با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

نظرسنجی: تا چه اندازه این پروژه براتون جالبه ؟
خیلی برام جالبه
خیر جالب نیست
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنسور هشدار دهنده گاز شهری با سون سگمنت و میکرو
سلام.چند تا سوال در رابطه با پروژه ارائه شده داشتم.
1-چرا در پروتوس با تغییر پتاسیومتر سون سگمنت همواره صفر هست؟
2- یکی از پایه های سنسور که به میکرو متصل شده چرا هیچ ولتاژی نداره؟(توسی هست)

ممنون میشم سریع جوابم رو بدین...سلطانی
پاسخ
(10 شهريور 1392، 04:51 عصر)mojbili نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
1-چرا در پروتوس با تغییر پتاسیومتر سون سگمنت همواره صفر هست؟
سون در کتابخانه های پروتیوس سنسور mq  موجود نبود و اون شکل مجازیه و کار نمی کنه . در نتیجه پتانسیو متر هم عمل نمی کنه . پتانسومتر برا کالیبره کردن هستش
نقل قول: 2 - یکی از پایه های سنسور که به میکرو متصل شده چرا هیچ ولتاژی نداره؟(توسی هست)

دقیقا به پرسش بالا بر می گرده چون سنسو mq  اونجا فقط یک نقاشیه و عمل نمی کنه:D

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
با سلام.
من این مدار رو درست کردم جواب میده ولی تو نمایش روی سون سگمنت مشکل دارم اعداد نشون داده میشن ولی درست نیست یعنی مثل عکس تو پروژه که گذاشتید نیست قاطیه ممنون میشم جواب بدین

مثل این عکس ها نمیشه

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

انسان فکر میکند ماشین کار میکند
پاسخ
(10 شهريور 1392، 06:11 عصر)atmel نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.
من این مدار رو درست کردم جواب میده ولی تو نمایش روی سون سگمنت مشکل دارم اعداد نشون داده میشن ولی درست نیست یعنی مثل عکس تو پروژه که گذاشتید نیست قاطیه ممنون میشم جواب بدین

مثل این عکس ها نمیشه
میشه بیشتر توضیح بدیدExclamation چطوری قاطی می کنه .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
ممنون از پاسخ-تون..
چند سوال دیگه؟
توی شرح قطعات خازن و led سبز و قرمز نامبرده شده در صورتی که فقط در پروتئوس ledسبز مشخصه..جایگاه این قطعات کجاست؟
پاسخ
(11 شهريور 1392، 12:27 صبح)mojbili نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسخ-تون..
چند سوال دیگه؟
توی شرح قطعات خازن و led سبز و قرمز نامبرده شده در صورتی که فقط در پروتئوس ledسبز مشخصه..جایگاه این قطعات کجاست؟
این قطعات رو می خواستیم برای پاور مدار استفاده کنیم ولی استفاده نکردیم . :D

سال نو همگی مبارک
پاسخ
اینکه قبل از راه اندازیش نوشتین .. پایه مبدل انالوگ آن را با یک مقاومت 12 کیلو به منفی وصل کنید
یعنی چی؟
اسم و کاربرد اون سه قطعه بالای سنسور چیه؟
و در آخر اینکه من این مدار رو با ATMEGA16 کشیدم و در بسکام هم تغییرات 16 رو دادم اما اجرا نکرد.به نظرتون ایراد از کجاست؟
پاسخ
(11 شهريور 1392، 02:12 صبح)mojbili نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینکه قبل از راه اندازیش نوشتین .. پایه مبدل انالوگ آن را با یک مقاومت 12 کیلو به منفی وصل کنید
یعنی چی؟
اسم و کاربرد اون سه قطعه بالای سنسور چیه؟
و در آخر اینکه من این مدار رو با ATMEGA16 کشیدم و در بسکام هم تغییرات 16 رو دادم اما اجرا نکرد.به نظرتون ایراد از کجاست؟
پایه خروجی سنسور گاز رو به مبدل انالوگ وصل می کن . حالا برا کالیبره کردنش با یه مقاومت به منفی وصلش کن . اگه این کارو نکنید سگمنت ها هی چشمک می زنن و بالا و پایین میرن :) شما فقط نام میرو و تغییر دادید یا پایه های میکرو رو هم توی برنامه تعویض کردید ؟ برنامتونو بذارید اینجا

سال نو همگی مبارک
پاسخ
با سلام
ببخشید که این سوال مسخره رو می پرسم : سون سگمنت ها ، کاتد مشترک هستن یا آند مشترک؟؟؟
پاسخ
زیاد میپره بالا و پایین میشه اعداد مثلا به جای50 عدد 500 نشون میده یه حالتای اینجوری داره
انسان فکر میکند ماشین کار میکند
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: