با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

نظرسنجی: تا چه اندازه این پروژه براتون جالبه ؟
خیلی برام جالبه
خیر جالب نیست
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنسور هشدار دهنده گاز شهری با سون سگمنت و میکرو
به علت ساختار داخلی المنت های سنسور گاز، اگر مدار ساخته شده را به ولتاژ وصل کنیم بلافاصله شروع به آژیر کشیدن می کند تا اینکه به حساست مورد نظر برسد . پس برای حل این مشکل بهتر است در ابتدای برنامه یک (wait) پنج دقیقه ای قرار دهیم .

بهتره اول سنسورتون رو کالیبره کنید. یعنی با پتانسیومتر بازی کنید تا در یک فضای آزاد، مقدار صفر رو نشون بده..
سپس صبر کنید تا سنسور به شرایط محیط عادت کنه.. تغییرات سنسور بسیار اندکه..

بعدش سنسور به حالت ایده آل در میاد. البته اگر باز هم چندین روز بلا استفاده باشه (ولتاژ بهش وصل نباشه) سنسور به حالت قبل بر میگرده..
پاسخ
احتراما من بدون کالیبره کردن سنسور و در لحظه اول راه اندازی مدار رو به کار انداختم (نمیگم مشکلی برای ساختش نداشتم ولی از این نوع مشکلات نداشتم) مشکل مائده خانوم به نظر من از سیم بندی سنسور هست چون بقیه مدار درسته و تست شده، شما مدار سنسور رو با توجه به این ببند اگه درست نشد باز اعلام کن که یه راه دیگه براش پیدا کنم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(توجه : پایه های سنسور از نظر سیم بندی فرقی نمیکه یعنی شما هر کدوم از سه عدد پایه سمت راست یا چپ رو به هم وصل کنی و به مثبت بدی تفاوتی نداره ولی سه عدد پایه روبرو رو حواست باشه درست وصل کنی)
(دوباره توجه: اگر سه عدد پایه رو به هم وصل کردی و مدارت قاطی کار میکرد جاش رو عوض کن یعنی سه عدد پایه روبرو رو به هم وصل کن و بقیه مدار رو ببند.
با تشکر
افتخاری.
برایم مهم نیست که بهشتی باشم یا جهنمی

وقتی که صاحب هر دو خانه خداوند است!:sleepy:
پاسخ
سلام
یک سوالداشتم
پایه های mq9 چطور تشخیص بدیم؟
الان 6 پایه دارد نوشته mq9 سمت راستش است حالا کدوما ورودی و خروجی اند
پاسخ
(3 مرداد 1392، 06:46 عصر)haji125 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یک سوالداشتم
پایه های mq9 چطور تشخیص بدیم؟
الان 6 پایه دارد نوشته mq9 سمت راستش است حالا کدوما ورودی و خروجی اند

İmage
شکل بالا رو نگاه کن . فرقی نداره که A - H - A رو بهم وصل کنیم مانند شکل بالا و یا اینکه B - H - B رو بهم وصل کنیم .

هر طرف رو که دلت خاست سه تا پایه هاشو بهم وصل کن و به 5 ولت وصل کن . از سه تا پایه که باقی مونده وسطی رو به زمین وصل کن . حالا یکی از دو پایه که باقی مونده ر به میکرو وصل کن و اون یکی رو یا مثل شکل بالا به مقاومت 10 کیلو وصل کن و یا همون طور که آقای تسلا گفتن یک پتاسیومتر 20 کیلو بش وصل کن تا راحت تر بتونی تنظیمش کنی

سوالی بود در خدمتم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
دستون درد نکنه :)

الان مال شما موجود بودن گاز بین 0-100 نمایش میده درست!
حالا بخواییم به ppm تبدیلش کنیم چی کنیم؟
تو دیتاشیت یک یرس فرمول هست ولی زیاد متوجه نشدم
پاسخ
(4 مرداد 1392، 03:46 عصر)haji125 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دستون درد نکنه :)

الان مال شما موجود بودن گاز بین 0-100 نمایش میده درست!
حالا بخواییم به ppm تبدیلش کنیم چی کنیم؟
تو دیتاشیت یک یرس فرمول هست ولی زیاد متوجه نشدم
:s

سلام :) فکر نکنم دقت این سنسور اینقدر زیاد باشه که بشه ppm رو باهاش حساب کرد :@ سنسور ژاپنی موجود هست که احتمالا دقیق باشه و بشه استفاده کرد ولی قیمتش بالا 200 هزاره :s
تو پالایش گاه ها از این سیستم استفاده می کنن که ppm رو حساب می کنه ولی قیمت اون دستگاه های صنعتی بالا یک و نیم ملیارده تازه بهشون اعتماد هم نمی کنن :s خلاصه شاید نشه به نتیجه مطلوب رسید

این سنسور تا هوای سردی و یا گرمی بش بخوره میره 0 یا 100 درصد :@ اخه از المنت حرارتی استفاده می کنه Dodgy

خلاصه اگه بازم نظرت عوض نشده میتونی تو برنامه بجای فرمون موجود از فرمول ام کیو استفاده کنی . اگر هم لازم بود یه متغییر تعریف کن .

برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
سلام
وقتتنون بخیر . نماز روزتون قبول.
من مدار بستم با پتانسیومتر گذاشتم. حالا با این pot چطور کالیبرش کنم؟
چون pot زیاد کنم 100 درصد میشه کمش کنم . کم میشه؟
الان موندم کجا pot بذارم؟ چه اهمی؟ چطور اهم مورد نظر بدست بیارم؟
پاسخ
فرمولشه میشه بذارین
پاسخ
آقا کامران منتظریم...

منظور از سوال اینه که pot چه فایده ای دارد چون کمش کنم مقدار خروجی کم زیادش کنم خروجی زیاد میشه!
دوستان رو چند کیلو گذاشتن
پاسخ
(7 مرداد 1392، 11:23 صبح)haji125 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا کامران منتظریم...

منظور از سوال اینه که pot چه فایده ای دارد چون کمش کنم مقدار خروجی کم زیادش کنم خروجی زیاد میشه!
دوستان رو چند کیلو گذاشتن
سلام حاجی خسته نباشی
اون برای تنظیم کردن دلخواهه و حساسیته . باید تو هوای اتاق که پاکه حدودا 5 دقیقه بذاری دستگاه روشن بمونه بعددش که به مقدار نسبتا پایداری رسید . با پتانسیومتر مقدارشو کم کن تا حساس بشه مثلا رو 20 بذارش . بعدا که هوا یه ذره الوه شه فورا درصد میره بالا

. راستی فرمولی که تو دیتاشیت سنسور نوشته بذار اینجا ببینیم چیکار میشه کرد باش Idea

سال نو همگی مبارک
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: