با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
سلام

من باایمیل چک میکنم بخا طر همین اینو ندیدم 16مگاهرتز

اینم فیلم بسیار کوتاه وکم حجم شده:

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   led propeller video.rar (اندازه: 59.9 KB / تعداد دفعات دریافت: 73)
در دریای طوفانی باخدابودن بهتر از ناخدا بودن است
پاسخ
(14 فروردين 1392، 06:14 عصر)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

لااقل 1 دقیقه فیلم با کیفیت بهتر و از زوایای مختلف میذاشتید تا بشه دید ... اصلا" هیچی معلوم نبود توی فیلم ! Exclamation

و اما در مورد فیوز بیتها برای کریستال 16 مگا هرتز به این صورت عمل کنید :

1 - تمام فیوزبیتهای CKSEL و همچنین هر دو فیوزبیتهای SUT در حالت 1 ( برنامه ریزی نشده ) باشند . یعنی تیک نخورده باشند .

2 - فیوز بیت CKOPT باید برنامه ریزی بشه .( یعنی تیک بخوره )
3 - مقدار خازنها هم 22pf باشند ( هر دو تا با هم برابر باشند )

دقت داشته باشید که به محض تنظیم فیوزبیتها به صورتی که عرض کردم ، دیگه در تمام مراحل برنامه ریزی میکرو ، باید این کریستال و خازنها بهش متصل باشند . در غیر اینصورت پروگرام نخواهد شد !
پاسخ
(15 فروردين 1392، 04:19 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(14 فروردين 1392، 06:14 عصر)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

لااقل 1 دقیقه فیلم با کیفیت بهتر و از زوایای مختلف میذاشتید تا بشه دید ... اصلا" هیچی معلوم نبود توی فیلم ! Exclamation

و اما در مورد فیوز بیتها برای کریستال 16 مگا هرتز به این صورت عمل کنید :

1 - تمام فیوزبیتهای CKSEL و همچنین هر دو فیوزبیتهای SUT در حالت 1 ( برنامه ریزی نشده ) باشند . یعنی تیک نخورده باشند .

2 - فیوز بیت CKOPT باید برنامه ریزی بشه .( یعنی تیک بخوره )
3 - مقدار خازنها هم 22pf باشند ( هر دو تا با هم برابر باشند )

دقت داشته باشید که به محض تنظیم فیوزبیتها به صورتی که عرض کردم ، دیگه در تمام مراحل برنامه ریزی میکرو ، باید این کریستال و خازنها بهش متصل باشند . در غیر اینصورت پروگرام نخواهد شد !
ببخشيد دوربينم این بود و اینکه موتور هنوز سطحی نداره بخاطر همین اذیت می کرد
پس با این توضیحات چجوری با پروگرام برنامه ریزی کنم پروگرام من اسیلاتور داخلی نداره وپروگرام نمیکنه از بی اطلاعی این پروگرامرو خریدم
پاسخ
(15 فروردين 1392، 06:13 عصر)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشيد دوربينم این بود و اینکه موتور هنوز سطحی نداره بخاطر همین اذیت می کرد
پس با این توضیحات چجوری با پروگرام برنامه ریزی کنم پروگرام من اسیلاتور داخلی نداره وپروگرام نمیکنه از بی اطلاعی این پروگرامرو خریدم
اسیلاتور داخلی روی پروگرامر ، مال موقعی هست که اشتباها" فیوز بیتشو روی کلاک خارجی تنظیم کرده باشی و ارتباطی به این موضوع نداره ...

پروگرامرت قطعا" کابل فلت ISP که داره ...میکروتو با کریستال و خازنهاش بذار روی برد - بورد . تغذیهء 5 ولت هم بهش بده و بعد پروگرامش کن . اگر هم روی پروگرامرت سوکت ZIF داره که باید حتما" یه سوکت هم برای گذاشتن کریستال داشته باشه .
پاسخ
سلام
واسه این که کی برد بهش اضافه کنم چه قطعهای تو pcbاضافه کنم تو کتاب pc_connector on starter kitدیدم همین کافیه
پاسخ
(16 فروردين 1392، 07:03 عصر)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
واسه این که کی برد بهش اضافه کنم چه قطعهای تو pcbاضافه کنم تو کتاب pc_connector on starter kitدیدم همین کافیه
کی برد چرا ؟ منظور شما کی برد ماتریسیــه ؟
پاسخ
سلام
چند روزی نخواهم بود به خاطر اتمام تعطیلات انشاءالله چند روز دیگه برمی گردم

موفق باشید
پاسخ
منظورم صفحه کلید کامپیوتره تا هر چی نوشتم نشون بده قبلا ازتون پرسیده بودم تو پست 103 .حالا که دیگه دارم دوباره دارم pcb می زنم سه باره کار نکنم المان های که می خواد روی فیبر باشه ...........اول روبرنامه شما کار کنم حال هوای برنامه دستم امد بعد با کیبردشو سر سامون بدم
پاسخ
(17 فروردين 1392، 01:31 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظورم صفحه کلید کامپیوتره تا هر چی نوشتم نشون بده قبلا ازتون پرسیده بودم تو پست 103 .حالا که دیگه دارم دوباره دارم pcb می زنم سه باره کار نکنم المان های که می خواد روی فیبر باشه ...........اول روبرنامه شما کار کنم حال هوای برنامه دستم امد بعد با کیبردشو سر سامون بدم
در هنگام چرخش مدار ، چطوری میخواید متنشو تغییر بدید یا بنویسید !؟

فکر نمیکنم ایدهء خوبی باشه ... بنظرم برای اینکار بهتره از روش دیگه ای استفاده کنید . مثلا" با ریموت کنترل . البته این روش احتیاج به برنامه نویسی پیچیده تری داره و فکر نمیکنم برای شما فعلا" مناسب باشه .
تصمیم با خود شماست . اگه فکر میکنید از عهده اش برمیاین ، میتونید انجام بدید . اما پیشنهاد فعلی من برای شما ، ذخیرهء متن توی حافظهء میکرو توسط پروگرامره . یک پروگرامر STK200/300 درست کنید و هرموقع که خواستید متنشو عوض کنید ، همونجا روی خود مدار اینکارو انجام بدید .
پاسخ
(17 فروردين 1392، 03:36 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(17 فروردين 1392، 01:31 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در هنگام چرخش مدار ، چطوری میخواید متنشو تغییر بدید یا بنویسید !؟

فکر نمیکنم ایدهء خوبی باشه ... بنظرم برای اینکار بهتره از روش دیگه ای استفاده کنید . مثلا" با ریموت کنترل . البته این روش احتیاج به برنامه نویسی پیچیده تری داره و فکر نمیکنم برای شما فعلا" مناسب باشه .
تصمیم با خود شماست . اگه فکر میکنید از عهده اش برمیاین ، میتونید انجام بدید . اما پیشنهاد فعلی من برای شما ، ذخیرهء متن توی حافظهء میکرو توسط پروگرامره . یک پروگرامر STK200/300 درست کنید و هرموقع که خواستید متنشو عوض کنید ، همونجا روی خود مدار اینکارو انجام بدید .

سلام نیستید

من یه مشکل تازه پیدا کردم اوایل بصورت تصادفی کار میکرد ولی حالاوقتی کلید وصل میشه دستورات اجرا نمیشن وغیر فعاله
آخه من بجای سنسور از یه کلید استفاده کردم بطوری که مثبت با یه مقاومت پول آپ به پورت بی پایه صفرم وصل شده ویه سیم به مقاومت بسته شده که به اول ledها وصل شده که به منفی وصل میشه وباعث 0میشه ولی حالا تا وصل میکنم میکرو نمیدونم برای چی میکرو سالمه
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: