با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
پشت فیبر شما رو دیدم . این شد یک عکس درست و حسابی ! فقط کاش از روی فیبر هم عکس میذاشتید تا اتصالات رو ببینم .
چند تا مورد رو تذکر میدم :

1 - ظاهرا" خطوط فیبر مدار چاپی مشکلی ندارند . فقط بسیار کثیف هستند ! حتما" با یک اسپری خشک و یک عدد سوزن ، فیبرو تمیز کنید .

2 - چرا محل پایه های میکرو کاملا" سوراخکاری نشده ! ؟ چطوری میکرو و یا سوکتش رو روی فیبر قرار دادید !؟

3 - بنظر میرسه باید پایه های آی سی 741 رو بهتر لحیم کاری کنید . مخصوصا" پایهء 4 و 6 و 7 .
موفق شدید نتیجه بگیرید ؟
پاسخ
(19 اسفند 1391، 12:23 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پشت فیبر شما رو دیدم . این شد یک عکس درست و حسابی ! فقط کاش از روی فیبر هم عکس میذاشتید تا اتصالات رو ببینم .
چند تا مورد رو تذکر میدم :

1 - ظاهرا" خطوط فیبر مدار چاپی مشکلی ندارند . فقط بسیار کثیف هستند ! حتما" با یک اسپری خشک و یک عدد سوزن ، فیبرو تمیز کنید .

2 - چرا محل پایه های میکرو کاملا" سوراخکاری نشده ! ؟ چطوری میکرو و یا سوکتش رو روی فیبر قرار دادید !؟

3 - بنظر میرسه باید پایه های آی سی 741 رو بهتر لحیم کاری کنید . مخصوصا" پایهء 4 و 6 و 7 .
موفق شدید نتیجه بگیرید ؟
سلام
نه امروز نتونستم براش وقت بزارم در مورد لحیم کاری می ترسم دست به هویه ببرم به اندازه کافی قلع هاش بزرگ هست پایه 4و6و7 اتصال دارند.تست کردم اون پایه ها چون استفاده نمی شد سوراخ کاری نشده پایه سوکت تواون پایه ها خارج کردم خب آره فیبر کثیفه دل باب خودمم نیست حالا اگه فیبر همین طوری بمونه مسسش اکسید بشه چه اتفاقی براش می افته؟
پاسخ
(19 اسفند 1391، 02:23 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
نه امروز نتونستم براش وقت بزارم در مورد لحیم کاری می ترسم دست به هویه ببرم به اندازه کافی قلع هاش بزرگ هست پایه 4و6و7 اتصال دارند.تست کردم اون پایه ها چون استفاده نمی شد سوراخ کاری نشده پایه سوکت تواون پایه ها خارج کردم خب آره فیبر کثیفه دل باب خودمم نیست حالا اگه فیبر همین طوری بمونه مسسش اکسید بشه چه اتفاقی براش می افته؟

خطوط مسی فیبر به این راحتی اکسید نمیشن . مگر اینکه در معرض رطوبت دائمی قرار بگیرن ...

شما فقط با اسپری خشک و مسواک ( معروف به اسپری ناهید ) پشت فیبرو تمیز کنید و بعد با یک ذره بین ، همه جای اتصالات رو بررسی دقیق کنید .
پاسخ
سلام
آخه بعداین که به این موضوع اشاره کردید به خطوط توجه کردم تیره شدند استفاده از اسپره از این جهت که محافظی باشه برای این که قطعی پیش نیاد یا موقع لحیم کاری اتصالی پیش نیاد درسته؟ bascom دانلود کردم تا از برنامش سر در بیارم از طرفی مدار رو به را نیست هر رگولاتور می زارم 5vتامین نمی کنه تو چند تا پست قبلی اشاره کردید که مشکل یا رگولاتور یا آی سی .یه چیزی به من می گه که همین تامیین نشدن تغذیه 5vمداره آی سی منظورتون چی بود یعنیمی گین سوخته؟
پاسخ
(20 اسفند 1391، 01:28 عصر)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آخه بعداین که به این موضوع اشاره کردید به خطوط توجه کردم تیره شدند استفاده از اسپره از این جهت که محافظی باشه برای این که قطعی پیش نیاد یا موقع لحیم کاری اتصالی پیش نیاد درسته؟ bascom دانلود کردم تا از برنامش سر در بیارم از طرفی مدار رو به را نیست هر رگولاتور می زارم 5vتامین نمی کنه تو چند تا پست قبلی اشاره کردید که مشکل یا رگولاتور یا آی سی .یه چیزی به من می گه که همین تامیین نشدن تغذیه 5vمداره آی سی منظورتون چی بود یعنیمی گین سوخته؟
1 - اسپری فقط بخاطر تمیز کردن فیبر از هرگونه روغن و چربی کاربرد داره و نمیتونه از قطع شدن خطوط فیبر جلوگیری کنه . فقط باعث میشه که اگه زیر فیبر زیادی کثیف و روغنی باشه و باعث اتصالی های ناخواسته شده ، اونها رو از بین ببره .

2 - برام بسیار عجیبه که چطور میشه روی موضوعی به این سادگی اینقدر به زحمت افتاده باشید !
رگولاتور سالمه ، خطوط فیبر اتصالی یا قطعی ندارن ، تغذیه هم برقراره ، اما نمیتونه خروجی 5 ولت بده !
من توصیه میکنم تمام این کارهایی رو که میگم ، دقیقا" مرحله به مرحله انجام بدید :

اول ) حتما" یک برد-بورد + یک پروگرامر تهیه کنید .
دوم ) تمام این مدارو روی اون ببندید .
سوم ) بجای برنامهء تابلو ، یک برنامهء چشمک زن ساده برای تمام این پایه ها روی میکرو پروگرام کنید و نتیجه بگیرید .
چهارم ) بخش مربوط به مادون قرمز رو هم جداگانه روی برد - بورد ببندید و به خروجیش ( یعنی پایهء شمارهء 6 آی سی 741 ) یک LED وصل کنید و با یک ریموت کنترل تستش کنید .
پنجم ) اگه از تمام مراحل بالا جواب گرفتید ، حالا یک فیبر جدید و کاملا" تمیز بسازید .
ششم ) قبل از نصب قطعات روی اون ، با یک اهم متر ، دقیقا" تمامی خطوطش رو از نظر قطعی یا اتصالی به همدیگه بررسی کنید .
هفتم ) قطعات رو نصب و خیلی تمیز ، لحیم کاری کنید .
هشتم ) برنامهء تابلو رو روی میکرو پروگرام کنید و تغذیه رو هم برقرار کنید .
نهم ) از تمامی این مراحل که گفتم ، فیلم و عکس تهیه کنید و به بنده نشون بدید تا ببینم ( چون اگه من نتونم ببینم ، کمک خاصی از راه دور نمیتونم انجام بدم )
پاسخ
(19 اسفند 1391، 12:23 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
1 - اسپری فقط بخاطر تمیز کردن فیبر از هرگونه روغن و چربی کاربرد داره و نمیتونه از قطع شدن خطوط فیبر جلوگیری کنه . فقط باعث میشه که اگه زیر فیبر زیادی کثیف و روغنی باشه و باعث اتصالی های ناخواسته شده ، اونها رو از بین ببره .

2 - برام بسیار عجیبه که چطور میشه روی موضوعی به این سادگی اینقدر به زحمت افتاده باشید !
رگولاتور سالمه ، خطوط فیبر اتصالی یا قطعی ندارن ، تغذیه هم برقراره ، اما نمیتونه خروجی 5 ولت بده !
من توصیه میکنم تمام این کارهایی رو که میگم ، دقیقا" مرحله به مرحله انجام بدید :

اول ) حتما" یک برد-بورد + یک پروگرامر تهیه کنید .
دوم ) تمام این مدارو روی اون ببندید .
سوم ) بجای برنامهء تابلو ، یک برنامهء چشمک زن ساده برای تمام این پایه ها روی میکرو پروگرام کنید و نتیجه بگیرید .
چهارم ) بخش مربوط به مادون قرمز رو هم جداگانه روی برد - بورد ببندید و به خروجیش ( یعنی پایهء شمارهء 6 آی سی 741 ) یک LED وصل کنید و با یک ریموت کنترل تستش کنید .
پنجم ) اگه از تمام مراحل بالا جواب گرفتید ، حالا یک فیبر جدید و کاملا" تمیز بسازید .
ششم ) قبل از نصب قطعات روی اون ، با یک اهم متر ، دقیقا" تمامی خطوطش رو از نظر قطعی یا اتصالی به همدیگه بررسی کنید .
هفتم ) قطعات رو نصب و خیلی تمیز ، لحیم کاری کنید .
هشتم ) برنامهء تابلو رو روی میکرو پروگرام کنید و تغذیه رو هم برقرار کنید .
نهم ) از تمامی این مراحل که گفتم ، فیلم و عکس تهیه کنید و به بنده نشون بدید تا ببینم ( چون اگه من نتونم ببینم ، کمک خاصی از راه دور نمیتونم انجام بدم )
سلام اصلا هم عجیب نیست تو این ایام زمان کمی میتونم براش بزارم تازه یه روند 5vتثبت شده براش پیدا کردم باشه از اون جایی که تست خطا می پسندم از اول دوباره شروع می کنم
پاسخ
دوستان میشه کل قطعات تابلو رو کامل و تمام بگین دورم از مغازه ها میخوام همشو یجا بگیرم بعد بیام روش کار کنم ممنون میشم هرچی لازمه تو اینده لازم خواهد شد رو لیسست کنید فک میکنم بیشتر تازه کارها هم همینو میخوان ممنووووووووون
پاسخ
(25 اسفند 1391، 08:03 عصر)sky_man847 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان میشه کل قطعات تابلو رو کامل و تمام بگین دورم از مغازه ها میخوام همشو یجا بگیرم بعد بیام روش کار کنم ممنون میشم هرچی لازمه تو اینده لازم خواهد شد رو لیسست کنید فک میکنم بیشتر تازه کارها هم همینو میخوان ممنووووووووون

لیست قطعات لازم ، در پست اول همون تاپیک مربوطه داخل فایل ضمیمه بوضوح مشخصه . در مورد قطعاتی که ممکنه در آینده نیاز بشه ، فعلا" چیزی نمیتونم بگم . چون دارم هنوز روی گسترش مدار کار میکنم و در حال تکمیل شدنه ...

اما لازمه این نکته رو به شما و تمام علاقمندان عزیز یاد آوری کنم که :

نسخه های بعدی این پروژه که شامل امکانات اضافی هست ، رایگان نخواهد بود و بهتره فقط کسانی قطعات اضافی رو تهیه کنند که تصمیم به خریداری این پروژه خواهند داشت ... بنابراین فعلا" به شما پیشنهاد میکنم قطعات همون پروژه رو که بصورت رایگان و عمومی قرار گرفته تهیه کنید .

در مورد نسخه های تکمیلی تر این پروژه ، در آینده ای نزدیک ، توضیحات لازم داده خواهد شد .
پاسخ
(25 اسفند 1391، 08:03 عصر)sky_man847 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

قطعات تو شماتیک مشخصه بستگی داره که شما می خواین رو کدوم یکی کار کنید سادش یا با ساعتش که شماتیک هر دو هستش با وسایل آزمایشگاهی اینم یستگی داره به این که چی تو دست وبالتون هست می مونه یه سری وسایل جانبی مثل زمینه کار یا اگه بخواین براش قابی تهیه کنید که اینم سلقیه ایه
خوشحال می شیم شما هم شروع به کار کنید................

من قطعات و برد بورد رو تهیه کردم قسمت تغذیه 5vبا فرستنده گیرنده رو تست کردم خدا شکر جواب گرفتم مشکل از ولتاژ ورودیم بود وقتی باتری بهش وصل کردم افت می کرد تو مدار فرستنده وگیرنده ولتاژ 4vرو نشون می داد از اداپتور استفاده کردم حل شد ولی قاعدتا باباتری باید جواب بده دلیلش ؟؟؟؟؟نمی دونم
حالا مونده mega8 پرو گرم کردنش
پاسخ
سلام
عید بر شما هم پیشاپیش مبارک .دوستان در پیشواز بهار 92 براتون آرزوی خرسندی موفقیت می کنم ان شالا سال92 سالی باشه که به قله موفقیت برنامه هاتون برسید.

حالا روند کاری تابلو چر خان من..
برنامه رو نوشتم می خوام ای سی رو پروگرم کنم پروگرمرم همونه که تو پست های قبلی گذاشته بودم نمی دونم stkچی چیه ....atmega8رو ساپورت می کنه روش مشخصه نمی دونم ای سی تو کدو قسمت از شیارهای سوکت سبز رنگ قرار بدم؟تا اون مراحل که تو آموزش پروگرم کردن گفتید انجام بدم سوکت به سه قسمت تقسیم شده رویشش 240-3345رونوشته نمی دونم با این شماره می شه پی برد که stkچی چیه .یا نه؟
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: