با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

نظرسنجی: تا چه اندازه این پروژه براتون جالبه ؟
خیلی برام جالبه
خیر جالب نیست
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنسور هشدار دهنده گاز شهری با سون سگمنت و میکرو
سلام
چرا با پروتیوس که شبیه سازی شده با کم و زیاد کردن پتانسیومتر عدد روی سگمنت هیچ تغییری نمیکنه 
همچنان صفر نشون میده
ممنون

سلام
از یکی پورت میشه چند بار در یک برنامه استفاده کرد؟
مثلا در بسکام
من از پورت PB1(T1  یک بار برای روشن کردن LED استفاده کردم و دوباره میخوام از این پایه برای برنامه نویسی سنسور رطوبت استفاده کنم؟

آیا میشه
یا دستور خاصی میخواد؟
پاسخ
(11 شهريور 1392، 02:36 عصر)salam201014 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام 
ببخشید که این سوال مسخره رو می پرسم : سون سگمنت ها ، کاتد مشترک هستن یا آند مشترک؟؟؟

منفی سون سگمنت ها مشترک هست İmage

(11 شهريور 1392، 02:51 عصر)atmel نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
زیاد میپره بالا و پایین میشه اعداد مثلا به جای50 عدد 500 نشون میده یه حالتای اینجوری داره

اول تو یه اتاق حدودا 10 دقیقه بذار روشن باشه و بهش دست نزن بعداز ده دقیقه سنسور کاملا پایدار میشه و روی یه عدد قرار میگیره سپس با استفاده از پتانسیومتر مقدارتو تنظیم کن
نقل قول: سلام
چرا با پروتیوس که شبیه سازی شده با کم و زیاد کردن پتانسیومتر عدد روی سگمنت هیچ تغییری نمیکنه 
همچنان صفر نشون میده
ممنون
چون پروتیوس این سنسور رو نداره و ما اونو فقط کشیدیم و مجازا کار نمی کنه İmage
نقل قول: سلام
از یکی پورت میشه چند بار در یک برنامه استفاده کرد؟
مثلا در بسکام
من از پورت PB1(T1  یک بار برای روشن کردن LED استفاده کردم و دوباره میخوام از این پایه برای برنامه نویسی سنسور رطوبت استفاده کنم؟

آیا میشه
یا دستور خاصی میخواد؟
İmage چه لزومی داره از یک پین استفاده کنی ؟؟؟
دقیقا متوجه نشدم میخوای یک بار برای خوندن اطلاعات رطوبت مثلا pinb.1 رو ورودی قرار بدی و بار دیگه همونو خروجی قرار بدی برای روش کردن led اره؟İmage

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
سلام
من این مدار رو بستم
ولی وقتی 5 ولت بهش میدم
سگمنت من روشن نمیشه
سگمنت که استفاده کردم کاتد مشترک 3 تایی هست
چرا؟
باید چی کار کنم؟

پاسخ
اند مشترک رو هم تست کنید . دقیقا یادم نیست کاتد مشترکه یا اند مشترک . سخت افزار رو مجددا تست کنید جایی نقص نداشته باشه . فیوز بیت هارو دست کاری نکنید و بذارید روی 1 مگ داخلی باشخ

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
سلام
من که نتونستم بفهمم توی پروتیوس مدارسگمنت کاتد مشترک هست یا آند مشترک
چون سگمنت 4 تایی نیست
ولی فک کنم باید سگمنت آند مشترک باشه
میشه خودتون نگاه کنید
اما تولیست قطعات که زدید نوشتید "- یک عدد سون سگمنت سه تایی منفی مشترک"
من سگمنتی که گرفتم کاتد مشترک هست
İmageİmage
وای گیج شدم
اصلا سگمنتم روشن نمیشه
چند بار مدار رو چک کردم
میشه با گیت not سگمنت کاتد مشترک رو آند مشترک کرد؟
ممنون
İmage
پاسخ
(11 بهمن 1391، 02:16 صبح)'Pixar' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(11 بهمن 1391، 12:42 صبح)'kamran0080' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت کاربران گرامی ، در صورتی که موافق باشید این پروژه را ارتقا دهیدم و بخشی به آن اضافه کنیم تا در صورت بروز خطر به شماره ای که در آن ذخیره شده است زنگ بزند . دوستانی که که در این زمینه اطلاعات دارند . کمک کنند

سلام کامران و حسام عزیز :

اصلا" نیازی به استفاده از آی سی های جانبی نیست . خود میکرو میتونه با دستور DTMFOUT یک عدد رو که بین 0 تا 15 هست و ما تعیین میکنیم به صورت پالسهای TONE‌، به خط تلفن ارسال کنه .
فرم دستورش هم به این صورته :
DTMFOUT number, duration
و یا اینکه یک شماره رو بصورت پشت سر هم به خط تلفن ارسال کنه . این شماره باید در یک آرایهء حداکثر 15 تایی ذخیره بشه و با دستور DTMFOUT string, duration اونها رو از آرایه واکشی کنیم و به خط تلفن ارسال کنیم .

خیلی ساده ست ... یه کم سرم خلوت بشه حتما" برات تکمیلش میکنم . البته من این سنسورو ندارم .

از آی سی مبدل هم میتونید استفاده کنید.

پاسخ
(4 آبان 1392، 10:53 عصر)'smahmodi20' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من که نتونستم بفهمم توی پروتیوس مدارسگمنت کاتد مشترک هست یا آند مشترک
چون سگمنت 4 تایی نیست
ولی فک کنم باید سگمنت آند مشترک باشه
میشه خودتون نگاه کنید
اما تولیست قطعات که زدید نوشتید "- یک عدد سون سگمنت سه تایی منفی مشترک"
من سگمنتی که گرفتم کاتد مشترک هست
İmageİmage
وای گیج شدم
اصلا سگمنتم روشن نمیشه
چند بار مدار رو چک کردم
میشه با گیت not سگمنت کاتد مشترک رو آند مشترک کرد؟
ممنون
İmage

سلام
می تونی توی برنامه نوع سگمنت رو عوض کنی

پاسخ
سلام
چجوری تو برنامه نوع 7 سگمنت رو تغییر بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟İmageİmage
پاسخ
سلام
چرا چراااااااااااااااااا کسی منو راهنمایی نمیکنه؟İmageİmageİmageİmageİmage
پاسخ
این کد ها 
کد php:
Data &B1000000 , &B1111001 , &B0100100 , &B0110000
Data 
&B0011001 , &B0010010 , &B0000010 , &B1111000
Data 
&B0000000 , &B0010000 

کد php:
Portb.4 1
1
Portd 
F

Waitms 1

0
D0 
1
Portd 
G

Waitms 1

D0 
0
1
Portd 
I
Waitms 1

هر چی 0 هست به 1 و هر چی 1 هست به 0 تبدیل کنین

پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: