با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دماسنج با lm35 و سگمنت و یک مشکل
سلام دوستان
نماز و روزه هاتون قبول

من یه دما سنج با Lm35 و سگمنت دوتایی ساختم و توی پروتئوس شبیه سازی کردم و بدون هیچ مشکلی نمایش داده شد ولی در عمل اعداد درست نشون داده نمیشه و در واقع اعداد در هم وبر هم نشون داده میشه که علاوه بر فایل پروتئوس و برنامه فیلم عملکرد مدار رو هم گذاشتم که شما ببینید و بگید مشکلش چیه .
در ضمن وقتی یه متغیر دستی میذارم در عمل سگمنت ها درس کار میکنن ولی وقتی متغیر رو برابر lm35 میذارم اینجوری میشه.
زبان هم C هست.

ممنون

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   my-4.zip (اندازه: 75.13 KB / تعداد دفعات دریافت: 51)
.zip   New - M4H02251.zip (اندازه: 1.17 MB / تعداد دفعات دریافت: 56)
وقتی نتونی از دشمنات پیش دوستات حرفی بزنی وقت رفتنه...
پاسخ
سلام خدمت شما دوست عزیز :
متاسفانه بنده سی کار نمی کنم
ولی در کل :
1 - قبل از هر چیز یک مقاومت 1 کیلو رو به پایه مبدل انالوگی که ازش استفاده کردی وصل کن و سر دیگه مقاومت رو به زمین وصل کن ببین بازم سگمنت هاش چشمک میزنه
2 - سرعت میرو رو روی 1 مگ بذار و تو فیوز بیت هاش هم رو 1 مگ بذار ببین نتیجه چی میشه
3 - ویت هارو زیاد یا کم نذار با 4 تست کن
نتیجه رو گزارش بده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
سلام دوست عزیز
طاعات عبادات شما هم قبول

در کل برای را اندازی lm35 باید عددی رو که adc به ما میده رو در 0.4887 ضرب کنین تا به مقدا واقعی تبدیل بشه البته میشه عدد رو بر 2 تقسیم کرد ولی یکم دقتش پایین میاد

اون قسمت که از یکان و دهگان رو بدست میارید درسته
ولی مشکل شما توی نمایش روی سگمنت هست
برای نمایش به این صورت عمل کنین
پایه ی مشترک رو یک / صفر کنین(بستگی به نوع سگمنتتون داره برای آند مشترک یک برای کاتد مشترک صفر)
با استفاده از آرایه ها عدد یکان یا دهگان رو نشون بدید مثلا اینطوری
کد php:
seg[yekan]; 
بعدش ی تاخیر کوچک در حد 4 میلی ثانیه
بعدش پایه رو برعکس کنین(برای سگمنت آند مشترک صفر و برای کاتد مشترک یک )
و دوباره همین روال رو برای متغیر دهگان انجام بدین
پاسخ
سلام دوباره
خیلی ممنون از توجهتون
ولی شما منظور من رو درست متوجه نشدین من گفتم که وقتی یه عدد رو تو متغیر مثلا temp قرار میدم سگمنت ها بدون هیچ پرشی عدد رو درست نشون میدن ولی وقتی temp رو برابر تابع خروجی سنسور قرار می دم سگمنت عدد ثابتی رو نشون نمی ده سرعت رو کم کردم و یه فیلم کوتاه گرفتم تا بهتر متوجه بشید در ضمن اون مقاومت رو هم قرار دادم که فرقی نکرد.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   New - M4H02252.rar (اندازه: 366.39 KB / تعداد دفعات دریافت: 15)
پاسخ
من که نفهمیدم شما چی نوشتین؟

ولی این اصولش نیست شما اصول رو رعایت کنین دیگه مشکلی پیش نمی یاد
به هر حال اگر می خواهین هیمن رو راه بندازین یکم در مورد برنامه ای که نوشتین توضیح بدین شاید راه افتاد
پاسخ
(22 تير 1392، 08:35 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من که نفهمیدم شما چی نوشتین؟

ولی این اصولش نیست شما اصول رو رعایت کنین دیگه مشکلی پیش نمی یاد
به هر حال اگر می خواهین هیمن رو راه بندازین یکم در مورد برنامه ای که نوشتین توضیح بدین شاید راه افتاد

من اصول رو رعایت کردم و هم برنامه و هم فیلم عملکرد رو پیوست کردم شما لطف کنین ملاحضه کنید.
فک کنم سنسور درست کار نمی کنه!!:(

من اصول رو رعایت کردم و هم برنامه و هم فیلم عملکرد رو پیوست کردم شما لطف کنین ملاحضه کنید.
فک کنم سنسور درست کار نمی کنه!!İmage
پاسخ
(22 تير 1392، 10:35 عصر)yaser1373 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پایه های avcc و aref رو به مثبت وصل کردین
به جای سنسور ی پتانسیومتر بذارین ببینید جواب میده
پاسخ
(22 تير 1392، 11:26 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(22 تير 1392، 10:35 عصر)yaser1373 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پایه های avcc و aref رو به مثبت وصل کردین
به جای سنسور ی پتانسیومتر بذارین ببینید جواب میده
نه وصل نکردم,
وقتی پتانسیومتر گذاشتم باید چی بشه؟؟!

سلام دوباره
avcc , aref رو به مثبت وصل کردم عدد دهگان ثابت شد ولی یکان هنوز متغییره
پاسخ
(23 تير 1392، 12:02 صبح)yaser1373 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[quote='hadikh73' pid='3239' dateline='1373738186']
نه وصل نکردم,
وقتی پتانسیومتر گذاشتم باید چی بشه؟؟!

سلام دوباره
avcc , aref رو به مثبت وصل کردم عدد دهگان ثابت شد ولی یکان هنوز متغییره
پتانسیومتر بذاری با تغییر مقدارش اگر برنامه سالم باشه باید اعداد روی سگمنت ها تغییر کنند
پاسخ
دوست عزیز شما باید اول مقدار دما مثلا 20درجه را به یکان تبدیل کنید وبه نوبت در آرایه ی سون سگمنت بگذارید وزمان ریفرش را یکسان بگذارید.
ونکته ي ديگه اينکه بجز زمان تاخیر سگمنت ها تاخیری نباید باشه
درموردتبدیل سگمنت ها:
#define segcon PORTB
a%=10;
segcon=0b01;
seg[a];
a/=10;
segcon=0b10;
seg[a];]
برای اطلاع بیشتر اینو بخوانید:

.rar   7segment.rar (اندازه: 905.23 KB / تعداد دفعات دریافت: 10)
در دریای طوفانی باخدابودن بهتر از ناخدا بودن است
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: