با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات برنامه نویسی با بسکام
سلام بر دوستان بیام یکمی درمورد مموری mmc بحث کنیم

چطور بیام تکس بنویسیم

منظورم از تکست :

برای مثال بخواهیم هر یک دقیقه مقدار دما را در مموری ثبت کند Exclamation

چطور فایل عکس bgf از آن بخونیم و در ال سی دی گراف انتقال بدیم و نمایش دهد

:D:D:D
پاسخ
(22 اسفند 1391، 04:49 عصر)sogolam نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان بیام یکمی درمورد مموری mmc بحث کنیم

چطور بیام تکس بنویسیم

منظورم از تکست :

برای مثال بخواهیم هر یک دقیقه مقدار دما را در مموری ثبت کند Exclamation

چطور فایل عکس bgf از آن بخونیم و در ال سی دی گراف انتقال بدیم و نمایش دهد

:D:D:D

سلام :

موضوع خوبیه . لطفا" تاپیکی جداگانه برای این موضوع ایجاد کنید ...
پاسخ
*نقشه مدار فرستنده

*برنامه فرستنده
$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000
$baud = 9600
Dim T As Byte , C As Byte , A As Byte , B As Byte , M As Byte
Config Pind.5 = Input
Config Pind.6 = Input
Config Pind.7 = Input
Config Pinb.7 = Input
Do
If Pind.5 = 0 Then
Rc5send 0, 1 , 7
End If
If Pind.6 = 0 Then
Rc5send 0 , 1 , 4
End If
Loop
End

*نقشه مدار گیرنده

*برنامه گیرنده
$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000
$baud = 9600
Config Rc5 = Pind.0
Dim A As Byte , B As Bit , C As Byte , D As Byte , L As Bit
Config Timer1 = Pwm , Pwm = 8 , Compare A Pwm = Clear Up , Compare B Pwm = Clear Up , Prescale = 8
Enable Timer1
Start Timer1
Enable Interrupts
Config Portc.5 = Output
Do
GetRc5(a , c)
If C = 7 Then
Reset Portc.5
End If
If C = 4 Then
Set Portc.5
Pwm1a = 5
Pwm1b =250
End If
Loop
End
سلام این پروژه منه با عنوان فرستنده و گیرنده مادون قرمزه که توش حسابی موندم آخه من تو نرم افزار بسکام نوشتم ولی اصلا ارور نمیده اما نمی دانم برای چه جواب نمیده حتی یک ال ای دی در فرستنده گذاشته ام بازدن کلید روشن می شود که یعنی کدارسال می شود درگیرنده هم یه ال ای دی گذاشتم اما با زدن کلید فرستنده ال ای دی گیرنده روشن نمی شود حتی بعد از دستور آرسی 5 اولی در فرستنده وقفه 500 میلی گذاشتم اما پین دی 5 رو غیر فعال کرد درضمن کارکردش به این صورته که در فاصله 5 متری موتور را باید خاموش و روشن کند درضمن من فکر می کنم ایراد از برنامم باشه اما کجاش ایراد داره نمی دونم لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ
(23 اسفند 1391، 02:53 عصر)zohrehh22 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام این پروژه منه با عنوان فرستنده و گیرنده مادون قرمزه که توش حسابی موندم آخه من تو نرم افزار بسکام نوشتم ولی اصلا ارور نمیده اما نمی دانم برای چه جواب نمیده حتی یک ال ای دی در فرستنده گذاشته ام بازدن کلید روشن می شود که یعنی کدارسال می شود درگیرنده هم یه ال ای دی گذاشتم اما با زدن کلید فرستنده ال ای دی گیرنده روشن نمی شود حتی بعد از دستور آرسی 5 اولی در فرستنده وقفه 500 میلی گذاشتم اما پین دی 5 رو غیر فعال کرد درضمن کارکردش به این صورته که در فاصله 5 متری موتور را باید خاموش و روشن کند درضمن من فکر می کنم ایراد از برنامم باشه اما کجاش ایراد داره نمی دونم لطفا راهنمایی بفرمایید

ضمن عرض سلام و خوشامدگویی به شما :

1 - نقشهء شماتیک فرستنده و گیرنده ای که ساختید رو قرار بدید تا بشه بهتر بررسی کرد .

2 - دلیل تعریف اینهمه متغیر بدون استفاده در برنامه تون چی بوده !؟

ضمنا" توجه داشته باشید که :

خطا نگرفتن کامپایلر الزاما" دلیلی برای اجرا شدن اون برنامه نیست ... کامپایلر فقط دستورات و موارد تعریف شده رو بررسی میکنه و اینکه برنامهء شما دقیقا" مطابق با خواستهء شماست یا نه ، به نوع برنامه نویسی شما ارتباط پیدا میکنه .
پاسخ
سلام من هر کاری می کنم نقشه شماتیکشو نمی دونم چطوری بیارم آخه انگاری کپی نمیشه آخه وقتی میارمش اینجا پیستم غیر فعال میشه لطفا چطوری بیارمش تو این صفحه؟ در ضمن کارکرد موتور در اصل باید هم موتور را روشن و خاموش کنه و هم راست گرد و چپ گرد کنه یعنی چهارتا کلید داره اما این برنامه فقط برای دوتا کلید کد داده شده به این دلیله
پاسخ
(24 اسفند 1391، 02:46 صبح)zohrehh22 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من هر کاری می کنم نقشه شماتیکشو نمی دونم چطوری بیارم آخه انگاری کپی نمیشه آخه وقتی میارمش اینجا پیستم غیر فعال میشه لطفا چطوری بیارمش تو این صفحه؟ در ضمن کارکرد موتور در اصل باید هم موتور را روشن و خاموش کنه و هم راست گرد و چپ گرد کنه یعنی چهارتا کلید داره اما این برنامه فقط برای دوتا کلید کد داده شده به این دلیله

از شما بعیده دوست عزیز !:s

برای گذاشتن عکس توی وب که مثل محیط درایوهای کامپیوتر نمیشه کپی و پیست انجام داد ...!:s:s:s
باید عکس رو آپلود کنید توی انجمن ...
گزینهء " پاسخ جدید " رو بزنید و بعد از نوشتن متن مورد نظرتون ، از پایین همون صفحه ، گزینهء Choose‌ رو بزنید و مسیر عکس یا هر فایل دیگه توی کامپیوترتون رو که میخواید بذارید ، انتخاب و سپس گزینهء "افزودن پیوست " رو بزنید تا فایل شما آپلود بشه و در نهایت هم گزینهء " ارسال پاسخ " رو بزنید تا کل مطلب ارسال بشه ...
پاسخ
سلام تشکر از راهنماییتان کل فایلو فرستادم طبق روشی که فرمودید
پاسخ
(24 اسفند 1391، 01:34 عصر)zohrehh22 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام تشکر از راهنماییتان کل فایلو فرستادم طبق روشی که فرمودید

سلام :

برنامه ای که شما نوشتید در چند جا مبهم هست و نیاز به توضیح از طرف شما داره که بعدا" بهش میپردازم . اما ابتدا از سخت افزار شروع کنید تا مطمئن بشید همه چیز OK‌ هست و بعد میریم سراغ نرم افزارش ...
1 - در خروجی ترانزیستور فرستنده فقط از یک عدد LED‌ فرستندهء مادون قرمز + یک مقاومت 330 اهم بصورت سری استفاده کنید ( روی پایهء امیتر ) و بقیه رو حذف کنید .

2 - سیگنال تست رو برای LED معمولی از پایهء کلکتور دریافت کنید . بصورت شکل زیر :

.bmp   0.bmp (اندازه: 126.28 KB / تعداد دفعات دریافت: 22)

از سلامت چشمی سه پایه هم مطمئن بشید یک LED‌ + یک مقاومت سری در پایهء خروجی چشمی سه پایه قرار بدید . با فشردن دکمه های فرستنده باید چشمک بزنه .

این کارها رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید تا سراغ نرم افزارش بریم .
پاسخ
سلام تشکر از راهنمایتون،ببخشید منظور از جمله بعد از روی پایه ی امیتر که نوشتید بقیه رو حذف کنید چیست؟ من قبلا برای سالم بودن قطعاتم با اهم متر تست کرده بودم تمام قطعاتم سالم بودن اما الان کاری که شما فرمودید را به این صورت انجام دادم: در فرستنده آند هر دو دیود IR را با یک مقاومت 330 اهم به صورت جدا با هم سری کردم و سر دیگر هر دو مقاومت رو بهم وصل کردم و به پایه ی 3 رگولاتور 7805 وصل کردم و کاتد هردو دیود هم به امیتر ترانزیستور وصل کردم و در گیرنده هم یک Led آند آن رو به پایه ی 3 رگولاتور وصل و کاتد آن رو به مقاومت 10 کیلو که به پایه ی 2 مادون قرمز و پایه ی 2 Atmeg وصل بود متصل کردم اما کارکرد مدارم به همان صورت قبلا بود ( که با زدن کلیدها فرستنده Led که در کالکتور ترانزیستور روشن و خاموش میشد اما Led که در گیرنده گذاشتم روشن نمیشد.
پاسخ
(26 اسفند 1391، 03:58 صبح)zohrehh22 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
. . . در گیرنده هم یک Led آند آن رو به پایه ی 3 رگولاتور وصل و کاتد آن رو به مقاومت 10 کیلو که به پایه ی 2 مادون قرمز و پایه ی 2 Atmeg وصل بود متصل کردم . . .

منظور شما رو از این قسمت متوجه نشدم ! :s
گمان میکنم شما خروجی رو در گیرنده اشتباه وصل کردید ( اگه اشتباه عمل کرده باشید، به احتمال فراوان چشمی سه پایه الان سوخته !)

1 - شما باید از پایهء شماره ء 3 چشمی سه پایه خروجی بگیرید و چشمک زدن LED رو از اونجا متوجه بشید . به ترتیب پایه های چشمی سه پایه به صورت زیر هست :

2 - شما قسمت فرستنده رو به همون ترتیبی که براتون در عکس مشخص کرده بودم ببندید .
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: