با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ال سی دی های گرافیکی و تاچ اسکرین
سلام دوستان عیدتون مبارک

من برای یه پروژه کنترلی تصمیم گرفتم که از LCD گرافیکی و تاچ اسکرین (Touch Screen) استفاده کنم حالا می خواستم از دوستانی که اطلاعات دارن چند سوال ببرسم :
اول این که LCD گرافیکی موجود در بازار که در پروتئوس هم هست و با کد ویژن میشه باهاش کار کرد چیه؟؟
دوم این که یه LCD مثل این :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بخرم و بعد یه تاچ روش نصب کنم مثل این :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا از این ماژول های آماده ی گوشی ها استفاده کنم ؟؟؟ مثل این :

و کلا کار با این ماژول ها چطوره؟؟؟
وقتی نتونی از دشمنات پیش دوستات حرفی بزنی وقت رفتنه...
پاسخ
میکروتون چیه ؟
من دوتاش رو راه انداختم اگه پردازنده تون avr از lcd گرافیکی استفاده کنید این pdf میتونه توی راه اندازی تاچ کمکتون کنه .

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   touchscreen(www.iseee.ir).pdf (اندازه: 1.58 MB / تعداد دفعات دریافت: 199)
پاسخ
(20 مرداد 1392، 06:07 صبح)yusef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میکروتون چیه ؟
من دوتاش رو راه انداختم اگه پردازنده تون avr از lcd گرافیکی استفاده کنید این pdf میتونه توی راه اندازی تاچ کمکتون کنه .
میکرو ATMEGA32 هست
یعنی شما میگین از این ماژول های گوشی آماده استفاده نکنم آخه ارزون تر در میاد؟؟؟!
پاسخ
من هنوز ماژول های گوشی رو راه ننداختم ولی از ال سی دی گرافیکی و صفحه تاچ استفاده کردم خیلی راحت راه میفته به نظر منم از همینا استفاده کن
پاسخ
(20 مرداد 1392، 02:01 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هنوز ماژول های گوشی رو راه ننداختم ولی از ال سی دی گرافیکی و صفحه تاچ استفاده کردم خیلی راحت راه میفته به نظر منم از همینا استفاده کن

دوستان ولی فقط نگفتین از چه مدل LCD هایی استفاده کنم شماره اش رو بگین که هم توی بازار باشه و هم توی پروتئوس قابل شبیه سازی باشه؟!!!
پاسخ
سلام
اگه میخوای lcd هم قابلیت کاراکتری و هم گرافیکی داشته باشه یه نظرم  t6963  128*64 استفاده کنی خوبه
این روزها من خدای سکوت شده ام خفقان گرفته ام تاآرامش اهالی دنیا خط خطی نشود...
اینجا زمین است رسم آدمهایش عجیب است
اینجا گم که میشوی بجای اینکه دنبالت بگردنند فراموشت میکنند.........:(:(
پاسخ
lcd های گرافیکی دو نوع اند یا توشیبا (t6963) یا سامسونگ (ks0108) که میگن سامسونگ ارزون تره توشیبا رو نمیدونم ولی سامسونگه که توی پروتئوس شبیه سازی میشه . وقتی هم خریدی قبل از بستن مدار دیتاشیتش رو دانلود کن (اونی که من گرفتم یه برچسب که اسمش روش نوشته بود ) چون ترتیب پایه های این دو نوع lcd با هم فرق داره .
پاسخ
thanks a lot!
پاسخ
سلام به همه Idea
مقاله زیر  در مورد اموزش راه اندازی glcd t6963 هستش و رفع مشکلات نمایش تصویر که code vision داشت
امیدوارم مفید باشهSleepy

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   GLCD_TS240128D.rar (اندازه: 1.04 MB / تعداد دفعات دریافت: 132)
این روزها من خدای سکوت شده ام خفقان گرفته ام تاآرامش اهالی دنیا خط خطی نشود...
اینجا زمین است رسم آدمهایش عجیب است
اینجا گم که میشوی بجای اینکه دنبالت بگردنند فراموشت میکنند.........:(:(
پاسخ
سلام من تا حالا با تاچ موبایل کار نکردم

اما t6963 توشیبا 256*128  راه انداختم خیلی راحت درایو میشه .

میخواستم یه مثال واستون بذارم که دیدم مقاله های دوستان عزیز هست .

موفق باشید .
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: