقفه بده ...!؟ اما یه موضوعی رو بهش دقت داشته باشید که :
عملکرد میکرو کاملا" منطقی و دیجیتالیه و تمام ورودی ها و خروجیهای اون هم باید بر اساس منطق دیجیتال عمل کنند . شما نمیتونید از یک المان خطی و passive برای وقفه دادن در یک لحظهء مشخص و قابل قبول به میکرو استفاده کنید و بعدش انتظار پاسخگویی صحیح از جانب میکرو داشته باشید ...!

اگرچه میکرو قطعا" پاسخ میده .. ولی مطمئنا" در اینصورت ، بدرستی عمل نخواهد کرد !

دیودهای مادون قرمز هم به همین صورت هستند ( حتی اونها که اوضاعشون از مقاومت هم بدتره و اصلا" نمودار پاسخ دهی شون هم غیر خطی هست ! ) و دقیقا" به همین دلیل بوده که من بجای وصل مستقیم سنسور مادون قرمز به میکرو ، از یک مدار مقایسه کننده استفاده کردم ...

به شما توصیه میکنم از این بدعت گذاری ها دست بردارید و به روش اصولی عمل کنید .

(26 فروردين 1392، 10:48 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سایر مدیران ما رو ساپورت نمیکنن واسعه شما هم تابلو چرخان تکراری شده

سلام :
خوب شما سؤالی مطرح نکردید تا مدیران پاسخ بدن !

(29 فروردين 1392، 10:13 عصر)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
دنبال چند تا مرجع در مورد این تابلو می گردم می شه سایت های زبان اصلی که در مورد این نوع پروژه صحبت کرده بهم معرفی کنید
ممنون می شم

توی گوگل اگه دنبال کلمهء propeller clock بگردید در موردش مطالب و فیلمهای زیاد و بسیار حرفه ای تری هم میتونید پیدا کنید .

اما از همین الان خیال شما رو راحت کنم که :

1 - بیشتر اون سایتها ، از میکروهای pic استفاده کرده و بیشتر ، کلّی گویی کردند . چون کارها بسیار حرفه ای و بیشتر تجاری هستند تا آموزشی و کاملا" منطقی هم هست .

2 - به جرأت به شما میگم نمونه هایی هم که با نقشه و کد ارائه کردند ، تمام کدهاشون ناقص و بعضا" اشتباهات فاحش و تعمدی در برنامه هاشون دارند و جواب نخواهند داد !
در سایت iranled هم یکی از دوستان ، یک طرح از یک مدار ساعت چرخان با موتور فن رو گذاشته که البته اون هم مدارش خارجیه! و متأسفانه جواب نمیده !
اگرچه ظاهرا" خود اون شخص ، مدارشو ساخته . اما اون برنامه ای که براش در سایت گذاشته ( سهوا" یا تعمدا" ) به لحاظ روش کاری و همینطور برنامه نویسی اشتباه زیاد داره و در نتیجه بازهم کار نمیکنه !
من 3 سال تمام دنبال این قضیه بودم و تمام اونها رو امتحان کردم و نتیجه نگرفتم تا اینکه بالاخره خودم با اطلاعاتی که بدست آوردم ، تونستم آموزش نحوهء ساخت و روش اصولی کارشونو برای اولین بار به صورت کاملا" روان و جزء به جزء در یک سایت ایرانی آموزش بدم .

( فیلم نمونهء تجاری اونو هم به تازگی در سایت و در بخش " کلیپ پروژه های انجام شده " گذاشتم )
پاسخ
نقل قول: خوب شما سؤالی مطرح نکردید تا مدیران پاسخ بدن
!

سلام
پست های امیر مسعود 11 هم دنبال می کنم چون پاسخی ندیدم مطرح کردم

دنبال آموزش تابلو نیستم خدا خیرتون بده اینجا جامع کاملش هست مطالب برای گزارش کار می خوام مهم نیست که جواب نمی دن. اونای که نمی خوام ساخت کنم فقط مدل های دیگه یا تو کشورهای دیگه چی کارکردن تو این زمینه,این مدل تابلو چی هست چه کار ا تا الان ارائه شده باید ارائه بدم .مطرح شدن این پروژه واسه یه درسم بود که هیچ پاس شد جواب گرفتن مدل های مختلف برنامه ,ارتقا پروژه , جمع بندی کامل واسه یه درس دیگه است
دیدم دوستان تو تکنو همه با هم یا علی گفتن روی این موضوع صد درصد مطالبی دیدن ازش الهام گرفتن ,خواب قاعدتا دست هاشون پر از این موضوع

واسه همین پرسیدم

باز ممنون
پاسخ
در انجمن تکنو - الکترو هم که بنده خودم به همراه جناب معصومی بودیم که داشتیم توضیح میدادیم و هیچکسی از کاربران اون تاپیک ، به نتایجی بیشتر از آنچه که ما ارائه کرده بودیم نرسیده بودند و یا اگر هم اطلاعاتی داشتند ، حاضر نشدند ارائه کنند !
به هر حال ...
خوشحالم که موفق شدید اون درس رو پاس کنید و دیگه نیازی نیست برای ادامهء ساختش ، اینقدر دردسر بکشید و میتونید اونو رها کنید !

اگه میدونستم صرفا" بدنبال این پروژه بودید تا اون واحد درسی رو پاس کنید ، میگفتید تا اونو براتون بصورت آماده و با توضیحات کامل برنامه اش براتون بفرستم تا لااقل موقع ارائه به استاد ، مداری کامل با جواب داشته باشید ...

برای درس بعدی هم همونطور که عرض کردم ، دنبال کلمهء propeller clock در گوگل بگردید . انشاءا... اونو هم با موفقیت نمره بگیرید ...

با سپاس ...

منتظر میشم ببینم امیر مسعود کارشو به کجا میرسونه ...
پاسخ
سلام آقا وحید
خسته نباشید
کلیپ رو دیدم
خیلی زیبا بودShy
من یه سوال درمورد برنامه داشتم
شما تو برنامتون تایمر یک رو start نکردید
1.پس چطور زمان چرخش رو محاسبه میکنه؟Exclamation
2.اگه اصلا تامر 1 تو برنامه نباشه آیا برنامه اجرا میشه؟؟؟؟

ممنون
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(10 ارديبهشت 1392، 01:52 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در انجمن تکنو - الکترو هم که بنده خودم به همراه جناب معصومی بودیم که داشتیم توضیح میدادیم و هیچکسی از کاربران اون تاپیک ، به نتایجی بیشتر از آنچه که ما ارائه کرده بودیم نرسیده بودند و یا اگر هم اطلاعاتی داشتند ، حاضر نشدند ارائه کنند !

البته ما درس یاد میگرفتیم مهندس جان.. شما خودت استادی..
پاسخ
نقل قول: خوشحالم که موفق شدید اون درس رو پاس کنید و دیگه نیازی نیست برای ادامهء ساختش ، اینقدر دردسر بکشید و میتونید اونو رها کنید ! اگه میدونستم صرفا" بدنبال این پروژه بودید تا اون واحد درسی رو پاس کنید ، میگفتید تا اونو براتون بصورت آماده و با توضیحات کامل برنامه اش براتون بفرستم تا لااقل موقع ارائه به استاد ، مداری کامل با جواب داشته باشید ...
سلام
ممنون همین که راهنمایی می کنید قابل ارزشه و به عنوان مرجع عمل می کنید قابل تقدیر ,قضیه ساخت منتفی نشده ساخت باید ارائه بدم کلی براش وقت گذاشتم به همین راحتی رها ش کنم نه صرفا جهت پاس کردن دنبالش نیستم علاقه خودم دخیله خودم از یه پروژه دانشجوی قرون وسطی الهام گرفتم زمین تا آسمون با کاری که شما اتجام دادید فرق می کرد این مدل تابلو پیشنهاد خودم بهشون بود موقع ارائه به خاطر تلاش که کرده بودم براشون قابل قبول بود تونستم واسه پروژه اخر ترم که روی همین کار کنم راضی شون کنم ولی خوب انتظار خیلی زیادی دارن
نه دردسر نیست این دردسرا می ارزه
پاسخ
(10 ارديبهشت 1392، 08:18 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا وحید
خسته نباشید
کلیپ رو دیدم
خیلی زیبا بودShy
من یه سوال درمورد برنامه داشتم
شما تو برنامتون تایمر یک رو start نکردید
1.پس چطور زمان چرخش رو محاسبه میکنه؟Exclamation
2.اگه اصلا تامر 1 تو برنامه نباشه آیا برنامه اجرا میشه؟؟؟؟

ممنون

سلام :

منظور شما توی کدوم برنامه ست ؟

اگه منظورتون برنامهء writing_right to left هست که اونجا اصلا" نیازی به اندازه گیری زمان چرخش نبوده . چون دستورات در همون روتین اینتراپت خارجی اجرا میشدن و کلا" فرم خیلی ساده ای داره .
شاید شما برنامهء اولیه ای که گذاشته بودم دیدی و خوب اون موقع یکسری کدها اضافه و بی استفاده بودن و یادم رفته بود پاکشون کنم . بعدا" ضمیمه رو اصلاح کردم ...

ولی جا داره یک نکته ای رو در مورد تایمرها عرض کنم که :

زمانی که شما تایمری رو پیکره بندی کردید ، به محض مشخص کردن مقدار Prescale بعداز دستور Config ، اتوماتیک وار تایمر شروع به شمارش میکنه و نیازی به نوشتن دستور start نداره .

از start فقط زمانی باید استفاده کنید که قبلش در یه جایی از برنامه تون اونو stop کرده باشین و این نکته ای هست که خیلی ها بهش دقت نمیکنند !

و اگر هم منظور شما برنامهء moving right & left بوده که در اونجا تایمر1 در هر وقفهء خارجی ، استارت میخوره !
:s

(10 ارديبهشت 1392، 10:59 عصر)Tesla نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته ما درس یاد میگرفتیم مهندس جان.. شما خودت استادی..

خواهش میکنم معین جان ... استاد ما شما هستی . تجربه ات هم از ما بیشتره ...Cool

(11 ارديبهشت 1392، 02:12 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ممنون همین که راهنمایی می کنید قابل ارزشه و به عنوان مرجع عمل می کنید قابل تقدیر ,قضیه ساخت منتفی نشده ساخت باید ارائه بدم کلی براش وقت گذاشتم به همین راحتی رها ش کنم نه صرفا جهت پاس کردن دنبالش نیستم علاقه خودم دخیله خودم از یه پروژه دانشجوی قرون وسطی الهام گرفتم زمین تا آسمون با کاری که شما اتجام دادید فرق می کرد این مدل تابلو پیشنهاد خودم بهشون بود موقع ارائه به خاطر تلاش که کرده بودم براشون قابل قبول بود تونستم واسه پروژه اخر ترم که روی همین کار کنم راضی شون کنم ولی خوب انتظار خیلی زیادی دارن
نه دردسر نیست این دردسرا می ارزه

خوب ... امیدوارم در این کار موفق باشید ...
پاسخ
سلام آقا وحید
یه سوال برام پیش اومده
فرض کنید میخوایم یه متنی رو به صورت ثابت نمایش بدیم اما نه از نقطه ی ابتدایی بلکه مثلا 4 ستون جلوتر از جایی که وقفه اجرا میشه(منظورم متن بدون حرکت هستش)
تو این مورد تایمر 1 و اون محاسباتش میتونن کمکی کنن؟
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: