با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای ساخت تابلو ثابت
این قسمت رو اینطوری تغییر بده فک میکنم جواب بده.نتیجه رو اعلام کنید :

Sub Initial_set:
255 = Portd
0 = Portb
End Sub

Sub Initial_reset:
255 = Portb
0 = Portd

End Sub
پاسخ
شرمنده من زیاد با بسکام کار نکردم سی بود عوض میکردم تو این حالت میدونین چی میشه پورتb کلا باهم روشن خاموش میشن یه بار روشن خاموش شدن پورت dکلا روشن خاموش میشه اینجوری ادامه ....
من قصدم پورت به پورت هست
پاسخ
اول پورت دی روشنه میشه و بی خاموش میشه و بعدا بی روشن میشه و دی خاموش میشه
برنامه رو تست کنید به احتمال زیاد جواب میده
پاسخ
میشه بیشتر توضیح بدید؟از امکاناتش برای تک رنگ بگید
با سپاس
پاسخ
سلام دوستانAngel
من یه جا خوندم که میشه برای تابلویی که ساختیم یه ریموت کنترل بذاریم که
وقتی مشتری چکش پاس نشد خودمون بتونیم اونو خاموش کنیم و تا زمانی که
خودمون نخوایم دیگه مشتری نتونه روشنش کنه
میشه به نظرتون؟Exclamation
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(15 ارديبهشت 1392، 01:38 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستانAngel
من یه جا خوندم که میشه برای تابلویی که ساختیم یه ریموت کنترل بذاریم که
وقتی مشتری چکش پاس نشد خودمون بتونیم اونو خاموش کنیم و تا زمانی که
خودمون نخوایم دیگه مشتری نتونه روشنش کنه
میشه به نظرتون؟Exclamation

سلام :

آره ... خیلی راحت میشه این کارو کرد ...

هم با ریموت (برای اینکه بصورت حضوری و دستی بشه از کار انداختش )
هم میشه با گذاشتن محدودیت در نرم افزارش اینکارو کرد ( مثلا" یرنامه رو طوری نوشت که فقط 1 ماه کار بکنه )

و هم میشه براش پسوورد گذاشت ...
مثلا" روی فیبر 5 تا میکرو سوئیچ میشه گذاشت که وقتی برنامه بعد از 1 ماه از کار افتاد ، با دادن رمز صحیح ، دوباره اونو برای 1 ماه دیگه و یا برای همیشه فعالش کنیم و دیگه نیازی به تعویض برنامهء میکرو نباشه .
این روش بنظرم میتونه خیلی کاربردی باشه . جوری که بعد از واریز مبلغ باقی مانده ، حتی تلفنی هم میتونید با اعلام شناسهء دستگاه از طرف مشتری ، رمز فعال سازیشو بهش بگید ...Idea

دیدید بعضی از نرم افزارهای کامپیوتری به این صورت هستند !؟;)

در کل ، خیلی راهها وجود داره و زیاد هم مشکل نیست ...

البته یک نکته ای رو بگم :Angel

نباید تا قبل از تحویل پروژه به مشتری ، چیزی در مورد محدود بودن برنامهء اون بهش بگید . چون اگه بدونه ، ممکنه اصلا" قبول نکنه و از قرارداد بستن با شما منصرف بشه ... وقتی پیش پرداخت رو گرفتید و پروژه رو هم بهش تحویل دادید ، این موضوع رو بهش اطلاع بدید :D:D:D
پاسخ
چه جالبIdeaShy
خوب حالا چطوری اینکارو کنیم؟
از کجا شروع کنیم؟
چه قطعاتی نیاز داریم؟
آقا وحید شما میتونید مثل همیشه کمک کنید؟
منظورم با ریموت کنترله!
میخوام یکیشو درست کنم تا مشتری رو باهاش بترسونمIdeaIdea:)
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(15 ارديبهشت 1392، 11:52 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول:

چه جالبIdeaShy
خوب حالا چطوری اینکارو کنیم؟
از کجا شروع کنیم؟
چه قطعاتی نیاز داریم؟
آقا وحید شما میتونید مثل همیشه کمک کنید؟
منظورم با ریموت کنترله!
میخوام یکیشو درست کنم تا مشتری رو باهاش بترسونمIdeaIdea:)
آره ... اتفاقا" بدم نمیاد یه بار از این پروژه های تفریحی انجام بدم . اما فعلا" سخت گرفتارم و فرصت نمیکنم . بزودی در آیندهء نزدیک شروع میکنم . البته اینو بگم که اصلا" با روش ریموت کنترل موافق نیستم ! چون این امکان وجود داره که براحتی بشه کدشو با یک ریموت مشابه باز کرد !

تا ببیننم چی پیش میاد ...
پاسخ
سلام بچه ها ببخشید خیلی کم میامک سایت و توی بحث ها کم شرگت می کنم

احتیاجی به کد ... نیست اینطوری خیلی سخت میشه

یه روشی هست که به راحتی میتونید برنامه رو برای همیشه قفل کنید و برای باز کردنش یا باید یکبار دیگه میکرو رو پروگرام کنید یا اینکه با یک خط برنامه امکان حنثی کردنش رو بذاریم

به این صورت که ما یک متغیر توی eeprom معرفی می کنیم و با هربار روشن شدن میکرو یکی بهش اضافه میکنیم مثلا میخوایم تابلو بعد از 100 بار روشن شدن دیگه بالا نیاد !
توی شرط مینویسیم هربار که به متغیر اضافه میکنی چکش کن مثلا اگه شد 100 برو توی یک حلقه بی نهایت *باید قبل از برنامه اصلی بذاری*
اینطوری دیگه قفل میشه
من ازین 2 بار استفاده کردم خیلی هم حال داده یکبارش برای پروژه دانشگاهم بود که نامردی کردن منم حالشون رو گرفتم نمرم که دادن دیگه پروژه کار نکرد :D
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
آره ... این هم یکی از چندین روش برای محدود کردن برنامه ست . ولی من دارم دنبال یه روشی میگردم که بتونیم یه جوری سورس مربوط به بخش اصلی برنامه رو هم به طرف مقابل بدیم . اما باز هم این محدودیت روی مدار اعمال بشه . میدونم یکم عجیب و غیر منطقیه ! ولی اگه بشه خیلی جالب میشه ...

فکر کنم از خاصیت Bootloader میکرو بشه استفاده کرد ... تا حالا امتحان نکردم . نمیدونم میشه یا نه ؟
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: