با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات برنامه نویسی با بسکام
دستت درد نکنه hadikh73 توو زحمت انداختمت ، من برم روی این فایل ها کار کنم ایشاللا یاد گرفتم، باهش پروژه ها رو میترکونم.(دعات نزد ما محفوظه پیش امام رضا)
برایم مهم نیست که بهشتی باشم یا جهنمی

وقتی که صاحب هر دو خانه خداوند است!:sleepy:
پاسخ
هادی جان میشه لطف کنی یک فایل پروتیوس برام از pwm بزاری یعنی چجوری تو مدار از pwm استفاده کنم (البته مداری که خواستی بزاری مطابق با برنامه ای که تو بسکام برام گذاشتی باشه لطفا) بازم ممنونم از زحماتت.

پاسخ
بذار یه توضیحی بدم
تو این برنامه از PWM1A استفاده کردیم که تو خروجی میشه پایه OC1A که میشه پایه ی15 مگا 8
یه نکته ی دیگه هم هست اونم اینه که میکرو دیجیتاله و بین 0 و 1 تغییر میکنه و وقتی شما ال ای دی رو به این پایه وصل می کنی فقط می بینی که ال ای دی چشمک میزنه و برای رفع این مشکل باید فرکانس pwm رو به ولتاژ آنالوگ تبدیل کنی که از این مدار استفاده می کنیم
İmage
از in فرکانس رو وارد می کنیم و از بعد از مقاومت ولتاژ آنالوگ دریافت می کنیم
روی برد برد مدارو ببند و با این مدار و بدون این مدار استفاده کن و خودت ببین
پاسخ
با سلامی دوباره خدمت دوستان عزیز. من میخوام یک LED یا بیزر رو وصل کنم به یک سنسور TSOP 1238 که وقتی یک موج مادون قرمز بدون فرکانس (( یعنی قسمت فرستنده فقط شامل یک منبع تغذیه باشه که به فرستنده مادون قرمز وصل شده باشه)) به دستگاه گیرنده برخورد کرد ال ای دی یا بیزر شروع به بوق زدن کنه.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید دوستان.

پاسخ
(6 فروردين 1392، 01:40 عصر)behnam128ef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامی دوباره خدمت دوستان عزیز. من میخوام یک LED یا بیزر رو وصل کنم به یک سنسور TSOP 1238 که وقتی یک موج مادون قرمز بدون فرکانس (( یعنی قسمت فرستنده فقط شامل یک منبع تغذیه باشه که به فرستنده مادون قرمز وصل شده باشه)) به دستگاه گیرنده برخورد کرد ال ای دی یا بیزر شروع به بوق زدن کنه.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید دوستان.

بهنام عزیز :

تمام چشمی های سه پایه برای آشکار کردن موج مادون قرمز ی که سوار بر موج حامل باشه طراحی شدند و در واقع ، ساختارشون متشکل از یکسری فیلترهای حذف نویز ، حذف هارمونیکهای مزاحم و همچنین چند طبقه تقویت کننده هستند که روی فرکانس مشخص خودشون به اصطلاح Lock‌ هستند . بنابراین قادر به شناسایی یک موج صاف مادون قرمز نیستند . چون اونو بعنوان هارمونیک یا نویز شناسایی میکنن و بنابراین اصل این موج دریافتی رو فیلتر میکنند .

شما باید برای هدفی که گفتید ، از دیود های مادون قرمز معمولی دو پایه استفاده کنید و یک طبقه هم تقویتشون کنید تا بردش زیاد تر بشه ...
پاسخ
سلام آخه سنسورها رو هم نو خریدم پیش همون تعمیرات تلویزیون خریدم با اهم متر هم امتحانش کردم جریان می کشید اما با دوربین مبایل که امتحان کردم روشن نمیشد من خودم فکر می کنم قطعاتم مشکلی نداشته یاشه فکر می کنم مشکل از برنامم باشه ولی کجای برنامه ایراد داره رو نمیدونم آخه من زیاد با برنامه نویسی بسکام آشنایی ندارم یعنی خودم نمی تونم یه برنامه بنویسم فقط دستورات برنامه رو بلدم یعنی تقریبا می دونم هر دستور برا چیه
پاسخ
(6 فروردين 1392، 10:33 عصر)zohrehh22 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آخه سنسورها رو هم نو خریدم پیش همون تعمیرات تلویزیون خریدم با اهم متر هم امتحانش کردم جریان می کشید اما با دوربین مبایل که امتحان کردم روشن نمیشد من خودم فکر می کنم قطعاتم مشکلی نداشته یاشه فکر می کنم مشکل از برنامم باشه ولی کجای برنامه ایراد داره رو نمیدونم آخه من زیاد با برنامه نویسی بسکام آشنایی ندارم یعنی خودم نمی تونم یه برنامه بنویسم فقط دستورات برنامه رو بلدم یعنی تقریبا می دونم هر دستور برا چیه
سلام :

من هنوز مطمئن نیستم که سخت افزارتون کامل و بی نقص باشه . بنابراین ورود به بخش نرم افزار کمکی به شما در ساخت این پروژه نخواهد کرد . من تمام جزئیات تست سخت افزارو برای شما بصورت دقیق همراه با عکس و نقشه توضیح دادم . اما با این تفاصیل ، شما حتی موفق نشدید از ساده ترین و در عین حال مهمترین بخش قضیه که همون خروجی چشمشی سه پایه ست ، سیگنال دریافت کنید . با این حساب ، حتی اگه برنامهء اونو هم بدون نقص در اختیار داشته باشید ، چطور ممکنه که جواب بگیرید !؟

شما سخت افزارتونو طبق توضیحات بنده تکمیل کنید و یک فیلم چند ثانیه ای ازش به من نشون بدید تا ببینم سنسور شما سالمه . اونوقت شخصا" در مورد مشکلات نرم افزاریش به شما کمک خواهم کرد ...

در غیر اینصورت امیدوارم بقیهء دوستان اگه نظری در این مورد دارند اعلام کنند ...
پاسخ
اقای pixar میشه لطف کنی بگی دیود گیرنده مادون قرمز رو چجوری تقویت کنم؟ تو چه مداری قرارش بدم؟

پاسخ
(7 فروردين 1392، 12:48 صبح)behnam128ef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای pixar میشه لطف کنی بگی دیود گیرنده مادون قرمز رو چجوری تقویت کنم؟ تو چه مداری قرارش بدم؟

چون فرستندهء شما ، فرکانس حامل نداره ، یک مقایسه کنندهء حساس هم کار شما رو راه میندازه . از مدار زیر استفاده کنید :

پاسخ
با سلام و تبریک سال جدید، آیا تست سالم بودن سنسورهای فرستنده شبیه دیود LED است؟ آخه من شنیدم سنسورهای فرستنده همان Led است
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: