با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

نظرسنجی: تا چه اندازه این پروژه براتون جالبه ؟
خیلی برام جالبه
خیر جالب نیست
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنسور هشدار دهنده گاز شهری با سون سگمنت و میکرو
سلام
ممنون
این رو هم امتحان میکنمAx
پاسخ
درود
برای تغذیه این مدار میشه از باطری استفاده کرد ؟؟
پاسخ
(16 دي 1392، 01:35 صبح)erfan_messi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود

سلام خدمت شما کاربر گرامی :

بله میشه از باطری استفاده کرد . باید ولتاژش به 5 ولت برسه و با توجه به این که این سنسور یکم مصرف بالایی داره ممکن هست باطری زیاد بصرفه نباشه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
(16 دي 1392، 01:44 صبح)رباتیک نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(16 دي 1392، 01:35 صبح)erfan_messi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود

سلام خدمت شما کاربر گرامی :

بله میشه از باطری استفاده کرد . باید ولتاژش به 5 ولت برسه و با توجه به این که این سنسور یکم مصرف بالایی داره ممکن هست باطری زیاد بصرفه نباشه

به جای تغذیه موبایل چی خوبه ؟؟؟ چون موبایل کمی سیمش کوتاه و ممکنه جایی که بخوایم نصب کنیم نزدیک به پریز نباشه .
البته به صرفه هم باشه .
پاسخ
سنسورهای گاز یه هیتر دارن که باید اون گرم شه و به خاطر این هیتر مصرف بالایی دارن و استفاده از باتری به صرفه نیست ولی اگه تمایل به استفاده از باتری دارین میتونید دوتا باتری موبایل با هم سری کنید از باتری زیر استفاده کنید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
دوستان برای تغذیه مدار میخوام از usb کامپیوتر استفاده کنم . به نظرتون خوبه ؟؟ مشکلی نداره ؟

توی لیست قطعات صفحه ی اول خازن ذکر شده ولی توی شماتیک چیزی دیده نمیشه . توی لیست قطعات گفته شده 7seg کاتد مشترک ولی تو شماتیک آند مشترک هست . اگه شماتیک کامل کنید خیلی ممنون میشم .

سوال بعدی اینکه سوکت این سنسور توی کدوم برنامه موجود هست ؟ میخوام pcb طراحی کنم ولی اصلا این سنسور یا سوکتش توی کتابخانه برنامه ها نیست (eagle - ARES )

پاسخ
(22 اسفند 1392، 03:22 عصر)erfan_messi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای تغذیه مدار میخوام از usb کامپیوتر استفاده کنم . به نظرتون خوبه ؟؟ مشکلی نداره ؟

توی لیست قطعات صفحه ی اول خازن ذکر شده ولی توی شماتیک چیزی دیده نمیشه . توی لیست قطعات گفته شده 7seg کاتد مشترک ولی تو شماتیک آند مشترک هست . اگه شماتیک کامل کنید خیلی ممنون میشم .

سوال بعدی اینکه سوکت این سنسور توی کدوم برنامه موجود هست ؟ میخوام pcb طراحی کنم ولی اصلا این سنسور یا سوکتش توی کتابخانه برنامه ها نیست (eagle - ARES )

سلام :

1 - بهتره از USB کامپیوتر بعنوان تغذیه استفاده نکنید ! چون خطرناکه و ممکنه با حتی یک اتصال اشتباه و یا کشیدن جریان بیشتر از 200 میلی آمپر ، پورت شما بسوزه !

پیشنهاد من برای شما ، استفاده از شارژرهای USB موبایل ( گوشیهای چینی ) هستش .

2 - شما از همون سون سگمنتی استفاده کنید که در شبیه سازی پروتئوس بدرستی جواب داده . چون در صورت تعویض سون سگمنت ، کدها هم باید تغییر کنند ( البته در این مورد ، بهتره از کامران عزیز بیشتر مشورت بگیرید . چون من پروژه رو ندیدم و از جزئیاتش اطلاع دقیق ندارم )

3 - فوت پرینت مربوط به این سنسور در پروتئوس بصورت پیشفرض وجود نداره و باید یا از فوت پرینتهای مشابه اون برای PCB استفاده کنید و یا خودتون براش طراحی کنید .
البته در صفحهء اصلی همین سایت (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) کتابخانهء تکمیلی برای این سنسور وجود داره و میتونید از سایت دانلود کرده ، سپس در پوشهء مربوط به مدلهای پروتئوس کپی کرده و آنگاه ازش استفاده کنید .
پاسخ
سلام
من رشته ام الکترونیک نیست (رشته ام ای تی هست) و خیلی از الکترونیک سردرنمیارم اما دارم روی یک پروژه کار میکنم که شبیه همین پروژه شماست با کمی تغییر. یعنی میخوام اون عددی که بین صفر تا 100 تولید میشه بجای نمایش در seven segment توسط یک bluetooth transmitter برای یک گوشی ارسال بشه که اونجا باید یک برنامه اندروید بنویسم.
من میخوام دوتا تغییر تو مدار شما بدم یکی حذف seven segment و استفاده از bluetooth transmitter و تغییر دیگر هم حذف buzzer .
میشه منو راهنمایی کنید.
با سپاس از پروژه بسیار خوبتون که بصورت رایگان در اختیار همه گذاشتید.
پاسخ

از بابت توجه شما به سوالم خیلی ممنونم ولی من نمیتونم پیام خصوصی بدم چون تازه عضو شدم.
همون طور که گفتم من میخوام تو این پروژه دوتا تغییر ایجاد کنم
1. حذف seven segment و ارسال میزان گاز از طریق یک ماژول بلوتوث
(در واقع میخوام همون عددی که در seven segment نمایش داده میشه از طریق بلوتوث ارسال بشه). چون باید یک برنامه در موبایل بنویسم که اطلاعات رو دریافت کند و ...

2. حذف buzzer

پاسخ
(8 فروردين 1393، 01:59 عصر)se.va نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از بابت توجه شما به سوالم خیلی ممنونم ولی من نمیتونم پیام خصوصی بدم چون تازه عضو شدم.
همون طور که گفتم من میخوام تو این پروژه دوتا تغییر ایجاد کنم
1. حذف seven segment و ارسال میزان گاز از طریق یک ماژول بلوتوث
(در واقع میخوام همون عددی که در seven segment نمایش داده میشه از طریق بلوتوث ارسال بشه). چون باید یک برنامه در موبایل بنویسم که اطلاعات رو دریافت کند و ...

2. حذف buzzer

من تغییرات رو براتون ایجاد می کنم میخوایید از چه ماژولی برای ارسال اطلاعات استفاده کنید؟

برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: