با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
(6 اسفند 1391، 04:21 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فیلمی در ارتباط با مدار تابلوی چرخان از شروع برنامه ریزی میکرو تا تست نهایی عملکرد اون تهیه کردم و لینک اونو در پست اول دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قرار دادم .
سلا م
عالیه ممنون از این همه انرژی که می زارین خیلی خوب بود من دنبال تهیه فیلم با کیفیت خوب برای برد هستم حتما تو انجمن قرار می دم برد مشکل پیدا کرده چون گیرندش نسبت به دستگاه کنترل هم واکنش نشون نمی ده دنبال رفع این هام
باز ممنون اینجا مرجع خوبیه
پاسخ
(6 اسفند 1391، 11:53 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلا م
عالیه ممنون از این همه انرژی که می زارین خیلی خوب بود من دنبال تهیه فیلم با کیفیت خوب برای برد هستم حتما تو انجمن قرار می دم برد مشکل پیدا کرده چون گیرندش نسبت به دستگاه کنترل هم واکنش نشون نمی ده دنبال رفع این هام
باز ممنون اینجا مرجع خوبیه

اگه با قسمت مربوط به مقایسه کنندهء 741‌ به مشکل برخوردید ، میتونید اون بخش رو هم کلا" حذف و مدارو از این هم ساده تر کنید و بجاش از مدار سادهء شکل زیر برای دریافت وقفه استفاده کنید :

پاسخ
(6 اسفند 1391، 04:21 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه با قسمت مربوط به مقایسه کنندهء 741‌ به مشکل برخوردید ، میتونید اون بخش رو هم کلا" حذف و مدارو از این هم ساده تر کنید و بجاش از مدار سادهء شکل زیر برای دریافت وقفه استفاده کنید :

سلام
ممنون از طرح پیشنهادی تون .نه ترجیع می دم عیب یابی کنم تا شاخ بال مدار بزنم این جوری خطا هاخودشو ن نشون می دند درصد تکرارشون کم می شه تو فیبر اصلی انگار همه چیز خوبه چیزی به چشم نمی یاد تو فرستندشم که کلشو بهم زدم آره رگولاتور 5 ولت رو به دیود نمی داد تا روشن بشه از طرفی مرکزیت فیبر من مربع شکله این مورد تاثیر بسزایی تو بر نامه نوشته شده داره ؟بعد فیبر شما با چی برش خورده که اینقدر تمیز شکل دایرش خودشو نشون می ده . یک سوال دیگه تو این پروژه می شه کی پد یا کی برد براش در نظر گرفت تا داده ها ثابت نباشند برنامش خیلی عجیب غریب می شه؟یه ویدو از فیبر گذاشتم

.rar   Video004.rar (اندازه: 2.52 MB / تعداد دفعات دریافت: 25)
پاسخ
(7 اسفند 1391، 02:02 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ممنون از طرح پیشنهادی تون .نه ترجیع می دم عیب یابی کنم تا شاخ بال مدار بزنم این جوری خطا هاخودشو ن نشون می دند درصد تکرارشون کم می شه تو فیبر اصلی انگار همه چیز خوبه چیزی به چشم نمی یاد تو فرستندشم که کلشو بهم زدم آره رگولاتور 5 ولت رو به دیود نمی داد تا روشن بشه از طرفی مرکزیت فیبر من مربع شکله این مورد تاثیر بسزایی تو بر نامه نوشته شده داره ؟بعد فیبر شما با چی برش خورده که اینقدر تمیز شکل دایرش خودشو نشون می ده . یک سوال دیگه تو این پروژه می شه کی پد یا کی برد براش در نظر گرفت تا داده ها ثابت نباشند برنامش خیلی عجیب غریب می شه؟یه ویدو از فیبر گذاشتم
سلام :

1 - شکل فیبر ، ارتباطی با برنامه نداره . فقط باید بخوبی بچرخه .

2 - من فیبر خودمو با این ابزار برش دادم و لبه های اونو گرد کردم ...

3 - بله میشه دکمه در نظر گرفت و متن دلخواه رو نوشت . البته برنامهء اونهم تغییر میکنه . فعلا" مشغول یک پروژهء دیگه هستم . اون که تموم بشه ، سعی میکنم این تغییرات رو انجام بدم و برنامهء جدید براش بنویسم .
اما شما باید اول ، از همین جواب بگیرید تا بتونید به اونجا برسید .

4 - کاش بجای فیلم (که بازهم کیفیت نداشت !) ، چند تا عکس با کیفیت از نقاط مختلف فیبر تهیه میکردید تا بتونم ببینم چجوری لحیم کاری کردید و آیا اتصالاتی که انجام دادید درسته یا نه ؟

5 - اگه تمام اتصالات رو درست انجام داده باشید و میکرو هم مشکلی نداشته باشه ، من گمان میکنم باتری های شما بخاطر جریان نسبتا" زیادی که توسط LED ها ازشون کشیده میشه ، ضعیف شدند و شاید بیشتر مشکل شما مربوط به ضعف باتری باشه .

حالا که نتونستید اونجوری که من آموزش دادم به مدار برقرسانی کنید ، بهتره از یه باتری 9 ولت + یک رگولاتور 5 ولت روی فیبر استفاده کنید تا از ولتاژ میکرو مطمئن بشید .
البته باید یه جوری بالانسو حفظ کنید .

6 - از برنامه های بهینه شده ای که دیروز در تاپیک آموزش تابلوی چرخان گذاشتم استفاده کنید ( البته فرقی ندارن . فقط یه مقدار از دستورات اضافی رو ازشون حذف کردم . کارکردشون یکسانه .)

7 - آیا پروگرامر STK 200/300 که گفته بودمو تهیه کردید ؟
پاسخ
سلام

بله حق با شماست منم ابتدا تو فکر جواب گیری از گام اولم فقط می خواستم بدونم همچین فکری برای این پروزه صدق می کنه یا نه .در مورد باتری باز حق با شماست اصلا به صرفه نیست زود شارژ ش خالی می شه عوضش میکنم 9Vمی زارم در مورد فیلم و عکس تهیه یه دروبین خوبه ( از صبر حوصله ای که به خرج می دین ممنون)پیگیری می کنم من این پروگرمر دستمه فکر کنم خارج کردن ای سی از رو یه فیبر قرار دادن اینجا و همون کاررای که شما نرم افزاری انجام دادید همین جوری دیگه؟

پاسخ
بله ... این پروگرامر خوبه . اگه اشتباه نکنم باید STK 500‌ باشه .

فقط تنها ایرادش اینه که گمان نمیکنم با بیسکام بصورت مستقیم کار بکنه و باید از نرم افزارهای پیشنهادی خود شرکت استفاده کنید ( در این مورد زیاد مطمئن نیستم )
پاسخ
سلام
من رگولاتور عوض کردم از L7805cv استفاده کردم بیرون فیبر خوب بود ولتاژش یکم متغییر می شد ولی وقتی که به فیبر وصل کردم از باتری 9vورودی 5vنشون میدهه خروجی 3vافت ولتاژ داره تو مدار اتصالی به چشم نمی خوره بعضی دوستان بهم گفتن جریان کشی این رگولاتور زیاده برای این مناسب نیست یا تو ورودی وخروجیش از خازن بایداستفاده کنی .خازن ........؟ مدار خوب بود عکس العمل اولیه داشت اما حالا کلا تو کماست .می خوام دوباره pcb رو براش بزنم اگه برایه قسمت reset الماناشو منتاژ نکنم یا از یه 10kفقط استفاده کنم براش مشکی پیش می یاد
پاسخ
(17 اسفند 1391، 12:08 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من رگولاتور عوض کردم از L7805cv استفاده کردم بیرون فیبر خوب بود ولتاژش یکم متغییر می شد ولی وقتی که به فیبر وصل کردم از باتری 9vورودی 5vنشون میدهه خروجی 3vافت ولتاژ داره تو مدار اتصالی به چشم نمی خوره بعضی دوستان بهم گفتن جریان کشی این رگولاتور زیاده برای این مناسب نیست یا تو ورودی وخروجیش از خازن بایداستفاده کنی .خازن ........؟ مدار خوب بود عکس العمل اولیه داشت اما حالا کلا تو کماست .می خوام دوباره pcb رو براش بزنم اگه برایه قسمت reset الماناشو منتاژ نکنم یا از یه 10kفقط استفاده کنم براش مشکی پیش می یاد

فیبر شما ایراد جریان کشی داره . یه جایی توی مسیر تغذیهء اصلی و یا بین پایه های قطعات ، احتمالا" اتصالی وجود داره که باعث میشه مدار از باتری جریان اضافه بکشه . ممکنه مربوط به لحیم کاری باشه .

شما برای اطمینان از عدم وجود اتصالی ، این کارها رو انجام بدید :

1 - هر دو آی سی رو از روی فیبر بردارید .

2 - به محل تغذیهء فیبر ، مستقیما" باتری 9 ولتی رو وصل کنید .

3 - حالا با ولت متر ، ولتاژ پایه های 7 و 8 از سوکت میکرو و همچنین ولتاژ پایه های 7 و 4 از سوکت آی سی 741 رو اندازه بگیرید .
باید همون 9 ولت باشند . اگر نبود ، باید دنبال جایی بگردید که باعث اتصال و افت ولتاژ میشه .
اما اگه 9 ولت روی پایه ها درست بود ، ایراد از رگولاتور شماست .

اما اگه مطمئن شدید که هم رگولاتور سالمه و هم اتصالی وجود نداره ، ممکنه آی سی ها مشکل داشته باشند و باعث بشن که وقتی روی سوکت میذارید اونها رو ، جریان کشی داشته باشند .

ولی از اونجایی که قبلا" مدار کار میکرده و ناگهان از کار افتاده ، احتمالا" ایراد از اتصالی فیبر شاید نباشه .
پاسخ
:)سلام

تست کردم آره هم روی تغذیه mega8هم روی 741 8.6Vنشون میدهه فقط LEDها موقع تستmega8 گاهی روشن می شدن .پس مشکل می شه همون برق رسانیش این موضوع باید درست بشه عکس پشت فیبر هم تو ضمینه گذاشتم
از وقتی که می زارین واقعا ممنون

.rar   fibr.rar (اندازه: 3.2 MB / تعداد دفعات دریافت: 38)
پاسخ
(18 اسفند 1391، 01:20 صبح)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:)سلام

تست کردم آره هم روی تغذیه mega8هم روی 741 8.6Vنشون میدهه فقط LEDها موقع تستmega8 گاهی روشن می شدن .پس مشکل می شه همون برق رسانیش این موضوع باید درست بشه عکس پشت فیبر هم تو ضمینه گذاشتم
از وقتی که می زارین واقعا ممنون

بنابراین :

یا رگولاتور مشکل داره و یا آی سی ها که باعث افت ولتاژ میشن ...
الان مشکل دانلود دارم . برطرف که بشه ، به فایل ضمیمه ای که گذاشتید نگاه میکنم .
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: