با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست نرم افزار سبیه ساز الکترونیک وربات
با سلام خدمت دوستان نیازمند یه نرم افزار خوب وبا کارایی ساده برای ساخت ربات هستم اگه امکان داره راهنما یی کنید دوسان کسی نداره خیلی لازمش دارم WleThinking
پاسخ
سلام Dh
از نرم افزار SolidWorks می توان برای شبیه سازی مکانیکی ربات استفاده کرد
از Webots هم میشه استفاده کرد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
سلام دوست عزیز ، شما باید اول مشخص کنید تو کدوم زمینه مکانیک ربات میخواید اطلاعات داشته باشید بعد ، مثلا در مورد بازوهای مکانیکی و ماتریسهای دناویت- هارتنبرگ یا چرخدنده ها و تسمه پولی و ..... هر کدوم از این زمینه ها دارای نرم افزارهای سیمولینک خاص خودشه .
در مورد قسمت الکترونیکی هم میشه از پروتئوس استفاده بفرمائید هم آلتیموم البته نرم افزارهای ساده ای هم هستند ولی حسن این دو نرم افزار در اینه که شما میتونید در اونها مدارات مختلف ، سنسورها و .... شبیه سازی کنید .
برای اینکه بتونم بهتر کمکتون کنم میتونید زمینه کاری تونو بگید در اون مورد اگه اطلاعاتی داشته باشم کمکتون میکنم .
پاسخ
سلام  من درباره ربات چیزی نمیدونم از صفر دارم شروع میکنم ساده ترین ربات که از نضر من مسیر یاب با شه میخام یه جورایی شبه ساز شو داشته باشم البته نظر شما دوستان  چیه این که بتونم یه ربات کامل بسازم حتی  برنامه نویسیشو خودم بخوام انجام بدم  با تشکر از همه ی دوستانی که ما رو در این زمینه راهنمایی میکنند .
پاسخ
(24 بهمن 1394، 11:58 عصر)mkz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز ، شما باید اول مشخص کنید تو کدوم زمینه مکانیک ربات میخواید اطلاعات داشته باشید بعد ، مثلا در مورد بازوهای مکانیکی و ماتریسهای دناویت- هارتنبرگ یا چرخدنده ها و تسمه پولی و ..... هر کدوم از این زمینه ها دارای نرم افزارهای سیمولینک خاص خودشه .
در مورد قسمت الکترونیکی هم میشه از پروتئوس استفاده بفرمائید هم آلتیموم البته نرم افزارهای ساده ای هم هستند ولی حسن این دو نرم افزار در اینه که شما میتونید در اونها مدارات مختلف ، سنسورها و .... شبیه سازی کنید .
برای اینکه بتونم بهتر کمکتون کنم میتونید زمینه کاری تونو بگید در اون مورد اگه اطلاعاتی داشته باشم کمکتون میکنم .

سلام Dh
لطفا نرم افزاری معرفی کنید که بتواند چرخدنده و تسمه و پولی رو شبیه سازی کنه و میزان گشتاور اولیه و ثانویه و سرعت اولیه و ثانویه رو محاسبه کنه.
پاسخ
البته کار عملی خیلی بهتره و شما با کار عملی میتونید طرز کار سنسور IR و میکروکنترلر رو یاد بگیرید .
پس اول از المانهای الکتریکی و الکترونیکی شروع کنید . چند تا سنسور IR (مثلا CNY70یا TCRT5000و ...) چند تا مقاومت 220 اهم ، 10 کیلو اهم 47 کیلو و پتانسیو متر 10 کیلو و 100 کیلو تهیه کنید با یک منبع تغذیه 5 ولت . میتونید اول با تعدادی آزمایش ساده حتی بدون برنامه ریزی میکرو پروسسور یک ربات مسیر یاب ساده بسازید . ضمنا اطلاعات اولیه شما چقدره ؟ آیا قبلا کار کردید؟ چند سال سن دارید ؟ اگه به این سئوالات جواب بدید بهتر میشه کمکتون کرد .
پاسخ
(25 بهمن 1394، 04:07 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(24 بهمن 1394، 11:58 عصر)mkz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام Dh
لطفا نرم افزاری معرفی کنید که بتواند چرخدنده و تسمه و پولی رو شبیه سازی کنه و میزان گشتاور اولیه و ثانویه و سرعت اولیه و ثانویه رو محاسبه کنه.

این موضوعاتی که شما می فرمائید زیاد احتیاجی به شبیه سازی ندارن ولی در صورت تمایل میتونید از نرم افزار SolidWorks استفاده کنید .
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: