با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
سلام به همگی دوستان عزیز :

به منظور جلوگیری از تداخل بین مطالب آموزشی پروژهء تابلوی چرخان و پرسش و پاسخ درمورد این پروژه ، برای هر کدوم از اینها ، تاپیک جداگانه ایجاد شد و مطالب ارسالی کاربران به بخش مناسب منتقل شده .

در ادامهء همین تاپیک ، به سؤالات احتمالی شما دوستان گرامی در رابطه با همین موضوع پاسخ داده خواهد شد .
برای آگاهی از مطالب آموزشی مربوط به تابلوی چرخان ، به تاپیک زیر مراجعه کنید :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
نقل قول: همونطور که از اسم پروژه پیداست ، این تابلو فقط با 7 عدد LED قادره هر متنی که در حافظهء میکروکنترلر خودش داره بصورت مجازی و روی هوا نمایش بده .
سلام اقا وحید بابت تاپیک مفید ازتون تشکر میکنم . تو سایت تکنو الکترو واقعا کامل توضیح داده بودید خیلی حیف شد از بین رفت . واقعا وقت زیادی گذاشته بودید . ایشالا به امید خدا و به همکاری دوستان این تاپیکو کامل و پر بار خواهیم کرد هر چند سایت نو پایی هست و بازدید کنندگان زیاد نیستند .
پاسخ
(8 دي 1391، 11:45 عصر)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا وحید بابت تاپیک مفید ازتون تشکر میکنم . تو سایت تکنو الکترو واقعا کامل توضیح داده بودید خیلی حیف شد از بین رفت . واقعا وقت زیادی گذاشته بودید . ایشالا به امید خدا و به همکاری دوستان این تاپیکو کامل و پر بار خواهیم کرد هر چند سایت نو پایی هست و بازدید کنندگان زیاد نیستند .
ایراد نداره . دوباره توضیح میدم . اینبار البته با کمک خودت .;)
قصد دارم یه PDF تهیه میکنم . آموزش که به پایان برسه میذارمش اینجا ...
پاسخ
سلام
من این کار خیلی دوست دارم چندتا سوال داشتمShy

1-فرستنده و گیرنده ای که گذاشتین میشه با مادون قرمز معمولی بسازمش
2- موتورش باید چند RPM باشه(این میدونم برنامه خودش محاسبه می کنه می خوام ببینم حدودا چقدر باشه)
یه توضیحی در مورد روش برنامه نویسیش می دین
ممنونHeartShy
پاسخ
(9 دي 1391، 10:37 صبح)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من این کار خیلی دوست دارم چندتا سوال داشتمShy

1-فرستنده و گیرنده ای که گذاشتین میشه با مادون قرمز معمولی بسازمش
2- موتورش باید چند RPM باشه(این میدونم برنامه خودش محاسبه می کنه می خوام ببینم حدودا چقدر باشه)
یه توضیحی در مورد روش برنامه نویسیش می دین
ممنونHeartShy
سلام هادی جان :

1 - من فرستندهء خاصی برای مدار طراحی نکردم . بعبارت دیگه فرستنده مدار ، یک عدد دیود فرستنده مادون قرمز + یک مقاومت 470 اهمی هست که به تغذیهء 5 ولت وصل میشه و همیشه روشنه .

2 - RPM موتور هر چه بالاتر باشه ، سرعت رفرش صفحه بیشتر میشه و بهتره . اما حداقل اگه چیزی بین 1500 تا 2000 هم باشه ، خوبه .
(یک عدد موتور چینی 12 ولت DC سشوار در حالت بی باری تقریبا" 4000 RPM سرعت داره که با سوار کردن مدار روی اون ، با سرعت نزدیک به 2000RPM خواهد چرخید )

توضیحات تکمیلی تر بزودی در پست بعدی داده خواهد شد .
پاسخ
سلام اقا وحید واقعا جای تشکر داره . کامل و بی نقص هستش . ایشالا بازمش عکساشو اینجا قرار خواهم داد
پاسخ
(11 دي 1391، 02:48 صبح)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا وحید واقعا جای تشکر داره . کامل و بی نقص هستش . ایشالا بازمش عکساشو اینجا قرار خواهم داد
سلام کامران جان :

تصمیم گرفتم فعلا" تهیه PDF رو متوقف کنم و بعد از اینکه کاملا" آموزش این موضوع رو تموم کردم ، تمام مطالب و نکاتی که ممکنه در حین کار بوجود بیاد یکجا جمع آوری کنم تا چیزی از قلم نیفته .
پاسخ
Exclamation 
سلام آقا وحید
واقعا عالیه
ممنون بابت آموزش کاملتون
بی صبرانه منتظر ادامه ی آموزشتون هستیم.
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
سلام
ShyShy خیلی ممنون خیلی کار جالبیه من تا حالا تجربه نداشتم ولی کار خیلی جالبیهShyShy
پاسخ
(11 دي 1391، 05:05 صبح)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا وحید
واقعا عالیه
ممنون بابت آموزش کاملتون
بی صبرانه منتظر ادامه ی آموزشتون هستیم.

(11 دي 1391، 01:31 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ShyShy خیلی ممنون خیلی کار جالبیه من تا حالا تجربه نداشتم ولی کار خیلی جالبیهShyShy

سلام :

از اظهار لطفی که دارید ممنونم .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
قابل توجه دوستانی که از این موضوع تابلو چرخان خوششون اومده :

اگه میخواید من با قوت بیشتری این آموزشو ادامه بدم ، حتما" حتما" از PCB هایی که خودتون ساختید ، عکس تهیه کنید و همینجا قرار بدید تا ببینم آیا واقعا" طرفدار داره یا نه ...! ؟
چون اگه اینطوری نباشه ، منم مجاز نیستم بیشتر از این حجم تاپیکو بالاتر ببرم و ناچارم نهایتا" طی یک یا دو پست بعدی ، مطلبو به پایان برسونم .

نکته :

من در پست اول دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، یک نمونه برنامه همراه با سورس بیسکام قرار دادم و سعی میکنم حتما" 2 یا 3 نمونه دیگه هم همراه با سورس براتون قرار بدم .

شاید در نگاه اول به برنامه ( که تعمدا" سعی نکردم زیاد پیچیده ترش کنم ) با خودتون بگید که :
" همینه برنامه اش ...! این که چیزی نیست ! " و ... و .... و

اینها مصداق همون ضرب المثل معروفه که میگه : " معما چو حل گشت ، آسان شود "

اما واقعا" اینطور نیست و برنامه نویسیش بسیار وقت گیره . چون ریزه کاری فراوان داره . به همین خاطره که توی هیچ سایتی ( چه خارجی و چه فارسی) توضیحات زیادی در مورد اینطور پروژه ها نمیدن . مخصوصا" در مورد برنامه ء اون !

اما من می خواستم سنت شکنی کنم و بطور کامل و در حد سواد خودم اینو آموزش بدم . دلیلی وجود نداره که ما فقط نظاره گر پروژه های اینچنینی در سایتهایی مثل youtube و ... باشیم و خودمون انجامش ندیم !

البته بابت این آموزشها ، خدای نکرده هیچگونه منتی بر سر هیچکس ندارم . چون قبلا" یه جایی قولشو داده بودم و وظیفه داشتم این کارو انجام بدم ( کامران جان اینو میدونه و کاملا" در جریان همه چیز هست )

قبلا" توی سایت تکنو-الکترو داشتیم انجام میدادیم که دیگه نشد ....

اینها رو عرض کردم و سرتون رو هم بدرد آوردم که بگم من واقعا" مشغلهء کاریم زیاده و متأسفانه همیشه فرصت نمیکنم روی این پروژه ها وقت بذارم . چون کار با میکروکنترلرها و پروژه های الکترونیکی برای من حالت تفننی و خارج از حیطهء کاری هستند و مربوط میشن به کار در منزل و اوقات فراغت ... آخه اساسا" تعمیرکار موبایل هستم !

بنابراین انشاء ا... سعی میکنم در پستهای بعدی توضیحات لازمو در خصوص روش برنامه نویسی اون ارائه کنم تا خودتون بتونید هر جوری که خواستید برنامه شو بنویسید .
اما در عین حال ، بعد از این آموزشها چنانچه کسانی دوست نداشتن ، برنامه نویسی بلد نیستن و یا حوصله این کارو ندارن میتونند بهم پیام خصوصی یا SMS بزنند .
پاسخ
من قبلا می خواستم بسازم ولی فرصت نشدExclamation
الان که شما آموزش کامل گذاشتین تصمیم گرفتم بسازمShy
فقط این هفته یکم کار دارم احتمالا هفته ی آینده وسایلم رو کامل می کنم و سخت افزارش رو می سازم
نظرتون چیه
روی دات برد بسازم
از موتور دریل 12 ولت که برای سوراخ کاری استفاده می کنیم استفاده کنمExclamation
برنامه نویسیش هم کمی بلدم ولی باید پیشرفت کنم و به کمکتون نیاز دارمCool
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: