با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

نظرسنجی: آیا شما از این آموزش راضی هستید
بله
خیر
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع روشهای بستن تابلو LED به زبان ساده
(13 مرداد 1392، 03:38 عصر)mojimmmmm نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من فقط برنامه رو گذاشتم، افکت خاصی ندادم بهش.شما فقط کافیه اونجایی رو که علامت گذاشتم تغیر بدی میتونی تعدادشون رو زیادتر کنی محدودیت نداره.
اون عددی که بینشون قرار داده شده مقدار زمانیه که پایه ها روشن یا خاموش میشن.
شما میدونید که مکروکنترلر atmega8 3 پورت داره و هر پورتش 8 تا پین من اونهارو از هم مستقل کردم و براتون قرار دادم شما فقط کافیه در همون قسمت که نام هر پورت نوشته شده پین هارو به ترتیب دلخواه طراحی کنید.
در اول هر خط باید data رو قرار بدید و قبل از 8 پین باید B& رو باید قرار بدید مثل عکس زیر:

İmage

در مورد مدارتونم که میگید یه ال ای دی بیشتر روشن نشده!!!
جریان منبعتون چقده؟؟؟
من 1300 ال ای دی که 4 کانال بودن رو با 4 ترانزیستور tip41 روشن کردم بعیده که روشن نشدن شما مشکلتون از یه جا دیگست از ترانزیستور نیست.
پایه های ال ای دی ها رو چک کنید احتمال داره از اتصالشون باشه.

با سلام وخسته نباشید . واقعأ خسته نباشید.چون برام وقت میزارین
ز توجه عالی سپاسگزارم

مشکل من از خود برنامه نبود بلکه از منبع تغذیه بود که اتصال مویی داشت و با ذره بین مشاهده وحل شد .مشکل دوم در مورد نحوه اتصال تابلو به مدار بود که آن هم حل شد.

ولی مشکل من در خود برنامه نویسی میباشد که در کتابها به موارد اشاره وتوضیح کوچکی میدهند و رد میشوند.مثلأ

next - dim - as word - as byte - for f

واز این قبیل کلمات . توضیح نمیدهند درست در کجا قابل استفاده میشود

در چه نوع برنامه ها مورد استفاده قرار میگیرد (مثلأ فلاشر یا هر پروژه دیگر

که اگر در فلاشر کاربرد ندارد وقتمان را برای تست از دست ندهیم.

فقط یه برنامه میخواستم برای کم نور شدن وپر نور شدن سه کاناله

برای حرکت بخار

که اگه برام بزارین ممنون میشم.

مشکل دوم بنده اینکه دو تا برنامه رو نمیتونم بهم ربط داده تا باهم کار کنند

کریستال های خارجی چه زمانی در فلاشر ها مورد استفاده قرار میگیرند؟. پر رویی بنده را ببخشایید اینرا هم پاسخ دهید دیگر مزاحم شما نمیشوم و از سایر اساتید در سایر سایت ها میپرسم .

با تشکرات فراوان
پاسخ
(13 مرداد 1392، 09:04 عصر)عینالی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(13 مرداد 1392، 03:38 عصر)mojimmmmm نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من فقط برنامه رو گذاشتم، افکت خاصی ندادم بهش.شما فقط کافیه اونجایی رو که علامت گذاشتم تغیر بدی میتونی تعدادشون رو زیادتر کنی محدودیت نداره.
اون عددی که بینشون قرار داده شده مقدار زمانیه که پایه ها روشن یا خاموش میشن.
شما میدونید که مکروکنترلر atmega8 3 پورت داره و هر پورتش 8 تا پین من اونهارو از هم مستقل کردم و براتون قرار دادم شما فقط کافیه در همون قسمت که نام هر پورت نوشته شده پین هارو به ترتیب دلخواه طراحی کنید.
در اول هر خط باید data رو قرار بدید و قبل از 8 پین باید B& رو باید قرار بدید مثل عکس زیر:

İmage

در مورد مدارتونم که میگید یه ال ای دی بیشتر روشن نشده!!!
جریان منبعتون چقده؟؟؟
من 1300 ال ای دی که 4 کانال بودن رو با 4 ترانزیستور tip41 روشن کردم بعیده که روشن نشدن شما مشکلتون از یه جا دیگست از ترانزیستور نیست.
پایه های ال ای دی ها رو چک کنید احتمال داره از اتصالشون باشه.

با سلام وخسته نباشید . واقعأ خسته نباشید.چون برام وقت میزارین
ز توجه عالی سپاسگزارم

مشکل من از خود برنامه نبود بلکه از منبع تغذیه بود که اتصال مویی داشت و با ذره بین مشاهده وحل شد .مشکل دوم در مورد نحوه اتصال تابلو به مدار بود که آن هم حل شد.

ولی مشکل من در خود برنامه نویسی میباشد که در کتابها به موارد اشاره وتوضیح کوچکی میدهند و رد میشوند.مثلأ

next - dim - as word - as byte - for f

واز این قبیل کلمات . توضیح نمیدهند درست در کجا قابل استفاده میشود

در چه نوع برنامه ها مورد استفاده قرار میگیرد (مثلأ فلاشر یا هر پروژه دیگر

که اگر در فلاشر کاربرد ندارد وقتمان را برای تست از دست ندهیم.

فقط یه برنامه میخواستم برای کم نور شدن وپر نور شدن سه کاناله

برای حرکت بخار

که اگه برام بزارین ممنون میشم.

مشکل دوم بنده اینکه دو تا برنامه رو نمیتونم بهم ربط داده تا باهم کار کنند

کریستال های خارجی چه زمانی در فلاشر ها مورد استفاده قرار میگیرند؟. پر رویی بنده را ببخشایید اینرا هم پاسخ دهید دیگر مزاحم شما نمیشوم و از سایر اساتید در سایر سایت ها میپرسم .

با تشکرات فراوان

سلام وخسته نباشید
مشکل من در مورد ال ای دی حل شد یکی از led ها رو اشتباه زده بودم که سبب شد بقیه روشن نشه. در مورد پروگرام کردن من هرچی پروگرام میکنم ظاهرأ همه چیز درسته (مراحل پروگرام کردن درسته و حتی فیوز بیت هاش ) ولی در مدار گیر میکنه . سایتی را معرفی کنید که آموزش کامل پروگرم کردن بیسکام یا programisp توش باشه آخه هرچی گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم
با تشکر از الطاف جنابعالی
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: