با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک سوالات و حل مشکلات پیرامون آموزش ارتباط میکروکنترلر با کامپیوتر
Information 

Wlelove

سلام دوستان

سوالات و مشکلاتتون رو در رابطه با تاپیک " دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
" رو میتونین اینجا بپرسین

از دانسته ها و راهنماییهاتون ما رو دریغ نفرمایید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Wlelove
support.wle.ir
پاسخ
ممنون هادی جان
میشه با مبدل USB به سریال, میکرو رو به پورت سریال وصل کرد و برنامه #C سمت PC مثل سریال نوشت؟

پاسخ
(9 مرداد 1392، 01:11 صبح)yusef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون هادی جان
میشه با مبدل usb به سریال میکرو رو به پورت سریال وصل کرد و برنامه #c سمت pc مثل سریال نوشت ؟

سلام آقا یوسف Rolleyes

من فکر کنم درست منظورتو متوجه نشدم. Blush

اگه کامپیوترت پورت سریال داره که نیازی به مبدل نیست همونو وصل میکنی.

ولی اگه نداره میتونی از مبدل USB به RS232 میتونی استفاده کنی و از پورت USB مثل پورت COM  استفاده کنی.

حالا شما میخوای پورت COM کامپیوتر رو به USB تبدیل کنی؟
support.wle.ir
پاسخ
نه, من میخوام پورت USB لپتاپ رو به COM تبدیل کنم ( با PL-2303HX ) و میکرو رو با UART به لپتاپ وصل کنم و توی لپتاپ با برنامه #C که برا سریال آموزش میدید با میکرو ارتباط برقرار کنم . میشه این کار رو کرد ؟

پاسخ
(9 مرداد 1392، 02:28 صبح)yusef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه من میخوام پورت usb لپتاپ رو به com تبدیل کنم (با pl2303hx) و میکرو رو با uart به لپتاپ وصل کنم و توی لپتاپ با برنامه #c که برا سریال اموزش میدید با میکرو ارتباط برقرار کنم . میشه این کار رو کرد ؟

بله, این کار امکان پذیره فقط من از اون مبدلی که شما گفتی استفاده نکردم. من از این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استفاده میکم و هیچ مشکلی ندارم. Rolleyes
support.wle.ir
پاسخ
مبدلی که استفاده می کنید با FT232RL درستش کردید؟

پاسخ
(11 مرداد 1392، 09:00 عصر)yusef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبدلی که استفاده می کنید با ft232rl درستش کردید ؟

من الان مستقیم زدم به پورت سریال.

ولی مبدل USB به RS232 با آیسی FT232RL رو هم دارم.

با اونم کار کردم هیچ مشکلی بوجود نمیاد. Rolleyes
support.wle.ir
پاسخ
دوستان اینم یه برنامه برای ساخت پورت مجازی. ضمنا سریال نامبر هم توشه Idea

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Configure Virtual Serial Port Driver.rar (اندازه: 6.71 MB / تعداد دفعات دریافت: 57)
support.wle.ir
پاسخ

سلام . من آموزش شما رو دیدم خیلی عالی بود . فقط تو قسمت دوم که دریافت اطلاعات از میکرو بود متاسفانه کار نکرد من کد:

کد:
UART1_Write()

رو به 

کد:
UART1_Write_Text()

تغییر دادم که مشکل حل شد .اما حالا مشکل اینجاس که اگه ما بخواییم  چند تا مقدار رو  پشت سر هم حالا با یه Delay یا بدون Delay به میکرو  PIC بفرستیم که متغیر ها رو مقدار دهی کنیم  اوموقع چطور عمل میکنیم و اگه اون مقادیر یکیش عدد باشه یکیش حرف باشه چه تغییری میکنه و مهمتر از همه اینکه ما امکان ارسال بیشتر از 8 بیت رو در هربار نداریم ، حالا مقدارمون بیشتر از 8 بیت بود چکار کنیم مثلا  این مقادیر رو میخواهیم به میکرو ارسال کنیم

کد:
data1=a
data2=34000
data3=text_message
data4=-14000

و خوب میکرو باید این مقادیر رو اول بگبره تا بتونه کار کنه ... اینو چجوری انجام میدیم؟
پاسخ
(7 آبان 1392، 05:05 صبح)'ajaxian' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . من آموزش شما رو دیدم خیلی عالی بود . فقط تو قسمت دوم که دریافت اطلاعات از میکرو بود متاسفانه کار نکرد من کد:

کد:
UART1_Write()
رو به 

کد:
UART1_Write_Text()
تغییر دادم که مشکل حل شد .اما حالا مشکل اینجاس که اگه ما بخواییم  چند تا مقدار رو  پشت سر هم حالا با یه Delay یا بدون Delay به میکرو  PIC بفرستیم که متغیر ها رو مقدار دهی کنیم  اوموقع چطور عمل میکنیم و اگه اون مقادیر یکیش عدد باشه یکیش حرف باشه چه تغییری میکنه و مهمتر از همه اینکه ما امکان ارسال بیشتر از 8 بیت رو در هربار نداریم ، حالا مقدارمون بیشتر از 8 بیت بود چکار کنیم مثلا  این مقادیر رو میخواهیم به میکرو ارسال کنیم

کد:
data1=a
data2=34000
data3=text_message
data4=-14000
و خوب میکرو باید این مقادیر رو اول بگبره تا بتونه کار کنه ... اینو چجوری انجام میدیم؟

سلام دوست عزیز
در مورد UART1_Write و UART1_Write_Text باید بگم که فرقشون تو اینه که UART1_Write برای فرستادن کاراکتره ( Char ) و UART1_Write_Text برای فرستادن رشته ( String ).

کد:
UART1_Write('A');
UART1_Write_Test("Ali");
شما احتمالا داشتی بجای کاراکتر, رشته ارسال میکردی. البته این حدس منه یعنی تا کدتو نبینم نمیتونم مطمئن بشم.

در مورد سوالت:

اونوقت باید توی آرایه ذخیره کنی. ( البته اینو بگم اطلاعات ارسالی و دریافتی بصورت کد اسکی هستش اگه بخوای ذخیره کنی بصورت کد اسکی ذخیره میشه و موقع کار کردن باید اینو در نظر بگیری )

شما دقیقا بگو چیکار میخوای بکنی تا بهتر بتونم کمکت کنم.
support.wle.ir
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: