با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده خاص با ماژول ESP8266
سلام به همه بزرگان.لنگ راه اندازی این ماژول بصورت معکوس هستم.به عبارتی میخوام از طریق گوشی به این ماژول متصل شده و از طریق اپلیکیشنی دیتای ارسالی از گوشی به ماژول رو تو UART ماژول داشته باشم.تا بتونم در حقیقت دیتا رو از طریق وای فای از گوشی موبایل به میکرو انتقال بدم.حتما هم لازم نیس این ماژول باشه RM04 بودم مشکلی نیس.خواهشا بزرگان راهنمایی بفرمایند.
پاسخ
سلام. شما برای انجام این کار اول باید MODE ماژول رو مشخص کنی. در صورتی که ماژوا داره نقش روتر رو بازی میکنه ، اول باید با wifi موبایل به ماژول وصل بشی. درصورتی هم که میخوای از MODE دیگه دستگاه استفاده کنی باید wifi موبایل رو در حالت hotspot قرار بدی و یوزرنیم و پسورد رو داخل میکرو ذخیره کنی تا میکرو به موبایل کانکت بشه.
بعد از انجام یکی از راه های بالا با دستورات:
AT+CIPSTART="TCP","192.168.XXX.XXX",80
AT+CIPMUX=1
AT+CIPSERVER=1,80
ماژول رو آماده ارتباط با دیگر دستگاه ها میکنی.
با نصب یکی از چندین برنامه telnet برای اندروید روی موبایلتون یا نوشتن یک برنامه اندروید میتونید اطلاعاتتون رو از طریق موبایل به میکرو منتقل کنید
و یا با دستور :
AT+CIPSEND=ID,CHAR
از میکرو به موبایل اطلاعاتی رو ارسال کنید.
چند نکته:
1- میتونید ماژول رو هم در مد TCP و هم UDP راه اندازی کنید که بسته به نوع اطلاعات و سرعت مورد نیاز شما تغییر میکنه
2- میتوانید از هر IP آدرسی که میخواهیداستفاده کنید و اون رو جایگزین این IP کنید.
3- برای امنیت بیشتر میتونید پورت رو از 80 تغییر بدید
4- برای ارسال اطلاعات از طریق ماژول به موبایل باید ID که به اضای هر دستگاه از 0 به بالا افزایش پیدا میکنه و CHAR که تعداد کاراکتر ارسالی هست رو تایین کنید و هنگامی که ماژول به شما < را برگرداند شما اطلاعات خود را که قبلا تعداد کاراکترشان را مشخص نموده اید باید بفرستید.
5- در انتهای تمامی دستورات بالا باید از r\n\ استفاده کنید بجز هنگامی که در حال ارسال کاراکتر های اطلاعات هستید.
پاسخ
از لطف تان بسیار سپاسگذارم. متاسفانه این دستور جوابشو لینک تایپ ارور میده AT+CIPSTART="TCP","192.168.XXX.XXX",80
پاسخ
به جای XXX ها چه عددی رو وارد میکنید؟
مثلا 192.168.4.1
شما باید عددی از 0 تا 255 انتخاب کنید و نباید با IP های استفاده شده در شبکه تان یکسان باشد.
پاسخ
بازم سپاس.AT+CIPSTART="TCP","192.168.XXX.XXX",80یه چیزی اول دستور فکنم کم بود قبل از TCPکه با اضافه کردن 0 حل شد.بالاخره با یکم تلاش تونستم در حالت اکسس پوینت از گوشی به ماژول دیتا انتقال بدم واقعا ممنونم
فقط یه مشکل دارم اونم اینه که من ماژول رو با یه مبدل به لبتاب متصل کرده ام.و یه میکرو با ال سی دی و مخلفاتش به ماژول و مبدل وصله(به پینهای RX/TX).به عبارتی میکرو - ماژول - مبدل سریال به USB.هرسه با پینهای rx/txبه هم وصل هستن. حالا دیتا از لبتاب به ماژول ارسال میکنم توی lcdمتصل به میکرو درست نمایش داده میشه.اما هرچی از گوشی به ماژول ارسال میکنم توی لبتاب درست نمایش داده میشه اما توی lcd چرت و پرت میاد.درحالی که باود ریت همه یکسانه. واقعا موندم چرا؟
دیتا از لبتاب به ماژول میفرستم توی lcd درست نمایش داده میشه.از گوشی به ماژول دیتا میفرستم تولبتاب درست نمایش داده میشه اما توی lcdچرت و پرته.مشکل از چی میتونه باشه.
پاسخ
یه سوال دیگه:فریمور ماژول رو برای تغییر باودریت تغییر دادم اما فکنم با هر ATاطلاعاتی به این سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ارسال میکنه فریمور اصلیشم ندارم و فکنم تو فریمور اصلی باودریت(115200) رو تغییر نمیشه داد.
پاسخ
آدرس سایت فوق بعد از ارسال جواب نمیدونم چرا درهم و برهم شد.اینه:WWW.ai-thinker.com
پاسخ
دوست عزیز یک سر هم به سایت wle.ir بزن دوتا فایل کامل از راه اندازی این ماژول قرار داده امید وارم بتونه کمکت کنه

پاسخ
سلام.دوست عزیز.از لطفتان بسیار ممنونم.خب اینجا مگه سایت wle.ir نیست؟بقیه سایتهای ir.رو هم گشته ام چیز خاصی وجود نداره.از لطف جناب ksaee هم بسیار تشکر میکنم
پاسخ
دلایل نمایش چرتو پرت رو LCD احتمالا بر میگرده به خروجی ماژول.حالا دقیق نمیدونم خروجیش دسیماله؟هگزه؟اسکی ؟یا با توجه به پروتکلهای WIFI حالا چیه من که نفهمیدم.اگر عزیزی اطلاع داره بنده را یاری کنه ازش ممنونم
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: