با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

نظرسنجی: آیا شما از این آموزش راضی هستید
بله
خیر
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع روشهای بستن تابلو LED به زبان ساده
سلام دوستان عزیز به درخواست دوست عزیزمون
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آموزش انواع روش های ساخت تابلو ال ای دی رو در این پس قرار میدم امیدوارم که بتونین استفاده کنید و موفقو پیروز باشید
در این آموزش روش تعیین انتخاب مقاومت نیز توضیح داده شده است.

İmage

بازم سلام فایل آموزشو اشتباه قرار داده بودم ولی الان درستش کردم بازم معذرت بابت این اشتباه من
میتونید دوباره دانلود کنید.

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   sakhte tablo..zip (اندازه: 1.06 MB / تعداد دفعات دریافت: 430)
بیشتر کسانی موفق شده اند که کمتر تعریف شنیده اند
پاسخ
دوستان عزیز لطفا نظر خودتونو با شرکت در نظر سنجی بیان کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
(10 مرداد 1392، 10:52 عصر)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام و خسته نباشید
جالب بود و کلی استفاده کردم . اگه لطف بفرمایید نام کتاب و یا مقاله حتی برای خرید برام برام معرفی کنید . حتی کلاسهای انلاین باشه هستم .

کتابی در خصوص آموزش کامل و تخصصی برنامه نویسی بیسکام ((فقطو فقط در مورد پشمک زن یا فلاشر )) با آیسی های atmega شدیدأ لازم دارم .اگه ممکنه پیامتون روبه ایمیل من baran_abr6@yahoo.co ارسال بفرمایید
پایدار باشید.
پاسخ
سلام عینالی عزیز اینها اطلاعاتی بو که من در مورد تابلو داشتم شما اگر سوالی دارید بپرسید در حد توانم جواب میدم.
چه نوع فلاشر و با چه آی سی لازم دارید؟؟؟؟
پاسخ
(11 مرداد 1392، 01:27 صبح)mojimmmmm نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عینالی عزیز اینها اطلاعاتی بو که من در مورد تابلو داشتم شما اگر سوالی دارید بپرسید در حد توانم جواب میدم.

سلام وخسته نباشید
راستش را بخواهید من دارم پا به دنیای تابلو eld میزارم .میخوام مثلأ یه تابلو بزنم که ترکیبی از متن + دور تابلو + دو سه طرح باشه .(مثلأ میخوام تو تابلو سازی غوغا کنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1Idea Angel;)) حالا دور تابلو که گردان است سه کاناله که حین دور زدن گاه گاهی بایستد و کلأ یکجا فلاش بزند. متن هم که بترتیب نوشته بشه (چهار یا پنج کانال ) ثابت بماند و فلاش بزنه . طرح هم سه کانال عین نوشته روشن بشه ولی بجای فلاش زدن کم نور و پر نور بشه . یک کانال برای متن دوم که فقط خاموش وروشن بشه . یکی هم برای طرح دوم میخوام که سه کاناله بوده که کانال اول روشن وخاموشوبلافاصله کانل 2 روشن وخاموش وبلافاصله کانال 3 روشن و به مدت 10 ثانیه روشن بماند. همه اینارو یک جا انجام بده .من دارم با این طرح حال میکنم سر دردش مال شما:D
جمعأ میشه 14 تا 15 کانال که فکر کنم از atmega8 بشه استفاده کرد . پروگرامر من atmega 8 ,16 رو ساپورت مکنه .
حالا ممکنه طرح های دیگه هم با کانال های بیشتر یا کمتر داشته باشم که طرز روشن شدنش فرق بکنه . به خاطر همین میخوام برنامه نویسی رو یاد بگیرم .
فقط یه مسئله میمونه واون اینه که ممکنه برنامه در پروتئوس جواب بده ولی در عمل نه اونوقت چ باید کرد؟من یه برنامه دو کاناته نوشتم و تئوری جواب داد ولی در عمل( تمام پایه های آی سی اتمل 8 ) led را ثابت روشن نگه میدارد.
با تشکر
پاسخ
سلام عینالی عزیز من یک فایل بیسکام برات میزارم که خودت هرطور که خواستی بتونی از پایه ها استفاده کنی راستش وقتم کمه دیگه بقیش بمونه با خودت فقط کافیه در قسمتی که نام پورت نوشته شده پایه های ال ای دی هارو 1 یا 0 بدی.
در مورد طرحی که گفتی در عمل جواب نداده به نظر من مشکل از مدارت بوده نه برنامه پس سعی کن که مدارتو با دقت بیشتر درست کنی.

(11 مرداد 1392، 10:02 عصر)عینالی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(11 مرداد 1392، 01:27 صبح)mojimmmmm نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام وخسته نباشید
راستش را بخواهید من دارم پا به دنیای تابلو eld میزارم .میخوام مثلأ یه تابلو بزنم که ترکیبی از متن + دور تابلو + دو سه طرح باشه .(مثلأ میخوام تو تابلو سازی غوغا کنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1Idea Angel;)) حالا دور تابلو که گردان است سه کاناله که حین دور زدن گاه گاهی بایستد و کلأ یکجا فلاش بزند. متن هم که بترتیب نوشته بشه (چهار یا پنج کانال ) ثابت بماند و فلاش بزنه . طرح هم سه کانال عین نوشته روشن بشه ولی بجای فلاش زدن کم نور و پر نور بشه . یک کانال برای متن دوم که فقط خاموش وروشن بشه . یکی هم برای طرح دوم میخوام که سه کاناله بوده که کانال اول روشن وخاموشوبلافاصله کانل 2 روشن وخاموش وبلافاصله کانال 3 روشن و به مدت 10 ثانیه روشن بماند. همه اینارو یک جا انجام بده .من دارم با این طرح حال میکنم سر دردش مال شما:D
جمعأ میشه 14 تا 15 کانال که فکر کنم از atmega8 بشه استفاده کرد . پروگرامر من atmega 8 ,16 رو ساپورت مکنه .
حالا ممکنه طرح های دیگه هم با کانال های بیشتر یا کمتر داشته باشم که طرز روشن شدنش فرق بکنه . به خاطر همین میخوام برنامه نویسی رو یاد بگیرم .
فقط یه مسئله میمونه واون اینه که ممکنه برنامه در پروتئوس جواب بده ولی در عمل نه اونوقت چ باید کرد؟من یه برنامه دو کاناته نوشتم و تئوری جواب داد ولی در عمل( تمام پایه های آی سی اتمل 8 ) led را ثابت روشن نگه میدارد.
با تشکر

با برنامه ی اصلی کاری نداشته باش فقط قسمت پایه هارو تنظیم کن فایل پروتئوس هم برای تست برنامه گذاشتم، امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
موفق باشیShy
دوستان لطفا در قسمت نظر سنجی شرکت کنید.

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   M8 FLASHER.zip (اندازه: 17.25 KB / تعداد دفعات دریافت: 91)
پاسخ
(12 مرداد 1392، 03:14 صبح)mojimmmmm نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عینالی عزیز من یک فایل بیسکام برات میزارم که خودت هرطور که خواستی بتونی از پایه ها استفاده کنی راستش وقتم کمه دیگه بقیش بمونه با خودت فقط کافیه در قسمتی که نام پورت نوشته شده پایه های ال ای دی هارو 1 یا 0 بدی.
در مورد طرحی که گفتی در عمل جواب نداده به نظر من مشکل از مدارت بوده نه برنامه پس سعی کن که مدارتو با دقت بیشتر درست کنی.

(11 مرداد 1392، 10:02 عصر)عینالی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام وخسته نباشید
با تشکر

با برنامه ی اصلی کاری نداشته باش فقط قسمت پایه هارو تنظیم کن فایل پروتئوس هم برای تست برنامه گذاشتم، امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
موفق باشیShy
دوستان لطفا در قسمت نظر سنجی شرکت کنید.
ممنون از لطف نظر جنابعالی ،فایل ارسالی شما رو امتحان میکنم و بهتون خبر میدم . اما اینکه فرمودین قسمت پایه هارو تنظیم کنم اگه منظور برنامه فلاشر 2 کاناله بود که اونا درسته . ولی منظورتون برای فایل ارسالی است ؛ چشم .فقط یه سئوال ، اون صفحه که فیوز بیت ها هست؟ (برنامه progisp و تب program ) کلیه چراغ های lb و bl با عدد یک سبز هستند در حالیکه به پروگرامر وصل نیست . اشکال از اینجا نیست که برنامه درست پروگرام نمیشه؟( در مرد فلاشر 2 کاناله )
با سپاس فراوان
پاسخ
سلام.
منظور من از تنظیم پایه ها همون 0 یا 1 کردن بیت ها توی برنامه بیسکام بود نه مدار،کار با برنامه ای که گذاشتم خیلی راحته فقط باید بیت هارو به دلخواه و مثل افکت مورد نظرت طراحی کنی.مثل عکس زیر:
İmage
مشکل شما امکان داره از فیوز بیت ها هم باشه مثل عکس زیر تنظیم کنید.من با همین فیوز بیت ها پروگرم میکنم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.

İmage
پاسخ
(12 مرداد 1392، 12:46 عصر)mojimmmmm نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
منظور من از تنظیم پایه ها همون 0 یا 1 کردن بیت ها توی برنامه بیسکام بود نه مدار،کار با برنامه ای که گذاشتم خیلی راحته فقط باید بیت هارو به دلخواه و مثل افکت مورد نظرت طراحی کنی.مثل عکس زیر:
İmage
مشکل شما امکان داره از فیوز بیت ها هم باشه مثل عکس زیر تنظیم کنید.من با همین فیوز بیت ها پروگرم میکنم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.

İmage

سلام مخصوص بنده را پذیرا باشید . راستش را بخواهید اصلا راضی نیستم که جنابعالی که وقت ندارین ؛برام وقت بزارین و به من جواب بدین . در مورد فایل ارسالی جنابعالی ، آنرا با پروتئوس امتحان کردم . جالب بود ولی آنچه که من میخواستم نبود بهر حال بایدکمی تغییرات بدم که هم بیشتر یاد بگیرم وهم شاید به تنیجه دلخواه برسم . قسمت سمت چپ مربوط به چیه ؟ نتونستم تشخیص بدم . خیلی آروم حرکت میکرد:s
مدار را چک کردم ایراد از منبع تغذیه بود که رفع شدİmage .اگر معمای زیر هم حل بشه میمونه فقط برنامه نویسی .İmage
باتوجه به دیتا شیت ترانزیستور های tip41c و irf630
هردو را هم با مقاومت 1 کیلو اهم و هم بدون آن (که به پایه بیس متصل بودند ) امتحان کردم و کلکتور آن را (بدنه ) خروجی و پایه e را به منفی مدار وصل کردم ولی نتوانست از 480 دیود نورانی ، بیشتر از یک عدد را روشن نمایدİmageİmage
اگه این را هم راهنمایی بفرمایید سپاسگزار خواهم بود . پایدار باشید.İmage

(10 مرداد 1392، 10:52 عصر)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
متجه نشدم . کدام نظر سنجی؟ اگه ممکنه بیشتر راهنماییم کنید تا من هم شرکت کنم.:)

(12 مرداد 1392، 07:33 عصر)عینالی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(12 مرداد 1392، 12:46 عصر)mojimmmmm نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
İmage

İmage

سلام مخصوص بنده را پذیرا باشید . راستش را بخواهید اصلا راضی نیستم که جنابعالی که وقت ندارین ؛برام وقت بزارین و به من جواب بدین . در مورد فایل ارسالی جنابعالی ، آنرا با پروتئوس امتحان کردم . جالب بود ولی آنچه که من میخواستم نبود بهر حال بایدکمی تغییرات بدم که هم بیشتر یاد بگیرم وهم شاید به تنیجه دلخواه برسم . قسمت سمت چپ مربوط به چیه ؟ نتونستم تشخیص بدم . خیلی آروم حرکت میکرد:s
مدار را چک کردم ایراد از منبع تغذیه بود که رفع شدİmage .اگر معمای زیر هم حل بشه میمونه فقط برنامه نویسی .İmage
باتوجه به دیتا شیت ترانزیستور های tip41c و irf630
هردو را هم با مقاومت 1 کیلو اهم و هم بدون آن (که به پایه بیس متصل بودند ) امتحان کردم و کلکتور آن را (بدنه ) خروجی و پایه e را به منفی مدار وصل کردم ولی نتوانست از 480 دیود نورانی ، بیشتر از یک عدد را روشن نمایدİmageİmage
اگه این را هم راهنمایی بفرمایید سپاسگزار خواهم بود . پایدار باشید.İmage

سلام
متجه نشدم . کدام نظر سنجی؟ اگه ممکنه بیشتر راهنماییم کنید تا من هم شرکت کنم.:)
پاسخ
سلام من فقط برنامه رو گذاشتم، افکت خاصی ندادم بهش.شما فقط کافیه اونجایی رو که علامت گذاشتم تغیر بدی میتونی تعدادشون رو زیادتر کنی محدودیت نداره.
اون عددی که بینشون قرار داده شده مقدار زمانیه که پایه ها روشن یا خاموش میشن.
شما میدونید که مکروکنترلر atmega8 3 پورت داره و هر پورتش 8 تا پین من اونهارو از هم مستقل کردم و براتون قرار دادم شما فقط کافیه در همون قسمت که نام هر پورت نوشته شده پین هارو به ترتیب دلخواه طراحی کنید.
در اول هر خط باید data رو قرار بدید و قبل از 8 پین باید B& رو باید قرار بدید مثل عکس زیر:

İmage

در مورد مدارتونم که میگید یه ال ای دی بیشتر روشن نشده!!!
جریان منبعتون چقده؟؟؟
من 1300 ال ای دی که 4 کانال بودن رو با 4 ترانزیستور tip41 روشن کردم بعیده که روشن نشدن شما مشکلتون از یه جا دیگست از ترانزیستور نیست.
پایه های ال ای دی ها رو چک کنید احتمال داره از اتصالشون باشه.
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: