با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

نظرسنجی: این بخش مفید است یا خیر
این نظرسنجی بسته شده است.
بله خیلی کمک میکنه
100.00%
3 100.00%
نه همچین بخشی لازم نبود!
0%
0 0%
در کل 3 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهکارهایی برای برگرداندن میکرو پس از تنظیم فیوزبیتهای اشتباه
این بخش رو بوجود آوردم برای کسانی که فیوزبیت ها رو اشتباه تنظیم کردن و میکروشون در هیچ نرم افزاری شناسایی نمیشه!!!!

خب هرکی همچین مشکلی براش بوجود اومده بگه تا راهنماییش کنم(البته من در حد شما اساتید نیستم)
یه راهی رو امتحان کردم و جواب داد و تونستم باهاش سه عدد میکرو atmega 8A رو زنده کنم که کلا ازشون نا امید شده بودم!!!
برایم مهم نیست که بهشتی باشم یا جهنمی

وقتی که صاحب هر دو خانه خداوند است!:sleepy:
پاسخ
ممنونم بهنام عزیز من اشتباهی فیوز بیت جی تگ رو فعال کردم و ازون به بعدم دیگه میکروم رو نشناخت

البته کلاک خارجی هم با یه میکرو دیگه بهش دادم نشد

و تنها راه برگردوندنش میشه پروگرامری که این قابلیت رو داشته باشه که نمیخوام ازون راه اقدام کنم!راه دیگه هست ؟
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(1 اسفند 1391، 10:51 عصر)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم بهنام عزیز من اشتباهی فیوز بیت جی تگ رو فعال کردم و ازون به بعدم دیگه میکروم رو نشناخت

البته کلاک خارجی هم با یه میکرو دیگه بهش دادم نشد

و تنها راه برگردوندنش میشه پروگرامری که این قابلیت رو داشته باشه که نمیخوام ازون راه اقدام کنم!راه دیگه هست ؟
تنها راهش استفاده از پروگرامر JTAG هست ...
پاسخ
مرسی وحید عزیز گفتم میدونم باید از پروگراممر مخصوص استفاده کنم!اما میخوام ببینم راهی نداره جز اون ؟!

ترجیح میدم قید یه میکرو 5 6 تومانی رو بزنم نرم اون پروگزامر رو بخرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
پاسخ
سلام حسام جان میکروت چه مدلی هست؟ atmega چنده؟

پاسخ
سلام

Atmega16
پاسخ
(2 اسفند 1391، 01:57 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی وحید عزیز گفتم میدونم باید از پروگراممر مخصوص استفاده کنم!اما میخوام ببینم راهی نداره جز اون ؟!

ترجیح میدم قید یه میکرو 5 6 تومانی رو بزنم نرم اون پروگزامر رو بخرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
منم به این خاطر نوشتم "تنها راه" ، چون واقعا" غیر از اون هیچ راه دیگه ای وجود نداره حسام جان ...Angel

ضمنا" لازم نیست که حتما" بری و پروگرامرشو بخری . میتونی بدی به جایی که دارن ، برات فیوز بیتشو ظرف چند ثانیه برگردونن . نهایتا" یه هزینه ای ( کمتر از قیمت میکرو ) ازت میگیرن . اما در عوض ، میکروت احیا میشه .:D
پاسخ
خب حالا میریم سراغ آموزش>شما به عکس ها توجه کنید(توجه:عکس ها را به ترتیب مشاهده کنید) اگه متوجه نشدید یا مشکلی بود به من بگید تا با هم یه فکری به حالش بکنیم.

پست شما ویرایش شد / .
فایلها در انجمن قرار گرفتند .

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   pictures.rar (اندازه: 2.55 MB / تعداد دفعات دریافت: 107)
.zip   ponyprogV205a.zip (اندازه: 585.27 KB / تعداد دفعات دریافت: 70)

پاسخ
سلام بهنام عزیز :

ضمن تشکر از شما :

1 - برای ماندگاری فایلهای کم حجم ، سعی کنید اونها رو در خود انجمن آپلود کنید .

2 - راهکاری که شما گذاشتید ، برای میکرویی که فیوز بیت Jtag اون دستکاری شده باشه جواب نمیده .
من شخصا" این روش شما رو تا بحال انجام ندادم . اما مشخصه که این راهکار ( چنانچه عملی باشه ) ، ظاهرا" فقط برای میکروهایی میتونه کاربرد داشته باشه که فیوز بیت پایهء Reset اونها به اشتباه برنامه ریزی شده . ( اگرچه این کار هم معمولا" فقط توسط پروگرامرهای HV قابل انجام هست )
موردی که حسام باهاش مشکل پیدا کرده ، مربوط به فیوز بیت jtag هست و اونهم جز با استفاده از پروگرامر JTAG قابل بازیابی نخواهد بود !

اما به هر حال روش جالبی بود . به امتحان کردنش می ارزه Shy
پاسخ
سلام
من چند ماه پيش تو یه سایت همین بحث رو دیدم که در آخر بهترین راهکار دادن موج1MHZبه پایهXTAL1بود

اینم برنامه اش که با میکرو موج رو تولید کنید:وبه پایه بدید وبعد به پروگرام وصل کنید
کد:
$regfile = "M16DEF.dat" : $crystal = 1000000

Ddrb.0 = 1

Do
    Toggle Portb.0
Loop

موفق باشیدAngelAngelAngel
در دریای طوفانی باخدابودن بهتر از ناخدا بودن است
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: