با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای ساخت تابلو ثابت
نه دوستان من اصلا قصد تبلیغات نداشتم و ندارم
ولی انصافا وبلاگ تقریبا کاملی جمع آوری شده است
درسته من هم دیدم این فیلمی که می گی ولی دلیل نمیشه که همه فایلاش سرکاری باشه
و از انجمن تعمیرکاران هم یه چند فایلی بیشتر نذاشته.
اگه بدردتون نخورد شرمندم ( ولی من خیلی باهاش حال کردم چون پروژه های بدرد بخور زیاد داره)
اگه اون بدردتون خورد که هیچ لینکش بالا هست دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه بدردتون نخورد برین به این آدرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
*****عيب جامعه اين است که همه مي خواند آدم مهمي باشند ولي هيچ کس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.*****
پاسخ
سلام دوستان

سلام برمدیران سایت

سلام به عشق من کامران جان Heart

سلام tesla جان ...

اگه امکان داره باز هم ادامه بدید درباره اموزش تابلوی ثابت

ممنون میشم عکس فراموش نشه

موفق باشی

[/b]
پاسخ
موافقم ادامه بدین تا فیض ببریم
*****عيب جامعه اين است که همه مي خواند آدم مهمي باشند ولي هيچ کس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.*****
پاسخ
سلام به همگی
خب آموزش تمام شده. شما اگر سوالی دارید یا جایی به مشکل بر خوردید همینجا مطرح کنید تا کمک کنیم..
اگر خودتون هم دنبال چیز دیگه ای هستید، بگید..
پاسخ
با سلام
برا تابلو ها عموما از منبع تغذيه جند ولتي استفاده ميشه؟
سوئيجينك بهتره يا ترانس؟
از شارزر لب تاب هم ميشه استفاده كرد؟
این روزها من خدای سکوت شده ام خفقان گرفته ام تاآرامش اهالی دنیا خط خطی نشود...
اینجا زمین است رسم آدمهایش عجیب است
اینجا گم که میشوی بجای اینکه دنبالت بگردنند فراموشت میکنند.........:(:(
پاسخ
توی پست شماره 11 کاملا توضیح دادم.
معمولا از 12 ولت استفاده میکنن. ولی دلیل نمیشه شما هم از 12 استفاده کنید. بهتره پست شماره 11 رو با دقت بخونید. یه جایی میخاستم تابلو بسازم. طرف به من منبع تغذیه 24 ولتی 3آمپر داد و گفت از این استفاده کن تا هم گوشه خونه خاک نخوره و هم هزینه ام کمتر بشه..
واقعا فرقی نمیکنه سویچینگ باشه یا ترانسی یا شارژر موبایل و لپ تاپ! فقط قبلش یه محاسبه بکن ببین کل تابلو چقدر جریان مصرف میکنه. حالا آیا شارژ لپ تاپت میتونه این جریان و ولتاژ رو تامین کنه یا نه؟؟؟
که معمولا نه :-)

با فرمول هایی که در قبل گفتم خیلی راحت میتونید یه تابلو ثابت بسازید.
همیشه اول منبع تغذیه انتخاب کنید و متناسب به اون نسبت به سری و موازی کردن تعداد LED ها و اندازه مقاومت اقدام کنید
پاسخ
(22 اسفند 1391، 01:24 عصر)sogolam نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

سلام برمدیران سایت

سلام به عشق من کامران جان Heart

[/b]

به به مجتبی جان Shy افتاب از کدوم طرف در اومده یادی از ما کردی ؟ :s
فکر کردیم فراموش شدیم رفت :(
خوش حالیم حداقل قرن به قرن یه پست میذاری :D
پاسخ
(25 اسفند 1391، 02:14 عصر)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به به مجتبی جان
.

.
.

نمیدونستم اسم شریف این دوستمون " مجتبی" ست ...

خوب ... من هم از آشنایی با ایشون خیلی خوشبختم
پاسخ
با سلام
اين طور ك من از دوستام شنيدم در برق رساني تابلوهاي ثابت دو روش برق رساني وجود داره ،يكي سري-موازي و يكي موازي-سري‎ ‎تفاوت اين دو روش در كجاست؟ وجطور استفاده ميشه؟با سلام
اين طور ك من از دوستام شنيدم در برق رساني تابلوهاي ثابت دو روش برق رساني وجود داره ،يكي سري-موازي و يكي موازي-سري‎ ‎تفاوت اين دو روش در كجاست؟ وجطور استفاده ميشه؟
این روزها من خدای سکوت شده ام خفقان گرفته ام تاآرامش اهالی دنیا خط خطی نشود...
اینجا زمین است رسم آدمهایش عجیب است
اینجا گم که میشوی بجای اینکه دنبالت بگردنند فراموشت میکنند.........:(:(
پاسخ
سلام. با یه توضیح ساده و روان ولی هرچند ناقص بگم که:
سری- موازی ===> نیاز به منبع ولتاژ بالا و جریان کمتری داره
موازی - سری ==> نیاز به منبع ولتاژ کمتر و جریان بیشتری داره

تفاوتش این نیستااا. ولی برای اینکه بهتر متوجه بشی اینجوری گفتم..

قاعدتا منبع تغذیه ای که جریان کمتری داشته باشه ارزون تره. برای همینه از این روش استفاده می کنن
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: