با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

نظرسنجی: تا چه اندازه این پروژه براتون جالبه ؟
خیلی برام جالبه
خیر جالب نیست
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنسور هشدار دهنده گاز شهری با سون سگمنت و میکرو
اقا من طول سیم پروگرمرم رو کم کردم موفق شدم برنامه رو بریزم ! سون سگمنت روشن میشه با چرخاندن پتانسیومتر (ملتی ترن) عدد روی سون سگمنت درست کم و زیاد میشه ولی به سنسور که گاز میدم هیچ عکس العملی نشون نمیده !(تصحیح میکنم الان تست کردم عکس العمل نشون داد ولی نه بیزر بوق میزنه نه ال ای دی روشن میشه!)(یعنی از ترانزیستوره؟) سنسور رو جدا تست کردم سالمه لطفا راهنماییم کنید چه کنم ؟
برایم مهم نیست که بهشتی باشم یا جهنمی

وقتی که صاحب هر دو خانه خداوند است!:sleepy:
پاسخ
(13 بهمن 1391، 03:43 عصر)behnam128ef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا من طول سیم پروگرمرم رو کم کردم موفق شدم برنامه رو بریزم ! سون سگمنت روشن میشه با چرخاندن پتانسیومتر (ملتی ترن) عدد روی سون سگمنت درست کم و زیاد میشه ولی به سنسور که گاز میدم هیچ عکس العملی نشون نمیده !(تصحیح میکنم الان تست کردم عکس العمل نشون داد ولی نه بیزر بوق میزنه نه ال ای دی روشن میشه!)(یعنی از ترانزیستوره؟) سنسور رو جدا تست کردم سالمه لطفا راهنماییم کنید چه کنم ؟
حتما مشکل از ترانزیستوره . تو سمی که به پایه وسط ترانزیستور میاد (همونی که از میکرو اومده) رو از ترانزیستور جدا کن و به پایه مثبت ال ای دی وصل کن و پایه دیگه ال ای دی رو به زمین وصل کن ببین وقتی عدد سون سگمنت از 50 میره بالا ال ای دی روشن میشه .
نتیجه رو اطلاع بده
پاسخ

(13 بهمن 1391، 06:25 عصر)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(13 بهمن 1391، 03:43 عصر)behnam128ef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتما مشکل از ترانزیستوره . تو سمی که به پایه وسط ترانزیستور میاد (همونی که از میکرو اومده) رو از ترانزیستور جدا کن و به پایه مثبت ال ای دی وصل کن و پایه دیگه ال ای دی رو به زمین وصل کن ببین وقتی عدد سون سگمنت از 50 میره بالا ال ای دی روشن میشه .
نتیجه رو اطلاع بده
اقا درست شد IdeaIdeaIdeaIdeaممنون از راهنماییهی باحالتون خیلی حال دادی دمت گرم بازم از این پروژه ها بزار سرمون بند میشه خوبه! در ضمن یه خورده تغییراتش هم دادم ! همون سیمی که از میکرو میاد رو با یک مقاومت 10 کیلو سری کردم بعد دادم به یک ترانزیستور bc548 و اونطرفشو دادم به یک رله 3 ولتی ! :D عین مرد کار میکنه حالا میتونم خروجیشو بدم به یک فن یا هرچی که گاز رو خارج کنه !Shy بازم ممنون از همه زحمات شما و هرکس که تو این انجمن به فکر ما تازه کارای بدبخت بیچاره هست.Sleepy
عکس مدار رله رو گذاشتم خیلی تا الان بدردم خورده.;)
با تشکر
افتخاری.

پاسخ
باسلام وخسته نباشيد به مهندسين برق
ايا ميتونيد طراحي پروژه سنسورتشخيص دهنده گاز شهري بصورت SMD مانند پروژه كه بصورت سون سگمنت وميكرو درسايت قراربدهيد باتشكرقبلي ازشما دوستا ن گرامي
پاسخ
(10 ارديبهشت 1392، 06:22 عصر)mahdi_jan نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام وخسته نباشيد به مهندسين برق
ايا ميتونيد طراحي پروژه سنسورتشخيص دهنده گاز شهري بصورت SMD مانند پروژه كه بصورت سون سگمنت وميكرو درسايت قراربدهيد باتشكرقبلي ازشما دوستا ن گرامي
سلام و عرض خیر مقدم خدمت شما دوست گرامی :

مهم طراحی مدار اون و برنامه نویسیش بود که کامران جان زحمت این کارو کشیدند . دیگه طراحی فیبر مدار چاپی اون سلیقه ایه و شما باید از خودتون هم یک مقدار مایه بذارید دوست عزیز ...
پاسخ
سلام:من وقتی منبع تغذیه رو به مدار میزنم مرتب مدار آژیر میکشه و LEDروشن میشه اعداد روی سون سگمنت هم واضح نیست و تکون نمیخوره ممنمون میشم اگه کمکم کنید واقعا نیازش دارم
پاسخ
(13 ارديبهشت 1392، 09:58 عصر)sadiyousefie نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام:من وقتی منبع تغذیه رو به مدار میزنم مرتب مدار آژیر میکشه و LEDروشن میشه اعداد روی سون سگمنت هم واضح نیست و تکون نمیخوره ممنمون میشم اگه کمکم کنید واقعا نیازش دارم

سلام به شما :

مدار و برنامهء اون کاملا" عملی و بدون نقص هست . اگه به صفحهء قبل همین تاپیک نگاه کنید متوجه میشید که behnam128ef هم تونسته اونو بسازه .

یکبار دیگه فیبر ، مناسب بودن تغذیه ، لحیم کاری ها ، درست پروگرام کردن میکرو و سالم بودن اون ، سالم بودن سنسور و کلا" ریزه کاری های اونو مورد بررسی قرار بدید ...
پاسخ
سلام جناب sadiyousefie ! خوش اومدید ، اگه مشکلی هست بگید در خدمتم البته با احترام بزرگترهای این عرصه!

پاسخ
اضافه میکنم که خود میکرو ATMEGA 8 بدون هیچ آیسی دیگری میتونه این پالس ها رو به خط تلفن بفرسته!

پاسخ
وقتی به مدار ولتاژ میدم بیزر و ال ای دیش روشن میشن،باید چیکار کنم ؟ :|

(13 ارديبهشت 1392، 09:58 عصر)sadiyousefie نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منم همین مشکل رو دارررررررررررررررررررررم،اگه متوجه مشکلتون شدید لطفا منم راهنمایی کنید :|

پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: