با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روشی مطمئن برای تنظیم فیوز بیت ها در میکروکنترلرهای AVR
(15 دي 1391، 12:21 صبح)'رباتیک' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا وحید دستت درد نکنه خیلی جالب بود . من الان سه تا از atmega8 های بی زبونم رفتن تو کما بر اثر سهل انگاری در تنظیم کردن فیوز بیت هاشون . من پروگرامر stk500 ساخت شرکت نو اوری الکترونیک دارم . اما نمیشه باهاش فیوز بیت رو به حالت اولیه برگردونم . میخوام دکتر فیوز بیت رو درست کنم میترسم میکروی اونم بره تو کما

سلام آقا کامران
من دکتر فیوز بیت رو درست کردم  بطور باور نکردنی 3تا مگا8 تی که تقریبا سوخته بودن{در اثر جایگذاری در پروگرامر خراب}زنده کرد  این میکروها با پروگرامرHVهم درست نمیشدن  میکروی خودشم تو کما نمیره 
ولتاژ12ولت فقط تو یه لحظه به پایه ریست میکروی مورد اصلاح میرسه و بجای دیگه ای از مدار اصلی نمیرسه این مدار حافظه میکرو را هم پاک میکنه-(البته درصورت دلخواه)
من زیاد به انجمن وارد نیستم  در صورت اشتباه در مکان مطلب مدیران ببخشند!

پاسخ
سلام .میخواستم به اونایی که فیوزبیت هارو اشتباهی پروگرم کردند بگم که اصلا ناراحت نباشید فقط کافیه یک فرکانس دستی بین 100تا150کیلوهرتز به پایه کریستال(atmega8پایه 9)اعمال کنید ودوباره باپروگرمر دوباره فیوزبیت هاروتنظیم کنند
پاسخ
شما با دكتر فيوزبيت مي تونيد ميكروهاي AVR تعمير كنيد . به وبلاگ من يه سر بزنيد مدارش اونجا هست .
trex.rozblog.com
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: