با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات برنامه نویسی با بسکام
با سلام
یه سوال ساده اما مهم
فرض کنیم ما یه lcd کاراکتری 2*16 داریم و مدام مقادیری متغیر روی اون نمایش داده میشه . اما یه سری حروف ثابت روی lcd هست که باید ثابت باقی بمونه و نباید با cls شدن چشمک بزنه.
سوال :
آیا میشه فقط یک سطر وستون خاص روی lcd رو cls کرد طوری که بقیه مقادیر و حروف cls نشن
اون دستور چیه ؟

با تشکر زیاد
پاسخ
(10 فروردين 1394، 10:00 صبح)distans نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
یه سوال ساده اما مهم
فرض کنیم ما یه  lcd  کاراکتری  2*16  داریم و مدام مقادیری  متغیر روی اون نمایش داده میشه . اما یه سری حروف ثابت روی lcd  هست که باید  ثابت باقی بمونه و نباید  با  cls  شدن چشمک بزنه.
سوال :
آیا میشه فقط یک سطر وستون خاص روی  lcd  رو  cls  کرد طوری که بقیه مقادیر و حروف cls  نشن
اون دستور چیه ؟

با تشکر زیاد

برای جلوگیری از چشمک زدن بعداز دستورات ال سی دی wait اضافه کن درست میشه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
با سلام
دوستان من میخوام روی یک فن 12 ولتی سه تا دور مختلف ایجاد کنم که توسط کنترل مادون قرمز دورها تغییر کنه
تا اینجا که تحقیق کردم فکر کنمpwm بهترین روش باشه (اگه روش بهتری هست ممنون میشم معرفی کنید)
حالا مشکل اینجاست که چطور این پالس رو روی یک پین پیکره بندی کنم و اینکه چطور دامنشو متغیر قرار بدم تا بشه دورهای مختلفی ایجاد کرد؟
واینکه از چه ترانزیستوری باید استفاده کنم که داغ نشه؟جریان هم فک نمیکنم یه فن بیشتر از 0.5 امپر بکشه
ممنون
انسان هایی هستند که دیوار بلندت را میبینند ولی به دنبال همان یک اجر لق میان دیوارت هستند تا تو را فرو بریزند تا انکارت کنند و دست روزگار هم هلت میدهد
ولی قرار نیست تو بیفتی اگر بی تاب نباشی و خودت را به اسمان گره زده باشی اوج میگیری به همین سادگی

پاسخ
سلام
برای پیدا کردن بزرگترین مقدار (عدد)از بین چند متغییر در برنامه بسکام از چه دستوری می توان اسفاده کرد؟ ممنون 
پاسخ
(14 فروردين 1394، 08:27 عصر)rezadoost نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
برای پیدا کردن بزرگترین مقدار (عدد)از بین چند متغییر در برنامه بسکام از چه دستوری می توان اسفاده کرد؟ ممنون 

کد:
var1 = MAX(var2)
MAX(ar(1), m ,idx)

از دستور بالا استفاده میشه
var1

Variable that will be assigned with the maximum value.
var2
The first address of the array.

The MAX statement can return the index too
Ar(1)
Starting element to get the maximum value and index of.
M
Returns the maximum value of the array.
Idx
Return the index of the array that contains the maximum value. Returns 0 if there is no maximum value.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
ضمن تشکر اگر امکان داره با یک مثال کمی انرا توضیح دهید مخصوصا اگه تعداد متغییر ها بیش از چهار باشه
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: