با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

نظرسنجی: تا چه اندازه این پروژه براتون جالبه ؟
خیلی برام جالبه
خیر جالب نیست
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنسور هشدار دهنده گاز شهری با سون سگمنت و میکرو
درود
این مدار بستم و سنسور 7سگمنت هم درست کار کرد .
مشکل فقط تو بیزر هست .
بیزر برای وقتی هست که گاز سنس بشه و آلارم بده . طبق برنامه وقتی زیر 50 هست خاموش باشه .
ولی برای من اینجوری نیست . وقتی گازی سنس نشده بیزر صدا میده . به محض باز کردن گاز و افزایش عدد رو سگمنت و روشن شدن led صدای بیزر قطع میشه
مشکل از کجاست ؟؟
تغذیه هم شارژر موبایل هست
پاسخ
(11 ارديبهشت 1393، 03:16 عصر)erfan_messi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
مشکل فقط تو بیزر هست .
بیزر برای وقتی هست که گاز سنس بشه و آلارم بده . طبق برنامه وقتی زیر 50 هست خاموش باشه .
ولی برای من اینجوری نیست . وقتی گازی سنس نشده بیزر صدا میده . به محض باز کردن گاز و افزایش عدد رو سگمنت و روشن شدن led صدای بیزر قطع میشه
مشکل از کجاست ؟؟
از چه نوع ترانزیستوری استفاده کردی ؟؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
(11 ارديبهشت 1393، 07:48 عصر)رباتیک نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(11 ارديبهشت 1393، 03:16 عصر)erfan_messi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
مشکل فقط تو بیزر هست .
مشکل از کجاست ؟؟

bc137

(11 ارديبهشت 1393، 10:11 عصر)erfan_messi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(11 ارديبهشت 1393، 07:48 عصر)رباتیک نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
مشکل فقط تو بیزر هست .
مشکل از کجاست ؟؟

bc137

مشکل حل شد .
لیست قطعات اولین صفحه کلا انگار ماله این پروژه نیست . اونجا زده bc137 که pnp هست بعد میبینی با npn کار میکنه .
با bc107 و bc337 تست کردم درست شد
پاسخ
سلام اساتید عزیز. آقا سوالم این هس که تو قطعات 2 تا پتانسیومتر هس با یه خازن اما تو مدار و شماتیک 1 پتانسیومتر هس من چیکارکنم ؟ بخدا حرفه ای نیستم 1 کلاس زیر آماتور .لطفا جواب بدید
پاسخ
(18 اسفند 1393، 09:50 عصر)mehrya نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اساتید عزیز. آقا سوالم این هس که تو قطعات 2 تا پتانسیومتر هس با یه خازن اما تو مدار و شماتیک 1 پتانسیومتر هس من چیکارکنم ؟ بخدا حرفه ای نیستم 1 کلاس زیر آماتور .لطفا جواب بدید

سلام :

یک پتانسیومتر وجود داره و نه 2 تا ... توی لیست قطعات ، اشتباهاً بجای ترانزیستور ، نوشته شده پتانسیومتر . اگه دقت کنید میبینید که جلوش داخل پرانتز هم نوع ترانزیستور مشخص شده .
پاسخ
با سلام
چند تاسوال درباره این پروژه داشتم امیدوارم جای درستی مطرح کرده باشم
1- فرمول محاسبه مقدار آنالوگ به دیجیتال بر چه اساسی نوشته شده اگه طبق دیتاشیت هست لطف کنید یه توضیح کوچیک دربارش بدین و لینک دیتا شیت سنسور رو معرفی کنین
2- من میخوام از ولتاژ مرجع avcc +5v استفاده کنم چه تغیراتی باید انجام بدم
3-برای نمایش مقدار روی lcd مشکل گرد کردن مقدار رو دارم دستور مناسب گرد کردن در محیط بسکام چیه طوری که بشه همه اعداد اعشاری رو حذف کرد
4-آیا تو تو این پروژه با ماژول sim900 میشه اطلاعات ازسال کرد ؟ چطور؟

با تشکر از زحمتتاتون
پاسخ
(9 فروردين 1394، 09:59 عصر)distans نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
چند تاسوال درباره این پروژه داشتم امیدوارم جای درستی مطرح کرده باشم
1- فرمول محاسبه مقدار آنالوگ به دیجیتال بر چه اساسی نوشته شده اگه طبق دیتاشیت هست لطف کنید یه توضیح کوچیک دربارش بدین و لینک دیتا شیت سنسور  رو معرفی کنین
2- من میخوام از ولتاژ مرجع avcc +5v  استفاده کنم چه تغیراتی باید انجام بدم
3-برای نمایش مقدار روی lcd  مشکل گرد کردن مقدار رو دارم دستور مناسب گرد کردن در محیط  بسکام چیه طوری که بشه همه اعداد اعشاری رو حذف کرد
4-آیا تو تو این پروژه با  ماژول sim900 میشه اطلاعات ازسال کرد ؟ چطور؟

با تشکر از زحمتتاتون

سلام

1 - طبق دیتاشیت نیست و فاصله بین حداقل و حدالکثر انالوگ خروجی به 100 بخش تقسیم شده تا بصورت تقریبی درصدو نشون بده که دقیق ننیست و فقط تقریبیه
2 - تو این پروژه از مرجع 5 ولت استفاده شده
3 -

دوتا دستور داریم برای گرد کردن یکی اینکه مقدار سینگل رو در ابتدا گرد کنیم

کد php:
Config Single Scientific Digits 2   

الان کد بالا تا 2 رقم اعشارو ادامه میده
یکی هم استفاده از دیسور فیوزیند هست

کد php:
Fusing("#.##"

تو دستور بالا مقدرا S به فرم #.## مثلا 2.26 در میاد و در متغیر Z قرار میگیره

4 - بعداز وصل کردن به ماژول با استفاده از فرامین دستوری سیم 900 مقدار رو می تونی اسمس کنی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
با سلام
من میخوام این پروژه رو به خط تلفن ارتباط بدم طوری که وقتی میزان گاز به وضعیت هشدار رسید به شماره ای که در نظر گرفته شده تماس بگیره . تکرار شمار ه گیری قابل تنظیمه.
فایل بسکام و شماتیک پروژه ضمیمه هست.من هنوز نساختمش . اگه زحمتی نیست یه نگاهی بندازین ببینین عملی هست یا نه ؟. و اینکه با atmega32 میشه اجراش کرد ؟

پاسخ
امان از دست کم حواسی
این هم فایل
پاسخ
از دوستان کسی هست بتونه کمکم کنه ؟
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: