با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای ساخت تابلو ثابت
من قبلا" این کارو کرده بودم . روی همهء پایه ها بصورت همزمان انجام میشد . با همون روش ایجاد تأخیر میشه این کارو کرد . اما بنظر من ، روی همهء پایه ها بصورت همزمان ، زیاد جالب درنمیاد !

بهتره با گیت AND یا ترانزیستور ، بترتیب روی پایه ها انجام بشه . اینجوری جلوهء بهتری داره .
پاسخ
(9 فروردين 1392، 05:32 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی
با نرم افزار تیراژه که واقعا نرم افزار خوبیه و البته رایگان مشکل حل شد
ولی دلیل شما رو نمیدونم که میخواستید فقط فایل هگز رو بذارید.چون برنامه زیاد سنگین و قیمتی نیست!!!
ممنون باز هم که جواب دادید

از این صفحه میتونید برنامه رو دانلود کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من این نرم افزار رو دارم
با توجه به قسمت پورت ها که نوشته پورت سی و پین های B1 , B2
پس یعنی میتونیم رو 10 تا پایه pwm داشته باشیم؟؟؟

(9 فروردين 1392، 05:38 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من قبلا" این کارو کرده بودم . روی همهء پایه ها بصورت همزمان انجام میشد . با همون روش ایجاد تأخیر میشه این کارو کرد . اما بنظر من ، روی همهء پایه ها بصورت همزمان ، زیاد جالب درنمیاد !

بهتره با گیت AND یا ترانزیستور ، بترتیب روی پایه ها انجام بشه . اینجوری جلوهء بهتری داره .

میشه شما هم توضیح بدید که چطوری با ترانزیستور یا گیت میشه این کار رو انجام داد؟
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(9 فروردين 1392، 05:45 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میشه شما هم توضیح بدید که چطوری با ترانزیستور یا گیت میشه این کار رو انجام داد؟

خیلی ساده ست . مثل شکل زیر که خودم هم ایدهء این کارو از کاربران یکی از سایتها گرفتم ( دقیقا" یادم نیست کی و کدوم سایت بود !)

بعدش با توجه به همین شکل و طرز استفاده از پایه های مورد استفاده ، برنامه شو بنویس :

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(9 فروردين 1392، 05:45 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[

من این نرم افزار رو دارم
با توجه به قسمت پورت ها که نوشته پورت سی و پین های B1 , B2
پس یعنی میتونیم رو 10 تا پایه pwm داشته باشیم؟؟؟
بعد اینکه برنامه نوشته شد خودت میتونی تغیرش بدی.و ببرب رو هر پایه و هر پرت
فک میکنم با اینکه اقای

Pixar استادن ولی اینکار واسه تابلو کاربرد نداره.و از همون برنامه استفاده کن
ولی حتما موقع اجرای برنامه از ران ادمینستور باز کنید برنامه رو
پاسخ
(9 فروردين 1392، 07:01 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فک میکنم با اینکه اقای Pixar استادن ولی اینکار واسه تابلو کاربرد نداره.و از همون برنامه استفاده کن
ولی حتما موقع اجرای برنامه از ران ادمینستور باز کنید برنامه رو
کی گفته که بنده استاد هستم !؟ ... اصلا"اینطور نیست

من با همین روشی که عکسشو گذاشتم ، برای مغازهء یکی از دوستانم یک تابلو ساختم که تا الان هم داره کار میکنه و هیچ مشکلی پیدا نکرده .

اما خوب ....
برای کارهای حرفه ای ، بهتره از روشهای حرفه ای تر استفاده کنید . این روش فقط در حد آزمایشگاهی ، ولی در عین حال عملیه و قطعا" حق با شماست دوست عزیز .
پاسخ
با سلام
يكي از دوستام ي تابلو ثابت كوجك داشت ك خراب شده بود من بازش كردم ،از led ‎سبز 3 ولتي استفاده كرده بود و اونها رو 3 تا 3 تا سري كرده بود ،منبع تغذيه اش 12 ولت بود ،سر راه ولتاز يه مقاومت كربني بزرك بود ك روش نوشته بود 8R2‎ ‎10W ‎‏ مقدار اين مقاومت چنده و براي چي استفاده شده؟؟؟
از دوستان ممنون ميشم اكه راهنمايي كنند
این روزها من خدای سکوت شده ام خفقان گرفته ام تاآرامش اهالی دنیا خط خطی نشود...
اینجا زمین است رسم آدمهایش عجیب است
اینجا گم که میشوی بجای اینکه دنبالت بگردنند فراموشت میکنند.........:(:(
پاسخ
8.2 اهم
برای جلوگیری از عبور بیش از اندازه جریان به LED ها

ببین 3 تا 3volt led میشه ======> 3x3 = 9 volt

12-9= 3 ولت

3 ولت تقسیم بر جریان معمول این نوع LED میشه ====> 3volt / 23ma = 130 ohm

حالا دوست شما به جای اینکه واسه تک تک شاخه ها مقاومت 130 اهمی بگذاره، یه مقاومت کلی حساب کرده و گذاشته اول کار بعد از منبع. همین باعث سوختن led ها شده..
پاسخ
(9 فروردين 1392، 05:32 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی
با نرم افزار تیراژه که واقعا نرم افزار خوبیه و البته رایگان مشکل حل شد
ولی دلیل شما رو نمیدونم که میخواستید فقط فایل هگز رو بذارید.چون برنامه زیاد سنگین و قیمتی نیست!!!
ممنون باز هم که جواب دادید

از این صفحه میتونید برنامه رو دانلود کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مهندس جان منم خریداری کردم اونم فایل هگز بهم داد ممنون از برنامت کاش میشد یکی بتونه تغییرش بده یکی یکی روشن بشه البته بدونه and
پاسخ
یعنی چطوری؟
پاسخ
یعنی یکیش کم نور بشه پرنور که میشه پورت دیگه کم نور بشه یه جوری که باهم کم نور پور نور نشن
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: