با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده خاص با ماژول ESP8266
سلام . خواهش میکنم. دوتا لینک برای فریمور هست:
1- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من به شخصه لینک اول رو تست کردم و خوب بوده.
در لینک دوم هم می تونید تعدادی دیگه از فریمور ها رو پیدا کنید و متناسب با خواستتون نصبشون کنید.

برای مشکل اولتون که نمایش متن بر روی LCD هست چند مورد هست که اگر همه اونها رو رعایت کنید فکر کنم مسئله حل بشه:

1- وقتی از طریق موبایل به ماژول کانکت میشید احتمال داره یک سری کد که مخصوص نرم افزار ترمینال موبایل هست به صورت خودکار ارسال بشه و شما اونها رو روی LCD ببینید ، مثل :

+IPD,1,21:ےûےû ےûےû'ے‎ےûے‎
OK

2- زمانی که ما رشته ای را از طریق ترمینال برای ماژول میفرستیم، ماژول به صورت خودکار یک سری اطلاعات از جمله IPD+ و ID فرستنده و تعداد کاراکتر دریافتی را به ما برمیگرداند و بعد از علامت ":" شروع به نوشتن کاراکتر های ما میکند. وقتی هم که دریافت کاراکتر ها توسط ماژول تمام شد r/n/ را مینویسد و سپس OK و در انتها دوباره r/n/ .

+IPD,2,5:SALAM
OK

حالا شما باید کاراکترهایی را که بین : و r/n/ هست را به صورت یک رشته درآورید و آن را در LCD نمایش دهید. این که اطلاعات به صورت عجیب در LCD نمایش داده می شوند می تواند به خاطر رعایت نکردن یکی از موارد بالا یا ریختن کاراکتر در واحدی مثل int یا نمایش کاراکتر با s% یا d% ویا اشتباهات جزیی از این دست باشه. Dz
یکم دیگه با برنامه ور برید و اگر باز هم راه نیوفتاد بگید تا کد رو بررسی کنیم.
پاسخ
(23 شهريور 1394، 12:38 صبح)leader1978 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.دوست عزیز.از لطفتان بسیار ممنونم.خب اینجا مگه سایت wle.ir نیست؟بقیه سایتهای ir.رو هم گشته ام چیز خاصی وجود نداره.از لطف جناب ksaee هم بسیار تشکر میکنم
با عرض معذرت منظور من سایت الکترولب هستش یه سر بزن ببخشید بابت اشتباه تایپی

پاسخ
(23 شهريور 1394، 12:38 صبح)leader1978 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.دوست عزیز.از لطفتان بسیار ممنونم.خب اینجا مگه سایت wle.ir نیست؟بقیه سایتهای ir.رو هم گشته ام چیز خاصی وجود نداره.از لطف جناب ksaee هم بسیار تشکر میکنم
با عرض معذرت منظور من سایت الکترولب هستش در دو قسمت کامل همراه با عکس از تمام قسمت ها نحوه کار با این ماژول رو توضیح داده ببخشید بابت اشتباه تایپی در پیام قبل

پاسخ
از پاسخ هر دو دوست گرامی سپاسگذارم.بله سایت الکترولب در حد آشنایی و راه اندازی اولیه یه سری مطالبی نوشته.منظورم کالبد شکافی ماژول بود که به دلیل اینکه زیاد از عمر تولید ماژول نگذشته حتی تو سایت esp8266.com نیز مطالب جامعی وجود ندارد. به هر حال بسیار ممنونم.
در مورد چرت و پرتهای LCD نیز مطالبی که بهش اشاره کرده اید را نیز قبلا تست زده ام بازم ماجرا همونه.
یه توضیح کوتاه:هر دیتایی از لبتاب به ماژول میفرستیم هم تولبتاب نمایش داده میشه هم تو LCD. یعنی پسوند و پیشوندهایی مثل IPD+ و ..... حالا همون دستور را که از گوشی به ماژول میفرستی تو لبتاب دقیقا خودشه اما توی LCD پرتیه.
بهرحال از لطفتان بسیار ممنونم.یه کاریش میکنم.
پاسخ
یه سوال فنی نصفو نیمه:امروز شنیدم میگن سازمان ارتباطات میگه استفاده صنعتی از ماژولهای WIFI و RF غیره قانونیه!!!!!!!!!!!!!!راس میگن؟کسی اطلاع دقیقی داره؟
پاسخ
سلام. امیدوارم که بتونید مسئله LCD رو حل کنید. احتمالا یک مشکل کوچیک و مسخره داره.
برای استفاده از امواج باید بگم تا اونجایی که من میدونم استفاده از wifi و پهنای باند های رایگان چه به عنوان تست چه فروش دستگاه های صنعتی آزاده
پاسخ
سلام
امکان داره از این ماژول برای اتصال به اینترنت استفاده کرد؟
مثلا به یه مودم وای فای متصل به اینترنت وصل شد و بعد اینترنت رو به یه لبتاب انتقال داد بصورت وایرلز؟
کلا امکانات اینترنتی چیزی داره؟
(25 شهريور 1394، 10:48 صبح)Hadi_ghr_e_61 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
امکان داره از این ماژول برای اتصال به اینترنت استفاده کرد؟
مثلا به یه مودم وای فای متصل به اینترنت وصل شد و بعد اینترنت رو به یه لبتاب انتقال داد بصورت وایرلز؟
کلا امکانات اینترنتی چیزی داره؟
بله .بعد از اتصالات پاور و اینا اگر با راه اندازیش یکم آشنایی داشته باشی یه نگاهی به ATهای ماژول انداخته باشین جهت جستجوی adsl های اطراف ماژول میتونید این دستور رو به ماژول ارسال کنیدAT+CWLAP .حال اگر ADSL در اطراف ماژول وجود داشته باشه میتونید با دادن نام و رمز ADSL با این دستور ماژول رو به اینترنت متصل کنیدAT+CWJAP .به همین راحتی
پاسخ
سلام دوستان.یه سوال ساده .موقع ارسال AT Comman به ماژول از طریق میکرو ابتدا و انتهای دستور رو چطوری مشخص میکنیم؟به عبارتی وقتی میخوایم به ماژول مثلا دستور AT+CIPMUX=1 رو ارسال کنیم با توجه به ماهییت تک کاراکتری ارسال از پورت سریال چطوری این دستور 11 کاراکتری رو به ماژول بفهمانم که دارم برات دستور AT میفرستم صبر کن کاراکترهای ارسالیم تموم بشه بعد بخون.
پاسخ
برای ارتباط با ماژول از طریق میکرو بهتره که اطلاعات به صورت string فرستاده بشه. برای مشخص کردن انتهای پیام هم باید در انتهای دستور خود از r/n/ استفاده کنید.

مثلا در کامپایلر کدویژن بعد از اضافه کردن کتابخونه های stdlib.h و stdio.h میتونید از دستور زیر استفاده کنید:

;("puts("AT+CIPMUX=1/r/n
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: