با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات برنامه نویسی با بسکام
(15 ارديبهشت 1392، 02:13 عصر)maede jbr نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لطفا به سوالات جواب بدین :|
با سلام به شما :

برنامهء مربوط به سنسور گاز شهری توسط دوست گرامی مون کامران جان توی انجمن قرار گرفته و بنده نه اونو نوشتم و نه ساختم ! ایشون خودش بهتر میتونه به شما در این زمینه پاسخ بده که ظاهرا" فعلا" درگیر درس و دانشگاه هست ...
البته کاربر عزیزی بنام behnam128ef‌ این مدارو ساخته و شاید بتونه به شما کمک کنه ... پیشنهاد میکنم سؤالتونو در همون تاپیک خودش مطرح کنید تا ایشون کمکتون کنند ...
پاسخ
Wink 
(15 ارديبهشت 1392، 02:13 عصر)maede jbr نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لطفا به سوالات جواب بدین :|
چشم شما سوالتان را در بخش سنسور گاز مطرح کنید در اولین موقع که بتونم در خدمتم و تا حد توانم کمک میکنم.:-/
برایم مهم نیست که بهشتی باشم یا جهنمی

وقتی که صاحب هر دو خانه خداوند است!:sleepy:
پاسخ
دوستان سلام
یه سوال
بسکام قسمتی داره که بتونیم لحظه به لحظه مقادیر متغیرهارو ببینیم؟
منظورم یه چیز مثل Ctrl+F5 کردن تو سی هستش
tras کردن(البته اگه درست گفته باشم!)Blush
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(15 ارديبهشت 1392، 11:44 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
یه سوال
بسکام قسمتی داره که بتونیم لحظه به لحظه مقادیر متغیرهارو ببینیم؟
منظورم یه چیز مثل Ctrl+F5 کردن تو سی هستش
tras کردن(البته اگه درست گفته باشم!)Blush

سلام :

بله ... بخش سیمولاتور هم داره و میشه خط به خط دستورات رو به همرا تغییرات در متغیرها و یا SFR ها مشاهده کرد . بعد از کامپایل کردن برنامه ، با زدن کلید F2 وارد بخش simulate program میشه .
پاسخ
با سلام خدمت اساتید محترم
چطور میتونم یک پین را در زمان A به تعداد B صفر و یک کنم.یعنی در یک زمان مشخص یک پین چندین بار 0 و 1 بشه و هر دو کاراکتر a , b قابل تنظیم باشه .
برای زمان از تایمر 2 استفاده کردم
:s
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
با یک برنامه هوشمندانه و ساده ! :-)
پاسخ
(21 ارديبهشت 1392، 10:49 عصر)hossienshiraz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتید محترم
چطور میتونم یک پین را در زمان A به تعداد B صفر و یک کنم.یعنی در یک زمان مشخص یک پین چندین بار 0 و 1 بشه و هر دو کاراکتر a , b قابل تنظیم باشه .
برای زمان از تایمر 2 استفاده کردم
:s
ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام به شما :

این کار اصلا" سخت نیست . راه های متفاوتی براش وجود داره . یکی از اونها استفاده از مد مقایسه ای تایمره . به این صورت که :
وقفهء مقایسه رو برای تایمر 2 فعال میکنید .
بعد دو تا متغیر با توجه به نیازتون از نوع مناسب بنام A و B تعیین میکنید و تایمر رو استارت میکنید .

سپس در روتین وقفهء مقایسه ، حد بالا (top) رو توسط متغیر A تعیین میکنید و همونجا هم مثلا" با یک دستور شرطی ، یک port مشخص رو با یک حلقه که تعدادشو متغیر B‌ تعیین میکنه روشن و خاموش میکنید .
اگه یکم واضحتر توضیح بدید که دقیقا" برای چه کاری میخواید بهتر میتونم راهنمایی کنم ...
پاسخ
سلام ممنون از راهنماییتون
می خوام یک pin از میکرو در زمان A به صورت پالسی به تعداد مشخص صفر و یک بشه که هر دو متغیر زمان و تعداد پالس قابل تغییر باشه.
مثلا در ساعت 7:30 پین c4 به مدت 50ms پنج بار صفر و یک بشه .که زمان (7:30) =A تعداد دفعات (پنج بار )= B قابل تغییر باشه .برای کنترل یک رله می خوام ،که یک دریچه باز و بسته میکنه . ممنون میشم یک مثال هم برام بنویسید
سپاس از وقتی که می گذارید
پاسخ
(22 ارديبهشت 1392، 01:30 صبح)hossienshiraz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ممنون از راهنماییتون
می خوام یک pin از میکرو در زمان A به صورت پالسی به تعداد مشخص صفر و یک بشه که هر دو متغیر زمان و تعداد پالس قابل تغییر باشه.
مثلا در ساعت 7:30 پین c4 به مدت 50ms پنج بار صفر و یک بشه .که زمان (7:30) =A تعداد دفعات (پنج بار )= B قابل تغییر باشه .برای کنترل یک رله می خوام ،که یک دریچه باز و بسته میکنه . ممنون میشم یک مثال هم برام بنویسید
سپاس از وقتی که می گذارید
دوست عزیز :
چیزی که شما احتیاج دارید ، در واقع یک ساعت مجهز به آلارم هست که این متغیر های شما در اون توسط کاربر قابل تنظیم باشه و در اینترنت و سایتهای مختلف و از جمله سایت خودمون به وفور وجود داره . فقط باید توی دستورات آلارمش تغییراتی متناسب با خواستهء خودتون بوجود بیارید .
شما در این مورد جستجو کنید . مطمئنم که پیدا میکنید . اگه جایی هم به مشکل برخوردید ، همینجا مطرح کنید تا بنده یا دوستان دیگه شما رو راهنمایی کنیم .
پاسخ
سلام
ممنون
همون طور که شما فرمودید.
با تایمر 2 میکرو یک ساعت درست کردم که در چهار بازده زمانی تعدادی رله را کنترل میکنه.همراه با کنترل دما.با نمایش روی lcd و 7 seg . همون طور که قبلا عرض کردم می خوام یکی از پورتها در ساعت مثلا 7:30 50ms یک و 50ms صفر بشه .واین عمل چندین بار تکرار بشه.قابل تغییر باشه.برای اینکه دید بهتری داشته باشید.این پروژه برای کنترل آکواریوم استفاده میشه. که تمام تجهیزاتشون کنترل کنه.مشکل اصلی من برای سیستم غذا دهیش هست که باید در یک زمان مشخص چندین بار یک دریچه بازو بسته بشه برای تخلیه غذا.امیدوارم درست توضیح داده باشم.
راستی یکمی هم تازه کارم...
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: