با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای ساخت تابلو ثابت
آره با بوت لودر میشه

اما من بلد نیستم
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(15 ارديبهشت 1392، 09:20 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(15 ارديبهشت 1392، 01:38 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه جا خوندم که میشه برای تابلویی که ساختیم یه ریموت کنترل بذاریم که
وقتی مشتری چکش پاس نشد خودمون بتونیم اونو خاموش کنیم و تا زمانی که
خودمون نخوایم دیگه مشتری نتونه روشنش کنه
میشه به نظرتون؟Exclamation

مثلا" روی فیبر 5 تا میکرو سوئیچ میشه گذاشت که وقتی برنامه بعد از 1 ماه از کار افتاد ، با دادن رمز صحیح ، دوباره اونو برای 1 ماه دیگه و یا برای همیشه فعالش کنیم و دیگه نیازی به تعویض برنامهء میکرو نباشه .
این روش بنظرم میتونه خیلی کاربردی باشه . جوری که بعد از واریز مبلغ باقی مانده ، حتی تلفنی هم میتونید با اعلام شناسهء دستگاه از طرف مشتری ، رمز فعال سازیشو بهش بگید ...Idea

من یه پروژه نسبتا جالبی ساخته بودم. البته واسه زمان خودش :-) ( 3سال پیش). خیلی اتفاقی این ایده به ذهنم رسید که محدودش کنم تا مشتری که خیلی اذیتم میکرد و میخواست سر من شیره بماله، حسابشو برسم.

آخه مشتری گفت پروژمو بده ببرم نشون استاد بدم ببینم چی میگه!! گفتم نبری و دیگه پیدات نشه هااا. گفت نه مهندس. بیخیال. این حرفا چیه؟!
گفتم باشه

پروژه رو با 5تا کلید سوئیچ بهش دادم. گفت این چیه؟ گفتم این آینده نگری منه. چیز خاصی نیست:-) (کلید زیر بُرد لحیم شده بود. بُرد هم توی جعبه بود)

برنامه رو جوری نوشته بودم که تا 6 بار روشن و خاموش بشه، خیلی راحت کار میکنه. ولی اگر بیشتر بشه، برنامه محدود میشه و عملا کار نمیکنه!

من جلوی خودش 2بار تست کردم. یعنی 4 دفعه دیگه میتونست خاموش روشن بشه. بهش تحویل دادم. گفتم نبری خرابش کنی و زنگ بزنیاااا
اون موقع تا تصویه کامل نکنی من کاری نمیکنمااا
گفت باشه

بیچاره همون شب 4 بار تستش کرده بود و فردا توی دانشگاه روشن میشد ولی کار نمیکرد :-)))
وسط کلاس رفته بود بانک برام کارت به کارت کرده بود و بعدش به من زنگ زده بود و دست بالا هم بلند شده بود که این چی چیه! خرابه. من کامل تصویه کردم. تو هم باید همین الان سریع برام درستش کنی. بیچاره شدم. اعصابم خرد شده و ....

منم گفتم اون 5تا کلید بوداا. کلید اول و چهارم و پنجم رو یک کن، بقیه اش صفر باشه. درست میشه :-))

همین :-)
پاسخ
(29 ارديبهشت 1392، 09:55 عصر)Tesla نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه پروژه نسبتا جالبی ساخته بودم. البته واسه زمان خودش :-) ( 3سال پیش). خیلی اتفاقی این ایده به ذهنم رسید که محدودش کنم تا مشتری که خیلی اذیتم میکرد و میخواست سر من شیره بماله، حسابشو برسم.
..
.

ای ناقلا ...:D:D
ولی با دانشجو جماعت از این کارا نباید انجام بدیم . آخه گناه دارن ... :(
ایتقدر هزینه ها بالاست که بندگان خدا شاید وسعشون نرسه Blush

ولی در کل ، راه زیاد هست واسه قفل گذاشتن ... اگه یه پروژهء خفن بهم بخوره حتما" از این ترفندها روش پیاده میکنم :D:D:D
پاسخ
سلام به همه بروبچ
واقعا عالی بود مرســـــــــــــــــــــــــــــی دست همه درد نکنه .
پاسخ
من کار دانشجویی هم نمی کردم. آخه بلد نبودم و حوصله اش هم نداشتم. ولی این کار شاخی بود...
میخواست نمره کامل 2تا درس 3 واحدی رو با همین پروژه بگیره...
اذیتم کرد، اذیتش کردم.. تعارف ندارم که :-)
پاسخ
سلام دوستان.میخام یه جمع بندی کنم از چیزی که از این پست فهمیدم برای ساخت یه تابلو ثابت اگه اشکالی داره بهم بگید چون همین روزا میخام یه دونه درست کنم برای خودم!!!!!!!!!
اول از همه با برنامه کورل طرح رو آماده میکنی بعدش میدی با cnc برات سوراخش کنن.حالا ال ای دی ها رو سه تایی با هم سری میکنی با یه مقاومت که به اخر شاخه وصل میشه و مقدارش بستگی به رنگ ال ای دی ها داره. سپس برنامه رو هر جور خاستیم با میکرو مینویسیم و شاخه هارو با یه ترانزیستور مثل tip41 بهش وصل میکنیم.بعدش یک منبع 12ولت که آمپرش به تعداد ال ای دی ها و شاخه هایی که داریم بستگی داره وصل میکنیم.
حالا یه سوال 5v میکرو رو چه جوری باید بهش بدیم؟با 7805؟؟
دوستان میشه یه شماتیک کلی بهم بدین که چه جوری ال ای دی ها و میکرو و منبع به هم وصل میشن؟
پاسخ
(29 ارديبهشت 1392، 09:55 عصر)Tesla نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(15 ارديبهشت 1392، 09:20 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(15 ارديبهشت 1392، 01:38 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه جا خوندم که میشه برای تابلویی که ساختیم یه ریموت کنترل بذاریم که
وقتی مشتری چکش پاس نشد خودمون بتونیم اونو خاموش کنیم و تا زمانی که
خودمون نخوایم دیگه مشتری نتونه روشنش کنه
میشه به نظرتون؟Exclamation

مثلا" روی فیبر 5 تا میکرو سوئیچ میشه گذاشت که وقتی برنامه بعد از 1 ماه از کار افتاد ، با دادن رمز صحیح ، دوباره اونو برای 1 ماه دیگه و یا برای همیشه فعالش کنیم و دیگه نیازی به تعویض برنامهء میکرو نباشه .
این روش بنظرم میتونه خیلی کاربردی باشه . جوری که بعد از واریز مبلغ باقی مانده ، حتی تلفنی هم میتونید با اعلام شناسهء دستگاه از طرف مشتری ، رمز فعال سازیشو بهش بگید ...Idea

آخه مشتری گفت پروژمو بده ببرم نشون استاد بدم ببینم چی میگه!! گفتم نبری و دیگه پیدات نشه هااا. گفت نه مهندس. بیخیال. این حرفا چیه؟!
گفتم باشه

پروژه رو با 5تا کلید سوئیچ بهش دادم. گفت این چیه؟ گفتم این آینده نگری منه. چیز خاصی نیست:-) (کلید زیر بُرد لحیم شده بود. بُرد هم توی جعبه بود)

برنامه رو جوری نوشته بودم که تا 6 بار روشن و خاموش بشه، خیلی راحت کار میکنه. ولی اگر بیشتر بشه، برنامه محدود میشه و عملا کار نمیکنه!

من جلوی خودش 2بار تست کردم. یعنی 4 دفعه دیگه میتونست خاموش روشن بشه. بهش تحویل دادم. گفتم نبری خرابش کنی و زنگ بزنیاااا
اون موقع تا تصویه کامل نکنی من کاری نمیکنمااا
گفت باشه

بیچاره همون شب 4 بار تستش کرده بود و فردا توی دانشگاه روشن میشد ولی کار نمیکرد :-)))
وسط کلاس رفته بود بانک برام کارت به کارت کرده بود و بعدش به من زنگ زده بود و دست بالا هم بلند شده بود که این چی چیه! خرابه. من کامل تصویه کردم. تو هم باید همین الان سریع برام درستش کنی. بیچاره شدم. اعصابم خرد شده و ....

منم گفتم اون 5تا کلید بوداا. کلید اول و چهارم و پنجم رو یک کن، بقیه اش صفر باشه. درست میشه :-))

همین :-)
میشه بگید چطور برنامشو نوشتید؟
پاسخ
(10 تير 1392، 07:21 عصر)morteza1372 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.میخام یه جمع بندی کنم از چیزی که از این پست فهمیدم برای ساخت یه تابلو ثابت اگه اشکالی داره بهم بگید چون همین روزا میخام یه دونه درست کنم برای خودم!!!!!!!!!
اول از همه با برنامه کورل طرح رو آماده میکنی بعدش میدی با cnc برات سوراخش کنن.حالا ال ای دی ها رو سه تایی با هم سری میکنی با یه مقاومت که به اخر شاخه وصل میشه و مقدارش بستگی به رنگ ال ای دی ها داره. سپس برنامه رو هر جور خاستیم با میکرو مینویسیم و شاخه هارو با یه ترانزیستور مثل tip41 بهش وصل میکنیم.بعدش یک منبع 12ولت که آمپرش به تعداد ال ای دی ها و شاخه هایی که داریم بستگی داره وصل میکنیم.
حالا یه سوال 5v میکرو رو چه جوری باید بهش بدیم؟با 7805؟؟
دوستان میشه یه شماتیک کلی بهم بدین که چه جوری ال ای دی ها و میکرو و منبع به هم وصل میشن؟

آره دیگه. تغذیه میکرو 5 ولته. حتی vcc برای ترانزیستور هم میتونی 5 ولت بگذاری. یا 12 ولت...

شماتیکش خیلی ساده ست.

یک منبع 12 ولت داریم. مثبتش رو میدیم به همه LED های تابلو. حالا اگر هر شاخه رو به منفی 12 وصل کنیم، اون شاخه روشن میشه.
****منظور از شاخه هم مثلا کلمه یا حرف هست. نه 3تا LED سری...
همون مثبت 12 رو ازش انشعاب میگیریم و میدیم به 7805 تا خروجیش به ما 5 ولت بده.
یه میکرو میگذاریم و چندتا ترانزیستور و ماسفت و فت و ..
خروجی ترانزیستور (کلکتور) وصل میشه کاتد led شاخه مربوطه. حالا با برنامه نویسی ترانزیستور رو به حالت قطع یا اشباع میبریم. به این عمل میگن سوئیچینگ کردن.
هر بار که ترانزیستور به ناحیه قطع میره، یعنی ولتاژ کلکتورش صفر شده. پس جریان از آند LED میگذره و به کاتدش میرسه و بعدش به کلکتور میخوره و چون کلکتور گراند هست، باعث روشن شدن LED میشه
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: