با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقال اطلاعات بین دو میکروکنترلر
سلام ...
اگه بخوای دما یا فاصله ویا چیزای دیگه ای را که توسط یک میکرو atmega16محاسبه می شه را به یک میکروی دیگر atmega16انتقال دادچی کار باید کرد ...کامپایلرم بسکام باشه
پاسخ
(3 شهريور 1392، 03:50 عصر)sina11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ...
اگه بخوای دما یا فاصله ویا چیزای دیگه ای را که توسط یک میکرو atmega16محاسبه می شه را به یک میکروی دیگر atmega16انتقال دادچی کار باید کرد ...کامپایلرم بسکام باشه
میخواهید انقال از راه دور باشد یا از طریق سیم باشد ؟Exclamation

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
با سیم
پاسخ
بهترین گزینه ارتباط spi هست

حالت Master و Slave !
پاسخ
به نظر من بهترین کار برای این انتقال داده استفاده از SPI هستش که مثلا یک میکرو دما را اندازه گیری میکند که به صورت Slave برنامه ریزی میشه و اون داده ها رو به یک میکروی دیگر که به صورت Master تنظیم میشه میفرسته که اگه کارتون به زبان C بود بهتون کمک می کردم ولی به هر حال توی اینترنت انتقال داده با SPI رو سرچ کنید مطالب به اندازه کافی هست.

موفق باشــــــــید.
وقتی نتونی از دشمنات پیش دوستات حرفی بزنی وقت رفتنه...
پاسخ
ممنون از راهنمایی های دوستان ...یه پروژه ی اماده یه برنامه ای چیزی ندارید؟
پاسخ
با سلام
آقا یاسر عزیز قرار شد که دوستان نفرستیم تو اینترنت سرچ کنند،اینجا رو نگاه کن >>> دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 :at:
و اما آقا سینای عزیز نگفتی میخای master/slave باشه یا بصورت معمول؟

حالا من یه راهنمایی کنم امیدوارم به دردت بخوره
شما میتونی از RXD/TXD استفاده کنی،به نکته ای که باید توجه کنی میزان فرکانس و باود-ریت در میکرو فرستنده و گیرنده یکی باشه تا اطلاعات بین دو میکرو بدون خطا رد و بدل بشه ..
برای ارسال اطلاعات میتونی از دستور Printbin و برای دریافت اطلاعات از دستور Inputbin یا Inkey استفاده کنی
سعی میکنم یه مثالم برات بزارم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
سلام ...ممنون از راهنمایی های دوستان
من فقط می خوام یه کمیتی  که توسط یک میکرو محاسبه شده را به یک
میکروی دیگر بفرستم همین ....یه مثال حتما بزنید لطفا کامل و قابل فهم برای تازه کاری مثل من باشه
پاسخ
سلام
دوستان اگه میشه یکم راهنمایی کنید فعلا نتونستم نتیجه بگیرم
پاسخ
یه پروژه کامل برات گذاشتم فقط با کامپایلر کدویژن هستش.

سنس کردن دما توسط دو سنسور انجام میشه در LCD مربوط به میکرو کنترلر Master نمایش داده میشه و بعد با زدن دکمه Strat این مقدار سنس شده توسط پورت های مربوط به SPI به میکروکنترلر Slave فرستاده میشه و در LCD مربوط به اون نمایش داده میشه.

.rar   01.rar (اندازه: 126.02 KB / تعداد دفعات دریافت: 71)
وقتی نتونی از دشمنات پیش دوستات حرفی بزنی وقت رفتنه...
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: