با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
(8 فروردين 1392، 05:05 عصر)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

من امروز تونستم رضایت معلمم را بگیرم (بابدبختی)امروز مدار رو میسازم راستی در پاسخ شما دوست عزیز من بعد ازاتمام وتوضیح این پروژه مانند یک کاربر معمولی فعالیت خواهم کرد چون قبول این مسئولیت درشرایط من که دو سال دیگه باید یه غول رو شکست بدهم واگر خدا بخواهد در بهترین دانشگاه ادامه تحصیل بدهم.
والآن هم دیر استارت زدم با کمال شرمندگی من از انجام این مسئولیت برنمی آیم زیرا به دلیلی گفته شدوسواد من پیش شما اساتید بسیار ناچیزه تا دو ماه پیش کلمه ی بایاس یه کلمه عجیب وغریب بود!!!انشاءالله بعد از کنکور با تمام قوا درخدمتیم
راستی اینو که گفتم من ازمقایسه گرآنالوگ استفاده کردم بطوری که مبنا 5ومتغیر بسته به گیرندهفرستنده مادون قرمزداره وبا یک تقسیم مقاومتی من از2مقاومت استفاده کردم عملی تست کردم شماتيک:

یه راه دیگه مانند یک کلید قطع و وصل باشه یکی به برد ودیگری به بیرون از برد کدام از این ها بهتره
سلام به شما :

1 - خوب ... پس ظاهرا" چاره ای نیست ... باید کماکان خودم ادامه بدم و این موضوع منو کمی نگران میکنه .:( امیدوارم یک نفر دیگه هر چه سریعتر قبول مسئولیت کنه !

2 - من هم زیاد چیزی بلد نیستم Huh ... اینجا هستم تا یاد بگیرم . امیدوارم در کنکور موفق باشید .ShyShyShy

3 - من اگرچه‌ از شکلی که شما گذاشتید و هدفی که دنبالش هستید چیزی متوجه نشدم ! اما عرض میکنم که متأسفانه استدلال و برداشت شما از آنچه که در توضیحات داخل این شکل گذاشتید ، درست نیست ! مخصوصا" این عبارت که :

if diode on 1=5 , 3=5 :s

چطور ممکنه خط منفی یک مدار ، دارای پتانسیلی برابر با خط مثبت همون مدار باشه !؟ :s

حال ، بماند که اساسا" این نقشه هم ایراد اساسی داره . یک دیود LED که نمیتونه مستقیما" 5 ولت رو تحمل کنه !:s

میشه کمی بیشتر توضیح بدید که هدف شما چی هست ؟ شاید بتونم راهنمایی کنم ....Angel
پاسخ
(9 فروردين 1392، 05:21 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(8 فروردين 1392، 05:05 عصر)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

من امروز تونستم رضایت معلمم را بگیرم (بابدبختی)امروز مدار رو میسازم راستی در پاسخ شما دوست عزیز من بعد ازاتمام وتوضیح این پروژه مانند یک کاربر معمولی فعالیت خواهم کرد چون قبول این مسئولیت درشرایط من که دو سال دیگه باید یه غول رو شکست بدهم واگر خدا بخواهد در بهترین دانشگاه ادامه تحصیل بدهم.
والآن هم دیر استارت زدم با کمال شرمندگی من از انجام این مسئولیت برنمی آیم زیرا به دلیلی گفته شدوسواد من پیش شما اساتید بسیار ناچیزه تا دو ماه پیش کلمه ی بایاس یه کلمه عجیب وغریب بود!!!انشاءالله بعد از کنکور با تمام قوا درخدمتیم
راستی اینو که گفتم من ازمقایسه گرآنالوگ استفاده کردم بطوری که مبنا 5ومتغیر بسته به گیرندهفرستنده مادون قرمزداره وبا یک تقسیم مقاومتی من از2مقاومت استفاده کردم عملی تست کردم شماتيک:

یه راه دیگه مانند یک کلید قطع و وصل باشه یکی به برد ودیگری به بیرون از برد کدام از این ها بهتره
سلام به شما :

1 - خوب ... پس ظاهرا" چاره ای نیست ... باید کماکان خودم ادامه بدم و این موضوع منو کمی نگران میکنه .:( امیدوارم یک نفر دیگه هر چه سریعتر قبول مسئولیت کنه !

2 - من هم زیاد چیزی بلد نیستم Huh ... اینجا هستم تا یاد بگیرم . امیدوارم در کنکور موفق باشید .ShyShyShy

3 - من اگرچه‌ از شکلی که شما گذاشتید و هدفی که دنبالش هستید چیزی متوجه نشدم ! اما عرض میکنم که متأسفانه استدلال و برداشت شما از آنچه که در توضیحات داخل این شکل گذاشتید ، درست نیست ! مخصوصا" این عبارت که :

if diode on 1=5 , 3=5 :s

چطور ممکنه خط منفی یک مدار ، دارای پتانسیلی برابر با خط مثبت همون مدار باشه !؟ :s

حال ، بماند که اساسا" این نقشه هم ایراد اساسی داره . یک دیود LED که نمیتونه مستقیما" 5 ولت رو تحمل کنه !:s

میشه کمی بیشتر توضیح بدید که هدف شما چی هست ؟ شاید بتونم راهنمایی کنم ....Angel

سلام

خوب تو پروتئوسه ومن در عمل به 3ولت وصل کردم عملی با ولتمتر تست کردم اگه اذیت شدید ببخشید من تازه کارم
در مدار وقتی فرستنده فعال میشه گیرنده فعال میشه وبه خاطر تقسیم مقاومتی ولتاژ منبع تغذیه(نقطه 3و1) بسیاربیشتر از نقطه2بوده (ودرحالت غیر فعال
نمیدونم من اشتباهی وصل کردم واین مدار شد عجیبه فکر کنم مانند برشگر موازی هاست که امسال خوندم!!!)
که بامقایسه آنالوگ میکرو
میشه این مقایسه رو انجام داد وبه آیسی نیازی نداشته باشی ولی من از همون طرز کار ساختمان کلید استفاده میکنم
تا دو روز دیگه نتیجه نهایی ساخت مدار رو در سایت میگذارم البته اونی که گفتم نیست ولی ورژن به ورژن برای ساده شدن فهمیدن
در دریای طوفانی باخدابودن بهتر از ناخدا بودن است
پاسخ
(9 فروردين 1392، 11:40 عصر)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

خوب تو پروتئوسه ومن در عمل به 3ولت وصل کردم عملی با ولتمتر تست کردم اگه اذیت شدید ببخشید من تازه کارم
در مدار وقتی فرستنده فعال میشه گیرنده فعال میشه وبه خاطر تقسیم مقاومتی ولتاژ منبع تغذیه(نقطه 3و1) بسیاربیشتر از نقطه2بوده (ودرحالت غیر فعال
نمیدونم من اشتباهی وصل کردم واین مدار شد عجیبه فکر کنم مانند برشگر موازی هاست که امسال خوندم!!!)
که بامقایسه آنالوگ میکرو
میشه این مقایسه رو انجام داد وبه آیسی نیازی نداشته باشی ولی من از همون طرز کار ساختمان کلید استفاده میکنم
تا دو روز دیگه نتیجه نهایی ساخت مدار رو در سایت میگذارم البته اونی که گفتم نیست ولی ورژن به ورژن برای ساده شدن فهمیدن
سلام :

خواهش میکنم amirmasoud جان ... نه اذیت نشدم . فقط برام عجیب بود .
اما هنوز نگفتی که اصلا" برای چی میخوای عمل مقایسهء آنالوگ انجام بدی ؟ چه کمیتی رو با چه چیز دیگه ای میخوای مقایسه کنی ؟
آیا هدفت ، حذف آی سی 741 بوده ؟ اگر اینطوره ، به چه دلیل ؟
پاسخ
(10 فروردين 1392، 02:39 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(9 فروردين 1392، 11:40 عصر)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

که بامقایسه آنالوگ میکرو
سلام :

خواهش میکنم amirmasoud جان ... نه اذیت نشدم . فقط برام عجیب بود .
اما هنوز نگفتی که اصلا" برای چی میخوای عمل مقایسهء آنالوگ انجام بدی ؟ چه کمیتی رو با چه چیز دیگه ای میخوای مقایسه کنی ؟
آیا هدفت ، حذف آی سی 741 بوده ؟ اگر اینطوره ، به چه دلیل ؟

چون من از uln2803استفاده میکنم و جایی برای741نیست وبی خودی حجم مدار زیاد میشه من امشب درست میکنم
پاسخ
به هر حال من که هنوزم متوجه قضیه نشدم ...!

بذارش ببیینم جریان چیه !...
پاسخ
ببخشيد واسه بدقوليم چون کاغذ گلاسه زرد گیر نمی اومد ومن یک روزمو برای این کار گذاشتم
پاسخ
(12 فروردين 1392، 11:39 صبح)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشيد واسه بدقوليم چون کاغذ گلاسه زرد گیر نمی اومد ومن یک روزمو برای این کار گذاشتم

اصلا" عجله ای در کار نیست ... به دقت و سر فرصت انجام بده .
پاسخ
سلام

:):):)من ساختمİmageİmage:) فقط تو کریستال خارجی مشکل دارم من با کدویژن کارمیکنم لطفا در مورد کریستال خارجی وپیکر بندی آن توضیح دهید تا آخرین تعقیرات در برنامه اجرا بشه ومن آخرین قطعه مدار که کریستاله وصل کنم
البته من مقاله های داغون اینترنتی را خوندم ولی چیزی نفهمیدم (لطفا با مثال توضیح دهید)
با تشکر فراوان
پاسخ
(13 فروردين 1392، 02:02 صبح)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

:):):)من ساختمİmageİmage:) فقط تو کریستال خارجی مشکل دارم من با کدویژن کارمیکنم لطفا در مورد کریستال خارجی وپیکر بندی آن توضیح دهید تا آخرین تعقیرات در برنامه اجرا بشه ومن آخرین قطعه مدار که کریستاله وصل کنم
البته من مقاله های داغون اینترنتی را خوندم ولی چیزی نفهمیدم (لطفا با مثال توضیح دهید)
با تشکر فراوان

کدویژن یا بیسکامش فرقی نمیکنه . تنظیمات کریستال خارجی که پیکره بندی لازم نداره . فقط کافیه کریستالو با 2 تا خازن مناسب ، به پایه های XTAL1 و XTAL2 متصل کنی . شکلش که همه جا هست . بعدش باید فیوز بیتهاشو بصورت مناسب تغییر بدی .

بگو چه کریستالی میخوای بذاری تا بهت بگم چجوری تنظیمش کنی ...
پاسخ
نقل قول: سلام :):):)من ساختم:) فقط تو کریستال خارجی مشکل دارم من با کدویژن کارمیکنم لطفا در مورد کریستال خارجی وپیکر بندی آن توضیح دهید تا آخرین تعقیرات در برنامه اجرا بشه ومن آخرین قطعه مدار که کریستاله وصل کنم البته من مقاله های داغون اینترنتی را خوندم ولی چیزی نفهمیدم (لطفا با مثال توضیح دهید) با تشکر فراوان

آفرینShy
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: